Transmisja NA ŻYWO: Dundee United - Śląsk Wrocław. Typuj wynik!

Paweł Witkowski
Już w czwartek Śląsk Wrocław rozegra rewanżowe spotkanie II rundy eliminacji Ligi Europejskiej ze szkockim Dundee United. Zapraszamy na transmisję NA ŻYWO (LIVE). Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Wpisujcie w komentarzach swoje typy!

Dundee United - Śląsk Wrocław 3:2 (3:1)
Bramki: Russell (2.), Goodwillie (5.), Daly (44. z karnego) - Elsner (15.), Dudek (73.)

Widzów: 11 500
Sędziuje A. Mateu Lahoz

Dundee: Pernis - Dixon Ż, Kenneth, Dillon, Watson - Daly, Flood Ż, Rankin, Severin (77. Swanson), Russell Ż (81. Mackay-Steven)- Goodwillie. Trener: Peter Houston.

Śląsk: Kelemen Ż- Socha, Celeban, Pietrasiak, Spahić - Ćwielong (35. Voskamp), Sztylka, Elsner, Mila, Dudek - Gancarczyk. Trener: Orest Lenczyk.

Koniec meczu. Śląsk dalej w pucharach. Za tydzień do Wrocławia przyjeżdża Łokomotiw Sofia.

93. min - fantastyczna sytuacja Daly'ego. Pomocnik pomarańczowych został sam, lobuje bramkarza i popprzeczkę też.

90. min - Rzut rożny dla gospodarzy. Sędzia dolicza 3 minuty. Dośrodkowanie Flooda. Kelemen mija się z piłką, al na szczęście dla niego ta mija też innych zawodników i co najważniejsze - bramkę.

88. min - debiut Cetnarskiego w Śląsku. Zmienia bohatera przyjezdnych - Dudka.

87. min - Zamieszanie w polu karnym wrocławian. Goodwillie mocno niecelnie.

85. min - Gospodarze w natarciu. Pietrasiak wślizgiem do Kelemena, ten musiał wybijać na aut.

81. min - Mackay-Steven na boisku

77. min - pierwsza zmiana Dundee Swanson za Severina. Teraz to Szkoci muszą atakować.

74. min - GOOOL!!! Piękna bramka Dudka. Śląsk wraca do gry.

73. min - Rankin coraz bliżej bramki. Strzela, ale niecelnie.

70. min - Goodwillie strzela z narożnika pola karnego, ale nad poprzeczką.

65. min - Mila trzykrotnie przymierzał się do strzału. Wreszcie mu się udało, jednak piłka szybuje dobre dwa metry nad bramką.

63. min - Sędzia pokazał piłkarzom, że należy czekać na gwizdek, z akcją pospieszył się Flood i otrzymał za to stosowną karę.

62. min - druga zmiana Śląska Sobota za Gancarczyka.

60. min - kolejny rzut wolny, ale znów Szkoci wychodzą cało z opresji. Do wejścia na boisko szykuje się Sobota.

58. min - znów Sochę fauluje Russell. Mila w środek bramki i piąstkuje piłkę Pernis.

W dalszym ciągu lepsze wrażenie sprawiają Szkoci. Śląsk nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

46. min - Zaczyna Śląsk.

Koniez pierwszej części. Mecz szybki, to Szkoci są stroną dominującą. Nie jak w poprzednim meczu.

45. min - Ależ szczęście. Daly nie trafia, będąc w dobrej sytuacji.

44. min - Rzut karny dla Dundee. Kelemen otrzymuje żółtą kartę. Gol dla gospodarzy.

Łokomotiw wygrywa 3:2. Regulaminowe 90. minut już minęło.

39. min - rzut rożny dla gości.

36. min - Brzydki wślizg Dixona, żółta kartka. Kara powinna być surowsza. Sędzia puścił przywilej gry, niebezpiecznymi wejściami zawodnicy Śląska byli powalani na murawę trzykrotnie w jednej akcji.

35. min - Voskamp zmienia Ćwielonga.

W Sofii 2:2 (89. min). Jednak dalej to Metalurg jest w lepszej sytuacji.

32. min - Wreszcie w natarciu Śląsk. Spahić dośrodkowuje, jednak górą obrońcy. Przyjezdni nie tracą piłki, wciąż w ataku. Dopiero niecelny strzał Elsnera kończy akcję.

29. min - Minął się z piłką Kelemen. Pusta bramka, strzał... ale asekuruje Elsner.

28. min - Szkoci znów mają rzut rożny.

25. min - Silny strzał Sebastiana Dudka, jednak trochę za wysoko.

Tymczasem w Sofii Łokomotiw przegrywa z Metalurgiem Skopje 1:2 (75. min). W pierwszym meczu było 0:0. Na tę chwilę rywalem wrocławian w następnej rundzie jest zdobywca pucharu Macedonii.

Bardzo szybki pierwszy kwadrans gry. Dundee prezentuje się o wiele lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Na przyjezdnych wywierają większą presję, nie pozwalają się rozpędzić ekipie WKS-u.

15. min - GOOOL! Rok Elsner głową. Fantastycznie wyprzedził obrońców i piłka zatrzepotała w siatce. W tej chwili to wrocławianie są w 3. rundzie eliminacji do Ligi Europy.

14. min - aut na wysokości pola karnego dla Śląska. Jest i rzut rożny.

8. min - Pierwsza okazja dla Śląska. Z rzutu wolnego nad poprzeczką strzela Ćwielong.

5. min - Bramka! Goodwiillie wygrywa przepychankę z Celebanem wbiega lewą stroną w pole karne i uderzeniem w długi róg pokonuje Kelemena.

2. min - Rzut rożny dla Dundee. GOL! Duże zamieszanie, z 15. metrów silnym strzałem piłkę do siatki wpakował Johnny Russell.

Już gramy. Na trybunach słychać kibiców Śląska.

Dlaczego nie widzimy na szpicy Tomasza Szewczuka? - Gdy zobaczyłem, że zagra Kenneth, zdecydowałem się na Marka Gancarczyka. Nasi mali skrzydłowi powinni często wymykać się do przodu i stwarzać groźne sytuacje - odpowiada szkoleniowiec Śląska.
Garry Kenneth ma 193 cm wzrostu. Na środku obrony reprezentacji Szkocji zagrał dwukrotnie.

Przełączamy na Polsat Sport. Właśnie Bożydar Iwanow powiedział, że na siłowni robi więcej brzuszków niż Orest Lenczyk.

Pogoda typowo szkocka. Jest wietrznie i deszczowo. Ekipa Śląska Wrocław już od niemal godziny jest na Tannadice Park.

Wicemistrzowie Polski najprawdopodobniej zagrają w składzie: Kelemen - Socha, Celeban, Pietrasiak, Spahić - Ćwielong, Sztylka, Elsner, Mila, Dudek - Gancarczyk.

Występ w ataku Gancarczyka podyktowany jest tym, że podczas ostatnich treningów drobnej kontuzji nabawił się Johan Voskamp. Tuż przed meczem przekonamy się, czy Orest Lenczyk, pozwoli usiąść wśród rezerwowych Holendrowi.

ŚLĄSK - DUNDEE: ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY!
ZDJĘCIA: ŚLĄSK WYLĄDOWAŁ W SZKOCJI
ŚLĄSK - DUNDEE 1:0 na Oporowskiej: zobacz RELACJĘ, ZDJĘCIA i FILMY
LENCZYK PRZED MECZEM: Znam się na procentach, ale szans nie ocenię