Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja - Politechnika Wrocławska

Aleksandra Buba
Absolwentom kierunków technicznych jest dziś najłatwiej na rynku pracy, bo technologie są potrzebne w każdej dziedzinie
Absolwentom kierunków technicznych jest dziś najłatwiej na rynku pracy, bo technologie są potrzebne w każdej dziedzinie Paweł Relikowski
Jak pokazują analizy i ankiety przeprowadzane wśród absolwentów wyższych uczelni, największe szanse na rynku pracy mają dziś absolwenci kierunków technicznych. Ponieważ teraz w niemal każdej dziedzinie życia trudno obyć się bez technologii, wybór kierunków studiów w tym zakresie jest naprawdę duży - od informatyki po geologię. Prezentujemy niektóre z możliwości na wrocławskich uczelniach.

Na Politechnice Wrocławskiej rekrutacja na studia I stopnia rozpoczęła się 15 maja. Na przyszłych inżynierów czeka tu prawie 60 kierunków na dwunastu wydziałach: Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Chemicznym, Elektroniki, Elektrycznym, Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetycznym, Mechanicznym, Podstawowych Problemów Techniki oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.
W tym roku na uczelni pojawiły się dwa nowe kierunki: inżynieria systemów oraz geodezja i kartografia.

NIEZBĘDNIK STUDENTA

Niezdecydowanym Politechnika oferuje możliwość rozpoczęcia studiów bez wyboru wydziału i kierunku w ramach Studium Kształcenia Podstawowego. Dzięki SKP maturzyści mają czas na zapoznanie się z uczelnią, jej wydziałami i wykładowcami. Studium to także szansa dla tych, którzy nie dostali się na swój wymarzony kierunek, ale nie chcą z niego rezygnować. Co więcej, SKP umożliwia nadrobienie braków oraz podciągnięcie się z podstawowych dla uczelni technicznej przedmiotów, takich jak matematyka czy fizyka.

Po roku nauki w SKP, przy rekrutacji na dany kierunek, nie bierze się już pod uwagę wyników egzaminów maturalnych, tylko średnią z przedmiotów, na które uczęszczał student.

Wyniki rekrutacji na studia I stopnia Politechnika Wrocławska ogłosi 8 lipca, ale na studia I stopnia odbędą się jeszcze dwie rekrutacje uzupełniające - od 28 lipca do 3 sierpnia i druga - od 5 do 16 września.

Również Uniwersytet Wrocławski prowadzi sporo kierunków technicznych. Na Wydziale Fizyki i Astronomii oferuje m.in. fizykę techniczną, z takimi specjalnościami, jak fizyka medyczna, dozymetria i ochrona radiologiczna, stosowana fizyka ciała stałego i technologie informacyjne. Na tym wydziale uniwersytet może się także pochwalić kierunkami zamawianymi, czyli takimi, które zostały uznane za strategiczne dla gospodarczego rozwoju Polski i są dofinansowywane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na Wydziale Fizyki i Astronomii jest to fizyka i fizyka techniczna - najlepsi studenci mogą na nich otrzymywać nawet 1000 zł stypendium miesięcznie.

Na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska można studiować geografię, geologię, a oprócz metod badań środowiska studenci poznają tu m.in. możliwości zastosowania mineralogii w przemyśle. Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zajmuje II miejsce w Polsce pośród wydziałów, które kształcą w zakresie tych przedmiotów, a choć można tu studiować tylko dwa powyższe kierunki, oferują one liczne specjalizacje, np. biomatematykę czy matematykę w ekonomii i ubezpieczeniach.

Elektronicznej rejestracji w systemie internetowym Uniwersytetu Wrocławskiego można dokonywać od 1 czerwca do 2 lipca. Lista osób przyjętych będzie znana 18 lipca.

Przyszli informatycy wymarzone wykształcenie zdobędą także na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Ponadto na tej uczelni można studiować zarządzanie i inżynierię produkcji w zakresie inżynieria produktów żywnościowych, chemicznych, ochrony środowiska lub bioproduktów. Absolwenci tego kierunku uzyskują zawód inżyniera zarządzania, a na studiach zdobywają wiedzę pozwalającą na wykonywanie zarówno zawodu inżyniera, jak i ekonomisty.
Elektroniczna rejestracja kandydatów na UE rozpocznie się 1 czerwca, a zakończy 4 lipca. Pierwsze listy przyjętych uczelnia opublikuje 15 lipca.

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki prowadzi studia wojskowe i cywilne. Rekrutacja na studia wojskowe ze względu na specyficzne wymagania wobec kandydatów zakończyła się już w marcu, ale nadal trwa tam rekrutacja na kierunki cywilne. WSOWL ma dwa unikatowe wśród wrocławskich uczelni kierunki: bezpieczeństwo narodowe oraz inżynierię bezpieczeństwa. Na obydwu kierunkach duży nacisk kładzie się na edukację w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjnych. Kandydaci do WSOWL muszą obowiązkowo zarejestrować się przez stronę internetową i dostarczyć komplet dokumentów do 15 sierpnia.

O wynikach rekrutacji uczelnia poinformuje w ciągu dwóch tygodni od daty złożenia dokumentów.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto