Rekrutacja na nowe kierunki we wrocławskich uczelniach - SPRAWDŹ

Bartłomiej Łata
Uczelnie wyższe i oferty studiów na rok 2018/2019. Jakie są nowości? jaki kierunek warto wybrać. Czy ten, który jest modny? Sprawdziliśmy dla Was.

Sprawdziliśmy, jakie kierunki można będzie studiować w roku akademickim 2018/2019.

Uniwersytet Wrocławski

Rekrutacja na największym wrocławskim uniwersytecie ruszyła 3 kwietnia. Na studia stacjonarne I stopnia rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na stronie www.irka.uni.wroc.pl potrwa do 8 lipca, a na studia stacjonarne II stopnia – do 16 września. Na studia niestacjonarne I i II stopnia można zapisywać się do września, a na niektórych wydziałach – do października.

W tym czasie Uniwersytet będzie prowadził rekrutację na ponad 70 różnych kierunków, w tym na ponad 60 kierunków studiów I stopnia licencjackich, 3 kierunki studiów I stopnia inżynierskich, 2 kierunki studiów jednolitych magisterskich i ponad 50 kierunków studiów II stopnia magisterskich.

Wśród nowych kierunków znalazły się: chemia i toksykologia sądowa (II stopnia stacjonarne), chemia medyczna (II stopnia stacjonarne), inżynieria geologiczna (II stopnia stacjonarne), zarządzanie projektami społecznymi (II stopnia stacjonarne i zaoczne) oraz filologia ukraińska z językiem angielskim (I i II stopnia stacjonarne).

– O przyjęciu na studia nie decyduje kolejność zapisów, ale lepiej zrobić to wcześniej – mówi Agata Sałamaj z biura ds. promocji Uniwersytetu Wrocławskiego. W postępowaniu rekrutacyjnym na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie, w przypadku kandydatów z tzw. nową maturą (zdawaną w latach 2002, 2005–2018), brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych z określonych przedmiotów.

O kolejnych uczelniach CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Politechnika Wrocławska

Rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej rusza 15 maja. Jak informuje Andrzej Charytoniuk z Działu Informacji i Promocji Politechniki Wrocławskiej, uczelnia nie przygotowała na rok akademicki 2018/2019 nowych kierunków. W ramach tegorocznego naboru uczelnia ma przygotowanych ponad 6300 miejsc dla studentów I stopnia studiów stacjonarnych.

Uniwersytet Przyrodniczy

Na studia stacjonarne I stopnia Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu przyjmie ponad 2,5 tysiąca osób. Na pięciu wydziałach (Wydz. Biologii i Hodowli Roślin, Wydz. Inżynierii, Kształtowania Środowiska i Geodezji, Wydz. Medycyny Weterynaryjnej, Wydz. Biotechnologii i Nauk o Żywności, Wydz. Przyrodniczo-Technologiczny) uruchomionych zostanie 27 kierunków.

Uczelnia, co prawda nie otwiera w tym roku nowych kierunków studiów I stopnia, ale dla studentów studiów magisterskich (czyli na II stopniu) ma dwie bardzo atrakcyjne propozycje: polsko-chińskie specjalizacje na zootechnice i ogrodnictwie. Kończą się one podwójnym dyplomem: Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Hunan Agriculture University w Changshy w Chinach. Niezmiennie w ostatnich latach najpopularniejszym (ok. 8 kandydatów na jedno miejsce) kierunkiem na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu była weterynaria (prowadząca studia także w języku angielskim).

Ta popularność ma swoje uzasadnienie nie tylko w doświadczeniu i tradycji – Wydział Medycyny Weterynaryjnej istnieje przeszło 70 lat.

– Nie da się z całą pewnością powiedzieć jakie będą zawody przyszłości, ale da się określić najpoważniejsze wyzwania, przed którymi stoi ludzkość. Wśród nich potrzeba wyżywienia, konieczność pozyskania energii, czy wreszcie ratowanie środowiska naturalnego planety. A właśnie tym wszystkim zajmujemy się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – mówi prof. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

- Nieustannie inwestujemy w infrastrukturę, dzięki czemu nasi absolwenci nie przeżywają szoku wchodząc na przykład do nowoczesnych fabryk. Jesteśmy obecni w biznesie – od lat współpracujemy z szeroko pojętą branżą rolno-spożywczą, wiemy czego potrzebuje gospodarka i przygotowujemy naszych studentów do radzenia sobie w niej.

Jeśli więc młodzi, zdolni ludzie chcą w przyszłości mieć realny wpływ na to w jakim świecie żyją, to studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, są dla nich dobrym wyborem – uważa prof. Tadeusz Trziszka.

O kolejnych uczelniach CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Uniwersytet Ekonomiczny

Rekrutacja na Uniwersytecie Ekonomicznym trwa. Uczelnia postawiła na naukę w języku angielskim. W ofercie są studia I i II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość Bachelor/Master Studies in Finance . Dla pasjonatów informatyki uruchomiono kierunek informatyka w biznesie, prowadzony również w wersji anglojęzycznej – Business Informatics.

Zainteresowani gospodarką globalną mogą wybrać program Bachelor/Master in International Business. W najnowszej ofercie programów oferowanych również w języku angielskim znalazła się logistyka oraz zarządzanie. Niepubliczne uczelnie wyższe z Wrocławia także szukają chętnych na studia zarówno stacjonarne, jak i niestacjonarne.

O KOLEJNYCH UCZELNIACH CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Rekrutacja na tej uczelni prowadzona jest na kierunkach: logistyka (studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie), transport (studia licencjackie), budownictwo (studia inżynierskie), zarządzanie (studia licencjackie). Najwięcej chętnych jest na logistykę i transport. Czy przy wyborze studiów warto sugerować się modą na dany kierunek?

Według Bogdy Kalińskiej Pawęskiej, dyrektor ds. public relations Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu warto, ale wówczas gdy moda pokrywa się z oczekiwaniami pracodawców.

– Takim modnym kierunkiem jest nieustająco logistyka. Logistycy są i będą poszukiwani i dobrze opłacani, niezależnie czy jest rynek pracownika, jak obecnie, czy nie – uważa Bogda Kalińska-Pawęska. Ważne jest w tym przypadku dobre, praktyczne przygotowanie do zawodu. Temu m.in w MWSLiT służą studia dualne na kierunkach logistyka i transport, które uczelnia uruchomiła w ramach studiów stacjonarnych I stopnia już kilka lat temu, jako pierwsza na Dolnym Śląsku.

Studenci 3 dni w tygodniu studiują, 2 dni pracują, a wynagrodzenie za pracę w wybranej firmie pokrywa czesne.

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Rekrutacja w Dolnośląskiej Szkole Wyższej rozpoczęła się dziś i potrwa do 15 października. Zapisy prowadzone są poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Oferta DSW w roku akademickim 2018/2019 obejmuje 12 kierunków studiów I i II stopnia (licencjackich i magisterskich), prowadzonych w trybie dziennym i zaocznym.

Wydział Nauk Pedagogicznych prowadzi studia na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, praca socjalna, psychologia oraz sztuki nowoczesne – Design Now! Natomiast na Wydziale Nauk Społecznych i Technicznych można studiować: dziennikarstwo i komunikację społeczną, bezpieczeństwo narodowe, administrację, informatykę, media kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne, media design i marketing wizerunkowy, a także geodezję i kartografię.

Wyższa Szkoła Bankowa

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu prowadzona jest rekrutacja na 9 kierunków studiów licencjackich, na jednolite studia magisterskie na kierunku prawo oraz na dwa kierunki studiów inżynierskich. Prawie na każdym kierunku pojawiły się nowe, atrakcyjne specjalności np. bezpieczeństwo informacji w przedsiębiorstwie i administracji publicznej (prawo w biznesie) czy programowanie aplikacji VR/AR w Unity 3D (informatyka).

– Często młodzi ludzie chcieliby mieć gwarancję, że jeśli wybiorą dany kierunek, to na pewno otrzymają pracę po zakończeniu studiów. Oczywiście możemy obserwować pewne trendy, na przykład na wykształcenie związane z szeroko pojętym IT zapotrzebowania będzie na pewno przez najbliższe 5 lat. Natomiast sytuacja gospodarcza w Polsce, jak i na świecie dynamicznie zmienia się i ważne jest, aby obserwować pojawiające się zjawiska i ich przełożenie na rynek pracy – mówi Agnieszka Pijaczyńska, dyrektor biura karier w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Gigant inwestuje w Niepołomicach

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
oedsw

Witaj, Irka! Podejmujac studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej będziesz mogła skoryzstac ze stypendiów: socjalnego, specjalnego dla osób z niepełnosprawnością, rektora dla najlepszych studentów. Możesz także starać się o zapomogi lub skorzystać z kredytu studenckiego. Z opłatami za studia zapoznasz się bezpośrednio na naszej stronie internetowej https://dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam,

Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

i
irka

DSW oferuje jakieś stypendia dla przyszłych studentów?

o
oedsw
2019-07-30T07:20:41 02:00, alina:

A macie w DSW jeszcze jakąś promocję czy to już koniec?

Alina, mam dla Ciebie dobra informację. Promocja zniżkowa trwa nadal - zmianie uległy jej warunki. Obecnie można oszczędzić 385 zł - 300 zł jako zniżka w czesnym oraz 85 zł (opłata wpisowego nie jest pobierana).

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam,

Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

a
alina

A macie w DSW jeszcze jakąś promocję czy to już koniec?

o
oedsw

Drodzy Państwo, szeroki wybór kierunków studiów I i II stopnia można znaleźć w ofercie Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Więcej informacji na temat naszej oferty oraz warunki rekrutacji dostępne są na naszej stronie: https://dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna/ Warto wiedzieć, że aplikując do 16 lipca można liczyć na zniżkę w czesnym w kwocie 600 zł. Nie pobieramy także opłaty wpisowego, która wynosi standardowo 85 zł. Zapraszam!

W razie pytań służę pomocą

Pozdrawiam,

Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Dodaj ogłoszenie