Policja ostrzega przed Wszystkimi Świętymi

Redakcja
Udostępnij:
Policjanci radzą unikać wszelkich niebezpieczeństw związanych ze Wszystkimi Świętymi.

By nic nie zakłóciło chwili, którą poświęcamy naszym zmarłym bliskim, policjanci przypominają, że musimy się do tego odpowiednio przygotować. Idąc na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy. Mogą one paść łupem złodziei.

Przy pracach porządkowych pamiętajmy, żeby nie zostawiać na widoku rzeczy prywatnych, np. torebek, okryć wierzchnich lub innych wartościowych przedmiotów.

Jeżeli będąc na cmentarzu zauważymy kogoś, kto zachowuje się podejrzanie należy natychmiast poinformować o tym pracowników cmentarza lub Policję.

Szczególną ostrożność należy zachować także w czasie podróży na cmentarze lub do rodziny. Duże natężenie ruchu i utrudnienia, wynikające z wymienionych okoliczności, wprowadzonych okresowo rozwiązań organizacji ruchu drogowego i zmiennych, często trudnych warunków panujących na jezdni.

Dlatego tak ważnym jest, abyśmy pamiętali o tym by dostosować prędkość do warunków pogodowych, zachować bezpieczne odległości między pojazdami, sprawdzić przed wyjazdem, a podczas jazdy korzystać zgodnie z przepisami ze świateł, w które wyposażony jest nasz samochód. Nie zapominajmy także o pasach bezpieczeństwa i urządzeniach do bezpiecznego przewożenia dzieci. Wysiadając już z samochodu przed cmentarzem, upewnijmy się, że go dokładnie zamknęliśmy (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych.

Aby dojazd do cmentarza odbył się bezpiecznie i w miarę możliwości jak najsprawniej, stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, którzy podczas święta będą we wszystkich newralgicznych dla ruchu miejscach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dron pasażerski

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie