Polacy na emeryturze żyją coraz dłużej. Mało kto planuje swoją przyszłość finansową

Akcja specjalna
Polacy nie planują swojej przyszłości finansowej
Polacy nie planują swojej przyszłości finansowej 123RF
Statystyki są alarmujące. Główny Urząd Statystyczny podaję, że długość życia rośnie, a na emeryturze spędzamy średnio 19 lat. Jednak tylko 10 procent Polaków robi cokolwiek, by zabezpieczyć swoją przyszłość finansową.

Dwie trzecie Polaków nie myśli o zabezpieczeniu dodatkowych środków na emeryturę albo deklaruje, że zajmie się tym w bliżej nieokreślonej przyszłości, tak dowodzą badania Prudential Family Index, które zostało zrealizowane na przełomie września i października przez IQS (International Quick Service Group).

Ponad 60% ankietowanych oczekuje, że ich emerytury wyniosą połowę obecnej pensji lub nawet więcej. Według przewidywań specjalistów może to być zaledwie jedna trzecia pensji lub nawet mniej. Tym bardziej dziwi wynik odpowiedzi na pytanie o działania podejmowane w celu zabezpieczenia swojej emerytury. Tylko co dziesiąty badany deklaruje, że podjął jakiekolwiek czynności w celu zabezpieczenia swojej przyszłej emerytury.

Polacy nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą długo żyć na emeryturze. 40% ankietowanych myśli,
że nie przeżyje ani roku na emeryturze, czyli umrze przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Tymczasem dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że na emeryturze przeżywamy dziś średnio ok. 19 lat. Biorąc pod uwagę rosnąca długość życia oznacza to, że dla dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków czas spędzony
na emeryturze może być znacznie dłuższy.

**Zobaczcie w

naszej galerii

najnowsze statystyki Prudential Family Index.**

W maju 2015 Prudential uruchomił w Polsce program edukacji finansowej dla dzieci pod nazwą Cha-Ching (czyt. cza-czing). Krótkie muzyczne teledyski w zabawny sposób uczą dzieci mądrego korzystania z pieniędzy, tłumacząc, jak powinno się nimi dysponować. Program oparto na czterech filarach: zarabianiu, wydawaniu, oszczędzaniu i pomaganiu innym. Dzięki dostępnym na stronie internetowej www.cha-ching.pl materiałom, może z niego skorzystać każdy rodzic oraz nauczyciel i przeprowadzić cykl praktycznych lekcji ze swoimi dziećmi i podopiecznymi. Program został wyróżniony w międzynarodowym konkursie Stevie Awards.

Weźcie udział ze swoim dzieckiem w naszym konkursie Cha-Ching (czyt. cza-czing).

Czekają na Was atrakcyjne nagrody!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie