Wybierz region

Wybierz miasto

  Trzebnica

  19Miejsce 130 głosów Trzebnica

  Trzebnica położona jest w północnej części Dolnego Śląska, w pasie malowniczych Wzgórz Trzebnickich, gdzie bogata historia przeplata się ze współczesnym, rekreacyjnym charakterem miasta. Specyficzny urok tego krajobrazu współtworzą rozległe sady na obrzeżach miasta oraz otaczający go z południowej strony Las Bukowy. Bliska odległość od stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia oraz walory przyrodnicze, turystyczne i historyczne są ciekawą alternatywą na weekendowy wyjazd rodzinny. Bogactwo wielowiekowych zabytków, serce miasta -trzebnicki rynek, piękne parki, nowoczesne place zabaw, miejsca do rodzinnych gier zespołowych, ścieżki zdrowia, liczne fontanny, urokliwe zakątki wpływają pozytywnie na wizerunek miasta i gminy, w której można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.
  Wspaniałą nową rodzinną atrakcją jest zmodernizowany teren Lasu Bukowego z oznakowanymi ścieżkami tematycznymi, spacerowymi, rowerowymi, dla biegaczy i do uprawiania modnego obecnie nordic-walkingu. Przyległe zrewitalizowane tereny dawnego przedwojennego uzdrowiska przy stawach trzebnickich to wspaniałe miejsce spacerowo–rekreacyjne dla mieszkańców oraz odwiedzających miasto gości. W bliskim sąsiedztwie znajduje się najnowocześniejszy w regionie Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ, który wraz z otaczającym go lasem i stawami tworzy niezapomniane miejsce czynnego wypoczynku dla całych rodzin.
  Warto również obejrzeć wspaniałą panoramę z górującej nad miastem Winnej Góry (potocznie zwanej Kocią Górą), u podnóża której znajdują się najstarsze ślady działalności człowieka (Homo erectus) na ziemiach polskich sprzed ok. 500 000 lat. Zagospodarowanie w najbliższych latach tego malowniczego terenu stworzy nową, charakterystyczną wizytówkę dla miasta i regionu. Dynamiczny rozwój Trzebnicy oraz nakłady poniesione w ostatnich latach na rozwój infrastruktury pozwalają na nowo odkryć to, co w miejscowości najpiękniejsze.

  Ostatnie plebiscyty

  Plebiscyt wygrany przez


  Zobacz więcej

  4317 głosów

  Kowary

  1 miejsce

  Głosów: 4317

  Inne kandydatury

  zobacz wszystkie »