Piłka ręczna: Zagłębie wygrało i zagra z Vive Kielce

Paweł Pluta
Piotr Krzyżanowski
Rzutem na taśmę piłkarze ręczni Zagłębia Lubin awansowali do fazy play-off i tym samym uniknęli walki o utrzymanie w PGNiG Superlidze.

We wtorkowym spotkaniu z Azotami Puławy, przełożonym ze względu na zaginięcie sprzętu sportowego puławian, zespół trenera Jerzego Szafrańca satysfakcjonowało tylko zwycięstwo.

Goście też chcieli wygrać, aby uniknąć w play-off rywalizacji z Orlenem Wisłą Płock. Nic więc dziwnego, że spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszej połowie niebezpiecznie zrobiło się w 25 minucie, kiedy goście wygrywali 12:10. Jak się później okazało, było to ich jedyne prowadzenie w tym meczu. Już na przerwę z jednobramkową zaliczką schodzili lubinianie. Po przerwie szybko zdobyli kolejne trzy bramki i zrobiło się 17:13. - Od tego momentu już do końcowej syreny kontrolowaliśmy przebieg spotkania - mówił Dariusz Bobrek, II trener Zagłębia.

W play-off lubinian czeka rywalizacja z mistrzami Polski - Vive Targi. Pierwszy mecz już w sobotę w Kielcach.

Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 32:28 (14:13)
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Stankiewicz 3, Orzłowski, Gumiński 2, Rosiek, Tomczak 5, R. Fabiszewski 6, Kozłowski 2, Szymyślik 2, Piotr Adamczak 6, Klimczak, Obrusiewicz 3, Migała 3.

12. GSPR Gorzów 22 9 631-757

W ćwierćfinałach play-off (do trzech zwycięstw) zagrają: Vive Targi Kielce - Zagłębie Lubin, Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy, MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów, Stal Mielec - Warmia Olsztyn. Zespoły z miejsc 9-12 walczą o utrzymanie.