Pierwsza porażka osłabionego lidera LALK. Górą Pompax Basketball Team [ZDJĘCIA]

Andrzej Bartkowiak
Za nami 6 kolejka spotkań w Leszczyńskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki im. Zbigniewa Białasa. Ta niedziela przyniosła niespodzianki. Jedną z nich jest pierwsza porażka lidera rozgrywek.

6 kolejka rozpoczęła się od spotkania pomiędzy G&B Squad, a Gostyń Magic. Faworytem byli ci pierwsi, ale to nie był dzień tego zespołu, bo to ambitni Gostynianie cały czas prowadzili w meczu. Na chwilę byli już bardzo blisko złapania rywala, ale pościg ostatecznie okazał się nieskuteczny. "Magicy" wygrali 49:41.
W drugim pojedynku grające znów w 7-osobowym zestawieniu Los Santos tylko na początku było wymagającym rywalem dla Pustynnych Jastrzębi. Od II kwarty kontrolę nad meczem przejęły Jastrzębie, które bardzo dobrze rzucały zza łuku. Przewaga rosła z minuty na minutę i mecz zakończył się zdecydowanym triumfem tego zespołu 88:63.
Najciekawiej zapowiadało się ostatnie spotkanie, pomiędzy liderem - Autadlabiznesu.pl, a mającym aspiracje Pompax Basketball Team. Ci pierwsi przystąpili do spotkania w zaledwie 5-osobowym składzie. To musiało się odbić na grze. Pompax rozpoczął od 9:0 i cały czas był zdecydowany krok z przodu. Do przerwy miał 17 punktów więcej i pewnie dowiózł wygraną do końcowej syreny, triumfując 74:57.
Kolejna, 7 seria spotkań LALK w niedzielę - 1 marca. Zagrają wtedy w kolejności: Gostyń Magic - G&B Squad, Pompax Basketball Team - Autadlabiznesu.pl. Los Santos - Pustynne Jastrzębie. Początek spotkań w leszczyńskiej Ćwiczni o godzinie 16.00. Wstęp wolny.