Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Opłata za paszport. Jakie są zniżki i ulgi. SPRAWDŹ KONIECZNIE

red.
Opłata za paszport. Dla kogo ulgi?

Kto i gdzie składa wniosek o paszport?  

Wniosek składa osoba, która chce dostać paszport (w przypadku dziecka - rodzice). Trzeba go złożyć osobiście - w kraju w dowolnym punkcie paszportowym. Ich adresy znajdziesz m.in. na stronach internetowych urzędów wojewódzkich. Paszport również odbiera się osobiście - w punkcie paszportowym, gdzie złożyliśmy wniosek. Dziecko do lat 5 nie musi być obecne ani przy składaniu wniosku, ani przy odbiorze gotowego paszportu. 

Jakie dokumenty będą potrzebne?  

Wniosek o wydanie paszportu - dostaniesz w punkcie paszportowym. Nie drukuj go z internetu!

Twoje jedno kolorowe zdjęcie. Musi być aktualne, dlatego zrób je nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. 

Dowód opłaty za paszport.

Dokument, który potwierdzi twoje prawo do ulgi albo całkowitego zwolnienia z opłaty.

Ważny paszport, którego obecnie używasz. Jeśli go nie masz, weź ze sobą ważny dowód osobisty.

Urzędnik może poprosić cię też o inne dokumenty, w zależności od sytuacji.

Pilnie potrzebujesz nowego paszportu?

Złóż wniosek o paszport tymczasowy. Dostaniesz go szybciej niż zwykły, ale ma krótszy termin ważności (do 12 miesięcy).

Twój paszport zaginął? został uszkodzony? 

A może ktoś ci go ukradł? Zgłoś to jak najszybciej w punkcie paszportowym, a w przypadku kradzieży - dodatkowo w komisariacie policji.

Jeżeli planujesz wyjeżdżać poza kraje Unii Europejskiej, w większości przypadków będziesz potrzebować właśnie paszportu

Paszport jest ważny, od wydania: 5 lat (dziecko do 13 lat) lub 10 lat (osoba starsza).  Może stracić ważność też z innych powodów niż upływ terminu
Opłata za paszport. Dla kogo ulgi? Kto i gdzie składa wniosek o paszport? Wniosek składa osoba, która chce dostać paszport (w przypadku dziecka - rodzice). Trzeba go złożyć osobiście - w kraju w dowolnym punkcie paszportowym. Ich adresy znajdziesz m.in. na stronach internetowych urzędów wojewódzkich. Paszport również odbiera się osobiście - w punkcie paszportowym, gdzie złożyliśmy wniosek. Dziecko do lat 5 nie musi być obecne ani przy składaniu wniosku, ani przy odbiorze gotowego paszportu. Jakie dokumenty będą potrzebne? Wniosek o wydanie paszportu - dostaniesz w punkcie paszportowym. Nie drukuj go z internetu! Twoje jedno kolorowe zdjęcie. Musi być aktualne, dlatego zrób je nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. Dowód opłaty za paszport. Dokument, który potwierdzi twoje prawo do ulgi albo całkowitego zwolnienia z opłaty. Ważny paszport, którego obecnie używasz. Jeśli go nie masz, weź ze sobą ważny dowód osobisty. Urzędnik może poprosić cię też o inne dokumenty, w zależności od sytuacji. Pilnie potrzebujesz nowego paszportu? Złóż wniosek o paszport tymczasowy. Dostaniesz go szybciej niż zwykły, ale ma krótszy termin ważności (do 12 miesięcy). Twój paszport zaginął? został uszkodzony? A może ktoś ci go ukradł? Zgłoś to jak najszybciej w punkcie paszportowym, a w przypadku kradzieży - dodatkowo w komisariacie policji. Jeżeli planujesz wyjeżdżać poza kraje Unii Europejskiej, w większości przypadków będziesz potrzebować właśnie paszportu Paszport jest ważny, od wydania: 5 lat (dziecko do 13 lat) lub 10 lat (osoba starsza). Może stracić ważność też z innych powodów niż upływ terminu pixabay.com
Paszport to dokument, który potwierdza twoją tożsamość i polskie obywatelstwo. Możesz z nim podróżować za granicę, również do krajów spoza UE. Sprawdź, jakie są opłaty za jego wyrobienie. Zobacz w naszej galerii zdjęć,jakie ulgi Ci przysługują i ile zapłacisz za wyrobienie paszportu dziecka.Jego wiek ma znaczenie, a także to, czy masz wielodzietną rodzinę, czy jesteś emerytem i gdzie mieszkasz.
od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Opłata za paszport. Jakie są zniżki i ulgi. SPRAWDŹ KONIECZNIE - Dolnośląskie Nasze Miasto

Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto