Oknoplast Premium - okna z wysokiej półki

Artykuł sponsorowany
Oknoplast
Zanim kupisz nowe okna, dobrze się zastanów. Nie daj się zwieść licznymi ofertami, a już na pewno nie patrz na nie tylko pod kątem niskiej ceny produktu, bowiem dość szybko może się okazać, że „co tanie to drogie”. Często zdecydowanie lepiej wydać więcej pieniędzy i zainwestować w wyrób najwyższej jakości, gdyż poniesione jednorazowo większe nakłady będą procentować przez następne lata.

Jest różnica

„Zobaczysz różnicę” – to hasło od wielu lat stanowi główne motto firmy OKNOPLAST – zdecydowanego lidera na rynku krajowym i zagranicznym. Przedsiębiorstwo z Ochmanowa pod Krakowem jest jednym z pięciu największych w Europie producentów okien i drzwi z PVC.

Dewiza firmy „Zobaczysz różnicę” nie jest reklamowym hasłem, jest na co dzień widoczna w praktyce. Kto raz wybierze okna, drzwi, rolety czy ogrody zimowe z OKNOPLASTU, ten szybko naprawdę dostrzeże różnicę. Przede wszystkim w wysokiej jakości, będącej efektem nowoczesnej technologii produkcji, w niestandardowym designie i niepowtarzalnej estetyce wykonania, jak również w walorach użytkowych. Klienci doceniają zwłaszcza zaawansowane rozwiązania w dziedzinie energooszczędności – w mieszkaniu czy domu jest bowiem znacznie cieplej, dzięki czemu płacimy mniej za ogrzewanie pomieszczeń.

Autorskie rozwiązania

OKNOPLAST działa w segmencie Premium. Dostarcza na rynek okna PVC, drzwi zewnętrzne, rolety, wyroby aluminiowe, ogrody zimowe oraz szeroką gamę dodatków i akcesoriów. Firma uruchomiła również własną produkcję szyb zespolonych, jednych z najnowocześniejszych w Europie.

Czytaj także: Wymieniamy okna. Jakie wybrać?

Jako jeden z nielicznych producentów, oferuje autorskie rozwiązania (m. in. zastrzeżone wzorem wspólnotowym kształty profili okien z serii Platinium i Winergetic Premium oraz klamki i okucia z serii dESIGN+), dostępne wyłącznie pod marką OKNOPLAST.

Wszystkie produkty dostępne są w tej samie gamie kolorystycznej, co umożliwia zamówienie spójnego kompletu stolarki. Takie rozwiązanie podkreśla również charakter wnętrz, znacząco wpływa także na estetykę budynków, podkreślając ich nietypowy wygląd zewnętrzny.

Dla wszystkich klientów niezwykle ważne jest to, że firma produkuje okna o bardzo nietypowych kształtach, ale niezależnie od tego każdy odbiorca może zamówić również produkt niestandardowy, który zostanie dostosowany do indywidualnych wymogów (np. bardzo nietypowy kształt czy duże przeszklenia). Nie każdy wytwórca się na to godzi, OKNOPLAST – tak, dla specjalistów tej firmy nie ma bowiem problemu nie do rozwiązania.

Wyznacza trendy

Innowacyjne produkty powstają we własnym Dziale Badań i Rozwoju, w którym wysokiej klasy specjaliści pracują nad ciągłym doskonaleniem produktu, poszukując i wdrażając nowe, unikatowe rozwiązania. OKNOPLAST posiada również własną komorę badawczą, gdzie testuje się produkty gotowe pod względem jakości i spełnienia wszystkich norm.
Firma współpracuje z najlepszymi renomowanymi europejskimi dostawcami komponentów, stale wdrażając innowacje technologiczne oraz nowoczesne rozwiązania funkcjonalne. I tak, rezultatem prac z firmą VEKA – międzynarodowym dostawcą profili – jest autorski profil okien Winergetic Premium oraz okien z serii Platinium. We współpracy z francuskim producentem szyb Saint–Gobain opracowano szybę o grubości 3 mm, umożliwiającą konstrukcje dużych przeszkleń o lżejszych gabarytach, natomiast wraz z austriackim producentem okuć – firmą MACO oraz studiem projektowym KISKA – stworzono nowoczesne okucia i klamkę z linii dESIGN+.

Na najbliższych targach MadeExpo 2012 oraz EquipBaie 2012 zaprezentowane zostaną najnowsze efekty prac – energooszczędne okno Winergetic Premium z autorskim zaokrąglonym na zewnątrz profilem, specjalnym wzmocnieniem termicznym i szybą dwukomorową 3 mm oraz klamki i okucia z serii dESIGN+, dostępne również wyłącznie pod marką OKNOPLAST.

Nic więc dziwnego, że renomowane przedsiębiorstwo z Ochmanowa wyznacza międzynarodowe standardy jakości oraz trendy we wzornictwie. Korzyści z tego mają przede wszystkim odbiorcy inwestujący w wyroby z najwyższej półki.

Z korzyścią dla ludzi i środowiska

To się opłaca, bowiem produkty OKNOPLAST charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q–Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351–1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE. Firma została odznaczona również certyfikatem „Zielone okno” potwierdzającym, że produkty nie zawiera rtęci, a w konsekwencji nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznawane firmie i jej produktom. W ostatnim okresie były to m. in.: Godło „Teraz Polska”, „TopBuilder 2012”, „Lider Rynku 2011”, Premium Brand 2011 dla najbardziej cenionej marki czy „Złoty Laur Klienta 2011”.

Czytaj także: Fakty i mity na temat okien

Klient ma być zadowolony

Właśnie opinia klientów jest dla firmy najcenniejsza, dlatego OKNOPLAST nieustannie szuka rozwiązań dostosowanych do potrzeb odbiorców. By ich zadowolić, stworzono ostatnio okno Winergetic Premium.

- Okno Winergetic Premium powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby naszych klientów. Coraz częściej poszukują oni bowiem rozwiązań energooszczędnych i jednocześnie funkcjonalnych, podkreślających elegancki charakter elewacji budynku. OKNOPLAST, jako firma działająca w segmencie Premium, od lat spełnia oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Przy tworzeniu Winergetic Premium położyliśmy duży nacisk na jego parametry termoizolacyjne, swobodę projektowania oraz design – mówi Mikołaj Placek, prezes OKNOPLAST.

Pierwsi w Europie

Nowe okno Winergetic Premium zapewnia komfort cieplny w domu, nowoczesna technologia wykonania umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła U na poziomie zaledwie Uw=0,78 W/mkw. K. Wyposażono je w standardzie aż w 6 uszczelek, poprawiających właściwości energooszczędne oraz parametry szczelności i akustykę. Innowacją jest tu dodatkowa uszczelka we wrębie szybowym, poprawiająca szczelność okna oraz ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie.

Po dwuletnich badaniach i testach laboratoryjnych, OKNOPLAST – jako pierwsza firma w Europie – zastosowała świadomie i odpowiedzialnie zespolenia dwukomorowe z taflami szkła o grubości 3 mm. Tym samym połączono wysokie właściwości termoizolacyjne z redukcją ciężaru skrzydła, otwierając nowe możliwości aranżacji przestrzeni oraz zapewniając dłuższe i bardziej komfortowe użytkowanie okien. Cięższe o 1/3 tradycyjne szyby dwukomorowe (w przypadku drzwi balkonowych to nawet kilkanaście kilogramów więcej) uniemożliwiały dotychczas architektom projektowania okien energooszczędnych z dużymi,otwieranymi przeszkleniami. Teraz jest to możliwe!

OKNOPLAST, jako pierwsza firma w Europie, wprowadza do sprzedaży takie rozwiązanie, na szybach 3mm, dla okien PVC. Prototyp tego rozwiązania zaprezentowany na Targach Okiennych w Norymberdze, zyskał uznanie ekspertów i szacunek branży. A prezes Mikołaj Placek mówi, że to nie jest ostatnie słowo w tej kwestii.

Czytaj także: Drewniane okna - eleganckie i funkcjonalne

Ponad trzy miliony okien

OKNOPLAST to firma pełnoletnia. W ciągu 18 lat działalności sprzedała ponad 3,3 mln okien, a liczba klientów przekroczyła w tym czasie 970 tysięcy.

Zadowolenie klienta zawsze było i będzie na pierwszym miejscu. OKNOPLAST dba, aby współpraca z firmą była jak najbardziej satysfakcjonująca, by doradztwo i profesjonalna obsługa były na jak najwyższym poziomie. Szkoli się więc handlowców i montażystów, podnosząc ich zawodowe kwalifikacje, dzięki czemu klient może liczyć na fachową obsługę w punktach sprzedaży oraz podczas całego procesu inwestycyjnego. Firma zapewnia również opiekę posprzedażową serwis i gwarancję.

Przedsiębiorstwo z Ochmanowa to jeden z pięciu największych producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma działa w: Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, na Słowacji, w Słowenii, Szwajcarii, Włoszech i na Węgrzech. W krajach tych spółka posiada ponad 1450 salonów sprzedaży pod własną marką. OKNOPLAST został uhonorowany przez Ambasadę RP we Francji jako „Najlepszy Polski Eksporter” do tego kraju.

Dzielą się z innymi

Wśród organizacji, którym pomaga OKNOPLAST, znajduje się Stowarzyszenie „U Siemachy” w Krakowie. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje m.in. wakacje dla najmłodszych z ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.
Od stycznia 2012 r. firma jest Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie