Odszedł Stanisław Kamiński, sekretarz Zarządu Oddziału M-G Związku OSP w Sycowie

Beata Hadas
Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Sławomir Kapica wręcza medal druhowi Stanisławowi Kamińskiemu 1 czerwca br. podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Szczodrowie.
Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Sławomir Kapica wręcza medal druhowi Stanisławowi Kamińskiemu 1 czerwca br. podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Szczodrowie. Fot. Beata Hadas
Stanisław Kamiński pełnił funkcję sekretarza Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sycowie. W styczniu ubiegłego roku został odznaczony medalem za wysługę lat, a staż w szeregach straży miał imponujący - w tym roku minęły 52 lata. W tym roku również jego pracę docenił zarząd oddziału związku, honorując go medalem podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych. Działał również jako harcmistrz w szeregach ZHP.

O śmierci Stanisława Kamińskiego poinformowali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sycowie na swoim fp na Facebooku, zamieszczając taki wpis: „Z ogromnym smutkiem żegnamy naszego kolegę druha Stanisława Kamińskiego. Wieloletniego strażaka i przyjaciela. Swoją pracę wykonywał rzetelnie i zawsze z pełnym zaangażowaniem. Stasiu, odszedłeś za szybko. Jednak tacy ludzie, jak Ty, nie odchodzą nigdy na zawsze. Pozostaniesz w naszej pamięci. Jesteśmy Ci wdzięczni, że byłeś z nami, służyłeś nam pomocą i radą. Dziękujemy za Twoją życzliwość i profesjonalizm. Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia w tak trudnych chwilach".

Informację o śmierci sycowianina i rozkaz zamieściła również komendantka Hufca ZHP Syców im. 7 Łużyckiej Dywizji Piechoty phm. Anna Kamzol: „Rozkaz Specjalny L.S.1/2019. Druhny i Druhowie! Z przykrością zawiadamiam, że na wieczną wartę odszedł Druh Stanisław Kamiński, wieloletni instruktor Hufca ZHP Syców, harcmistrz od roku 1974, odznaczony „Brązowym Krzyżem Zasługi” w 1984, „Zasłużony dla Chorągwi Kaliskiej” w 1987, „Złotym Krzyżem Zasługi” w 1989. Harcmistrza Stanisława zapamiętamy jako świadomego instruktora, zawsze obecnego w życiu naszego hufca, dbającego o wspólnotę wielu harcerskich pokoleń, zaangażowanego społecznie strażaka, koordynatora działań Harcerskiej Pomocy Zimowej w czasach, gdy służba ta była niezbędna na terenach sycowskich. Kształcił wiele pokoleń drużynowych. Pełnił funkcję Szefa Inspektoratu Pożarniczego Chorągwi Kaliskiej w latach 80. Komendant licznych obozów i zimowisk w kraju oraz za granicą. Swoim doświadczeniem wspierał środowisko jako wieloletni członek Komendy Hufca oraz Hufcowej Komisji Rewizyjnej. Druh Stasiu dawał swoją osobistą, instruktorską postawą żywy przykład, że w życiu należy postępować zgodnie z harcerskimi ideałami, rzetelnie i przede wszystkim – odpowiedzialnie. W tych trudnych chwilach pamiętajmy w modlitwie o rodzinie Druha Stasia. Druhny i Druhowie! 1. Zarządzam żałobę w Hufcu ZHP Syców, obowiązującą począwszy od dzisiaj do dnia pogrzebu. 2. Sztandar Hufca ZHP Syców polecam przepaść kirem, a na Krzyże Harcerskie polecam nałożyć czarne opaski".

Przez lata współpracował z Gazetą Sycowską, dbając jako sekretarz, by pojawiały się w niej wszystkie komunikaty związane z działalnością ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Syców. Składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie Pana Stanisława, łącząc się w bólu po tej wielkiej dla Sycowa stracie. Zapamiętamy Go jako osobę zawsze życzliwą, skromną, pełną kultury i uśmiechniętą.

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie