Od jakich firm gmina Syców zakupiła chryzantemy?

Beata Hadas-Haustein
Beata Hadas-Haustein
W związku z informacją, jaką zamieścił jakiś czas temu burmistrz Sycowa na FB o zakupie kwiatów od sycowskich przedsiębiorców, które miały „zdobić klomby” w Sycowie, poprosiliśmy 6 listopada Sycowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego o wskazanie listy firm, od których zakupiono kwiaty - chryzantemy, gdyż to właśnie tej firmie zlecono zajęcie się tym.

Gmina poinformowała na FB: Syców 3 listopada rozkwitł pięknymi kwiatami. Dzięki szybkiej i dobrze zorganizowanej akcji w naszym mieście możecie cieszyć oko chryzantemami, które zakupiliśmy w ramach pomocy lokalnym producentom kwiatów. A to wszystko za sprawą 500 donic z kwiatami, które kupiliśmy od lokalnych producentów. Dzięki temu, nasi przedsiębiorcy sprzedali swoje kwiaty. To wyraz wsparcia, dla tych, którzy cały rok przygotowują się do sprzedaży tych pięknych kwiatów. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom oraz Waszemu wsparciu będziemy nadal sobie wzajemnie pomagać i kupować lokalnie oraz wspierać inne branże! Cieszymy się, że jesteście solidarni!

Burmistrz Dariusz Maniak komentował pod udostępnionymi zdjęciami chryzantem w mieście: Pracownicy STBS dekorowali miasto kwiatami, które zakupiliśmy od naszych lokalnych przedsiębiorców. Jak Wam się podoba? W przyszłym roku powstanie koncepcja zarządzenia zielenią miejską, która niestety od wielu lat jest zaniedbana i oprócz parku pomysłu na nią do tej pory nie było. Dzisiaj widać namiastkę tego, jak przestrzeń miasta może wyglądać. Z tematów oficjalnych komunikatów, ponieważ lokalny redaktor już wysyła zapytnia do urzędu za ile, od kogo, gdzie, jaka specyfikacja etc informuję, że STBS zapłacił za kwiaty 5000 zł. Rolą samorządu nie jest wyręczanie rządu. Dlatego jeśli mamy środki w budżecie na zarządzanie zielenią miejską, to naturalne było dla nas kupić kwiaty w tym momencie właśnie w Sycowie (pisownia oryginalna – przyp. Red.).

Wysłaliśmy takie zapytanie do urzędu a potem do Sycowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Odpowiedź przyszła 17 listopada: „Spółka Sycowskie TBS sp. z o.o. nabyła kwiaty od następujących przedsiębiorców: Gospodarstwo Specjalistyczne Stanisław Kawa, ul. Wierzbowa 1, Syców; Zakład Ogrodniczy Rafał Grzemski, Nowy Dwór 10B, Syców; Gospodarstwo Ogrodnicze Bogusław Nowiński, Wioska 29c, Syców; Ogrodnictwo Maria Mazur, ul. Daszyńskiego 5, Syców”.

Przypomnijmy, gmina zakupiła 500 chryzantem po 10 zł każda po tym, jak rząd zamknął cmentarze na Wszystkich Świętych.

Wiadomości z Sycowa, Dolnego Śląska i kraju w jednym miejscu

Trzecia fala - ważne zmiany

Wideo

Dodaj ogłoszenie