Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obiektywna historia Międzyborza. Projekt Stowarzyszenia „Odnaleźć Radość i Nadzieję”

Beata Hadas-Haustein
Beata Hadas-Haustein
Zapraszamy do udziału w fotograficznym projekcie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Odnaleźć Radość i Nadzieję” z Międzyborza. Wzięliśmy udział w jednej z sesji i gwarantujemy - była to doskonała zabawa a także możliwość spędzenia czasu w miłym gronie i poznania nowych, ciekawych osób. Ponadto fotografie, które powstają podczas sesji, trafią do międzyborskich annałów dla potomności. Zdjęcia: ©Beata Samulska i Ewa Hazubska

Prezentujemy zdjęcia wykonane podczas sesji fotograficznej w połowie czerwca. Pani Anna Kamińska tym razem fotografowała mieszkańców Kraszowa. Tłem była dawna cegielnia w Kraszowie i okolice. Realizację koordynowała prezes ORiN Ewa Hazubska. Na końcu galerii znajduje się plakat z wszelkimi informacjami dotyczącymi realizacji projektu.

Teresa Ossolińska o projekcie
Międzyborskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Odnaleźć Radość i Nadzieję” w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości zaprasza mieszkańców miasta i gminy do udziału w realizacji projektu pn. (Obiektyw)na historia ziemi międzyborskiej.

Głównym celem jest próba wywołania refleksji nad osobistym przeżywaniem przynależności do „małej Ojczyzny”, umacnianie poczucia własnej tożsamości, opartej na świadomości wspólnego dziedzictwa historycznego i kulturalnego, bo przecież z soków ziemi, na której żyjemy, kształtuje się niepowtarzalna jakość – „mała i duża Ojczyzna”.

Pino Pellergino pisał: „Współczesny człowiek może się poszczycić wieloma osiągnięciami. Jednak w pogoni za nimi utracił chyba coś bardzo ważnego: umiejętność zachwycania się”.

Proponujemy zatrzymać i zachwycić się na nowo tym, co mamy wokół siebie. Odkryjmy urodę miejsc, w których żyjemy, odrzućmy troski oraz dolegliwości i wspólnie przeżywajmy wzruszenie i radość, że doczekaliśmy tak wspaniałego wydarzenia, kiedy po 123 latach niewoli naród polski odzyskał niepodległość a my teraz możemy świętować jej stulecie.

Zamysł projektu polega na wykonaniu serii zdjęć w strojach stylizowanych na lata dwudzieste na tle obiektów, mających wartość historyczną w 13 sołectwach i w samym mieście.

Zwracamy się z prośbą do sołtysów i przewodniczącej samorządu mieszkańców o zorganizowanie reprezentacji do sesji fotograficznych. Radą i wszelką pomocą, związaną z przygotowaniem makijażu, fryzury i stroju służą członkowie stowarzyszenia: Ewa Hazubska, Anna Kamińska, Czesława Plichta, Laila Kapała i Maria Fok. Własne propozycje i projekty oraz kreatywność uczestników będą mile widziane.

We wszystkich sprawach można kontaktować się z prezes ORiN-u – Ewą Hazubską pod numerem telefonu 604-553-210 bądź pocztą elektroniczną: [email protected].

Prosimy też chętne osoby, posiadające umiejętności krawieckie, do pomocy przy projektowaniu i szyciu strojów.
Zdjęcia, wykonane przez profesjonalnego fotografa, zostaną wydane w formie albumu oraz uświetnią tematyczną wystawę w M-GOK w Międzyborzu, która będzie połączona z pokazem mody w Dniu Święta Niepodległości.

Patronat nad projektem sprawuje organ samorządowy z burmistrzem Jarosławem Głowackim na czele oraz Gazeta Sycowska i portal sycow.naszemiasto.pl.

Zatrzymana w kadrze (obiektyw)na przeszłość naszej ziemi międzyborskiej będzie stanowić nie tylko „arkę przymierza między dawnymi a nowymi laty”, ale będzie też pamiątką dla przyszłych pokoleń, kształtującą świadomość własnych korzeni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto