Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Srebro Szymona Kłosińskiego

Srebrnym medalem Szymona Kłosińskiego na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski zakończyli starty juniorzy MKLA Łęczyca.Utalentowany wieloboista na siedem konkurencji poprawił aż sześć rekordów życiowych i zakończył rywalizację nowym rekordem Łęczycy (4938 pkt). Zawodnik MKLA był bliski zdobycia złotego medalu. Na drodze stanęła kontuzja kolana, która uniemożliwiła mu skuteczny bieg na 60 metrów przez płotki.W rezultacie jeden słabszy występ zdecydował o losach tytułu mistrzowskiego.

Najlepiej podopieczny trenera Kubiaka wypadł w skoku o tyczce (4.30 m), gdzie mógł bez problemu podjąć rywalizację z najlepszymi tyczkarzami rocznika U-20 w Polsce.Paweł Rybarczyk ukończył siedmiobój na ósmej pozycji z wynikiem 3700 pkt.

W tej samej konkurencji w roczniku U-18 Eryk Sewiło ustanowił rekord życiowy (3507 pkt) i zajął dziewiątą lokatę.W pięcioboju kobiet U-20 bardzo dobrze spisała się Marta Budner zajmując z nowym rekordem Łęczycy (2769 pkt) dziesiąte miejsce.

Wysoką formę potwierdziła Martyna Tomes która ponownie w tym sezonie poprawiła rekord Łęczycy (11.34 m) plasując się na wysokim szóstym miejscu.Wartościowe rekordy życiowe ustanowili biegacze na 400 m.Mateusz Grabski uzyskał czas (50.65 s) zajmując dziesiąte miejsce a Bartosz Subocz (50.92 s) trzynastą lokatę.

W skoku o tyczce U-20 do rywalizacji po długotrwałej kontuzji powrócił Krystian Nowakowski.Zajął dziewiąte miejsce z wynikiem (4.15 m) który jest jego rekordem życiowym.W konkursie U-18 Bartosz Żemigała skoczył (3.60 m) i zajął dziewiąte miejsce.

Kalina Koperska w zmaganiach tyczkarek U-18 z wynikiem (2.60 m) uplasowała się na dziesiątej pozycji.
Na tej samej pozycji ukończył rywalizację na 60 metrów przez płotki Adam Jaśkiewicz (8.74 s) i Dominik Nowakowski w trójskoku (12.61 m).