Mirek Bieliński - Pozwój mi kochać - KONKURS

Martyna Wasiak
Udostępnij:
Pozwól mi kochać" Muzyka: Tomek Szczepanik Słowa: Mirek Bieliński Wydawca: Rock Revolution Dziękuję mojej żonie ze mogłem spełnić swoje marzenia

**Człowiek wielu talentów i pasji. Kolekcjoner doświadczeń, eksplorer emocji. W muzyce odnalazł to czego szukamy wszyscy – wytchnienie i szansę na zatrzymanie w czasie przeżyć, przemyśleń. Przez lata marzył, by właśnie w niej spełniać się artystycznie. Ale ogrom obowiązków zawodowych nie pozwalał mu na to. Na szczęście dziś wyśnione i wyczekane stało się możliwe.

Jego twórczość to autentyczny, pełen intymności przekaz. Słowami utworów nie wstydzi się mówić o uczuciach, ale też buduje atmosferę zachęcającą do stawiania sobie odważnych pytań. Jednocześnie w aranżacjach piosenek i ballad odnaleźć można słoneczną stronę życia, czasem z odrobiną niezbędnej do zachowania dystansu melancholii. Wszystko to w gamie niekonwencjonalnej narracji czy odważnych rozwiązań stylistycznych.

Może dlatego tak dobrze czuje się w zróżnicowanym repertuarze? Od pobrzmiewających wyraźnie odcieni muzyki latynoskiej, przez doskonałej jakości pop aż po cięższe brzmienia rodem ze świata rocka.

Dojrzałość. To słowo chyba najlepiej oddaje jego dotychczasowy, artystyczny dorobek. Ale dojrzałość wciąż ciekawa i głodna wrażeń. Taka, która raczej przypuszcza, niż wie i chętniej pójdzie dalej, niż zatrzyma się w przekonaniu o pełnej i jedynej prawdzie. O tym właśnie nam opowiada – o nieustannym podążaniu za samym sobą.

Czuć. Kochać. Śmiać się. Być. Tworzyć. Czego artyście trzeba więcej? Jeszcze chyba tylko wyśpiewać to wszystko. Jak najlepiej. Jak najszczerzej. Mirkowi się to udaje, bo... nie udaje. W każdym takcie, na fermacie i volcie czujemy jego „ja". Ktoś mądry powiedział, że śpiew jest przedłużeniem mowy, tyle tylko, że wyraźniej odsłania nasze wnętrze. U niego to słychać.

Ten skromny Dolnoślązak nie lubi górnolotnych słów, dlatego dla rozluźnienia na koniec jeszcze jeden z jego ulubionych cytatów z Boba Marleya: „Dobrą rzeczą w muzyce jest to, że jak cię trafi, to nie czujesz bólu". On został nią trafiony wyjątkowo celnie i bezboleśnie. Stała się jego częścią i teraz oddaje nam z razem nią kawałek siebie.

Zadebiutował na płycie „Siła braci" zespołu Pectus w utworze „Melody". Był to owoc nie tylko profesjonalnej przyjaźni z twórcami słynnej grupy, a przede wszystkim z Tomaszem Szczepanikiem.

Krążek „Na lepsze dni", który ukazał się pod koniec 2016 r., to już zestaw jego własnych tekstów do kompozycji Tomka Szczepanika. Idąc za sukcesem albumu, przygotowuje właśnie materiał na nową płytę i tym razem zaprosi nas do kolejnych zakątków swego muzycznego świata. Materiał na nią powstaje we współpracy z duetem Tomek Lubert-Krzysztof Rajczyk. Zapraszamy do słuchania!

Dla naszych czytelników mamy 30 zestawów płyt Mirka Bielińskiego do wygrania.

Wyślij SMS na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) i odpowiedz na pytanie: Dlaczego chciałbyś otrzymać tą płytę? Na SMS-y o treści: konkurs.płyta.odpowiedz.imię i nazwisko czekamy do 13 marca do godziny 14:00. Wygrają autorzy najciekawszych odpowiedzi. Zwycięzcy zostaną poinformowani SMS-em zwrotnym o wygranej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Mirek Bieliński - Pozwój mi kochać - KONKURS - Dolnośląskie Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie