Kwidzyn. MMTS przegrał z Gwardią Opole po błędach w końcówce meczu [ZDJĘCIA]

Mirosław Wiśniewski
Zawodnikom MMTS nie udał się rewanż za porażkę w Opolu. Kwidzynianie przegrali we własnej hali 21:24. Fot. Aleksander Łubiński/ UM Kwidzyn
W 48. minucie kwidzynianie tracili do rywali zaledwie jedną bramkę. Niestety pasmo prostych błędów i niedokładności w ataku gospodarzy sprawiło, że 7 minut później Gwardia prowadziła już 17:23. Sprawa zwycięstwa wydawała się więc rozstrzygnięta, choć w końcówce czerwono-czarnym udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki w tym spotkaniu. W sobotę, 15 lutego, poznaliśmy komplet wyników 21 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn.

Początek meczu należał do gości, którzy po trafieniach Mateusza Jankowskiego i Michała Lemaniaka prowadzili 1:3. Kwidzynianie natomiast już w 1. minucie stracili Ryszarda Landzwojczaka, a także mieli problemy z przeprowadzeniem skutecznego ataku. Swoją pierwszą bramkę z gry MMTS zdobył dopiero w 4. minucie meczu po trafieniu Kacpra Adamskiego. Niestety chwile później gola zdobył Szymon Działakiewicz, a po błędzie gospodarzy mogli także powiększyć swoje prowadzenie. Na szczęście Jakub Matlęga wyszedł jednak obronną z sytuacji sam na sam z Mateuszem Jankowskim, co tylko podkręciło entuzjazm gospodarzy.

Po dobrej grze czerwono-czarnych i bramkach Andrzeja Kryńskiego, Kacpra Adamskiego i Michała Potocznego, miejscowym udało się odrobić straty, a nawet wyjść na skromne prowadzenie 5:4. Gwardziści nie czekali i odpowiedzieli zdobyciem pięciu bramek przy zaledwie jednym trafieniu MMTS (karny). Po 17 minutach gry podopieczni trenera Rafała Kuptela prowadzili zatem 6:9. Kwidzynianie jednak szybko poprawili swoją grę, a dzięki trafieniom Michała Pereta i Ryszarda Landzwojczaka zbliżyli się do rywali na jedną bramkę. W końcówce trafił jednak Wiktor Kawka i zespoły zakończyły pierwszą połowę przy stanie 9:11 dla Opola.

Po zmianie stron kwidzynianie rozpoczęli od kolejnej kary dla Ryszarda Landzwojczaka, który już w 32. minucie musiał opuścić plac gry z powodu czerwonej kartki (gradacja kar). Osłabienie MMTS wykorzystali rywale, którzy po golach Macieja Zarzyckiego i Michała Lemaniaka powiększyli swoją przewagę do stanu 9:13. W 36 minucie siły się jednak wyrównały, bo za faul na atakującym Robercie Orzechowskim czerwoną kartkę zobaczył Wiktor Kawka. Co więcej w 41. minucie, po bramce Andrzeja Kryńskiego, czerwono-czarni tracili do rywali już tylko 2 bramki – 12:14. Sytuacja poprawiła się 3 minuty później, kiedy to kolejny gol Patryka Grzenkowicza przybliżył kwidzynian na jedno trafienie – 15:16.

W 45. minucie powinien być remis po rzucie karnym wykonywanym przez Michała Potocznego. Niestety piłka po rzucie zawodnika MMTS wolno toczyła się w stronę linii bramkowej i Adam Malcher w ostatniej chwili zdołał ją wybić z bramki. Mimo protestów sędziowie uznali, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii i gola dla Kwidzyna nie było. Jednobramkowa przewaga opolan utrzymała się natomiast do 48 minuty i stanu 17:18. Warto przy tym dodać, że kontrowersji nie brakowało również przy 18 trafieniu Gwardii. Po silnym uderzeniu Jana Klimkowa w poprzeczkę piłka odbiła się od parkietu i wyszła w pole karne. Sędziowie uznali jednak, że piłka przekroczyła linię bramkową i odgwizdali kolejne trafienie Gwardii. Niestety od stanu 17:18 kwidzynianie zaczęli coraz częściej popełniać proste błędy, które skutkowały skutecznymi kontrami rywali. W efekcie Opole zdobyło pięć bramek z rzędu i na 5 minut przed końcem meczu prowadziło 17:23. Sprawa zwycięstwa była więc w tym spotkaniu już rozstrzygnięta. Podopiecznym trenera Dmytro Zinchuka udało się jednak w końcówce nieco zmniejszyć straty i mecz zakończył się 3-bramkową porażką czerwono-czarnych.

MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 21:24 (9:11)

MMTS: Szczecina, Matlęga - Grzenkowicz 4, Orzechowski 2, Kryński 3, Peret 4, Adamski 2, Biegaj, Guziewicz 1, Netz, Ossowski, Potoczny 2, Kutyła 2, Landzwojczak 1, Przytuła.
Gwardia: Malcher - Lemaniak 2, Fabianowicz, Zarzycki 5, Klimków 3, Mokrzki 4, Zieniewicz, Jankowski 4, Kawka 2, Mauer 2, Milewski 1, Morawski, Działakiewicz, Skraburski.