Koniec wakacyjnych turniejów szachowych w sycowskim Centrum Kultury

Beata Hadas-Haustein
Juniorzy i instruktor szachowy Feliks Skubis
Juniorzy i instruktor szachowy Feliks Skubis Fot Zbigniew Kisiel
Ostatni czwarty wakacyjny turniej szachowy został rozegrany 28 sierpnia w sycowskim Centrum Kultury. Zawody były prowadzone komputerowo w systemie szwajcarskim, 7 rund przy tempie gry 10 minut dla zawodnika.

Po bardzo wyrównanej i zaciętej walce na szachownicach turniej wygrał: 1. Feliks Skubis 7 pkt., 2. Krzysztof Kempa 6 pkt., 3. Bartłomiej Płókarz 4 pkt., 4. Jakub Piras 4 pkt., 5. Zbigniew Kisiel 3,5 pkt., 6. Mateusz Piras 3 pkt., 7. Maciej Szczerczowski 2,5 pkt., 8. Adam Wieczorek 2,5 pkt., 9. Piotr Kołodziej 1,5 pkt., 10. Wojciech Szczerczowski 1 pkt.

W ogólnej klasyfikacji po czterech turniejach w klasyfikacji OPEN zwyciężył faworyt: 1. Feliks Skubis 38 pkt., 2. Krzysztof Kempa 25,5 pkt., 3. Zbigniew Kisiel 16,5 pkt., 4. Adam Wieczorek 13,5 pkt., 5. Mariusz Kisiel10 pkt., 6. Maciej Ostafiński 6 pkt., 7. Bartłomiej Płókarz 5 pkt. Klasyfikacja juniorów wyglądała następująco: 1. Jakub Piras16,5 pkt., 2. Mateusz Piras 11 pkt., 3. Maciej Szczerczowski 8 pkt., 4. Wojciech Szczerczowski 4 pkt., 5. Piotr Kołodziej 3 pkt.

Wszyscy uczestnicy turnieju szachowego otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a najlepsi pamiątkowe puchary i medale. Wszystkim za udział dziękuje prezes UKS Szach Mat Zbigniew Kisiel.