Kolarstwo: Mistrzostwo Polski dla zawodniczki Whirlpool Team

JG, informacja prasowa
Katarzyna Rzepecka na najwyższym stopniu podium
Katarzyna Rzepecka na najwyższym stopniu podium fot. Whirlpool Team
Katarzyna Rzepecka wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Masters, które zostały rozegrane w niedzielę w Śremie. To kolejny mistrzowski tytuł sezonu 2011 dla wrocławskiego Whirlpool Team, wcześniej biało-czerwoną koszulkę rowerowej jazdy na orientację (MTBO) założyła Anna Maria Włodarczyk.

W tym roku Komisja Masters utworzyła kategorię dla kolarzy poniżej 30 roku życia (AK20 oraz AM20 - zawdnicy bez licencji). Dzięki temu młodsi zawodnicy mogą poczuć sportowe emocje ścigając się w peletonie na zamkniętej trasie - czego w Polsce brakuje, np. popularnym maratonom szosowym. Runda Mistrzostw Polski liczyła 24 kilometry, w zależności od kategorii wiekowej kolarze musieli przejechać ją dwa, trzy lub cztery razy. Wiatr dyktował warunki. Trasa była dość płaska, tylko kilka lekkich wzniesień i parę technicznych zakrętów dlatego wszystko rozegrało się na finiszu – opowiada Katarzyna Rzepecka. Zaoszczędziłam najwięcej sił i wygrałam walkę na ostatnich metrach – dodaje. Na drugim miejscu finiszowała Anna Banaszek a na trzecim Magdalena Chechelska. Rywalizację mężczyzn (AM20) wygrał Piotr Kielbesz przed Robertem Żmudzinem i Jakubem Jabłońskim. Arek Tecław z Whirlpool Team był 9.

Jednak to nie koniec weekendowych sukcesów wrocławskich kolarzy. W V edycji Bike Maratonu w Polanicy-Zdroju Whirlpool Team zajął 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Punktowali – Joanna Liczner, Roland Listner, Łukasz Klimaszewski oraz Józef Łukianowski. Natomiast w Miliczu w kryterium ulicznym wystartował Arek Tecław oraz Krzysztof Janczura. Zawodnicy mieli do pokonania 15 rund po 1300 metrów każda. Trasa była bardzo wymagająca zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym. Krzysztof Janczura zajął wysokie 4. miejsce. Arek Tecław po groźnie wyglądającej kraskie z licznymi otarciami dojechał do mety i ukończył wyścig.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)