Inwestycje Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Sycowie

Beata Hadas
Trwa właśnie remont drogi i chodnika przy budynku Kaliska 26 w Sycowie. Inwestorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Sycowie. Jaki jest koszt modernizacji i termin zakończenia robót - czytaj poniżej.

Jak poinformował nas prezes SML-W Artur Kulawiecki, wszelkie działania dotyczące realizacji inwestycji na mieniu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Sycowie oraz realizacji zadań remontowych na poszczególnych nieruchomościach należących do zasobów SML-W w Sycowie opierają się na zatwierdzonych przez Radę Nadzorczą planach, czyli na „Planie funduszu remontowego mienia Spółdzielni” oraz „Planie funduszu remontowego wyodrębnionych nieruchomości”. Stanowią one integralną część przygotowywanych w cyklach trzyletnich planów działalności gospodarczej Spółdzielni - na podstawie planów gospodarczych trzyletnich, bieżących potrzeb oraz wniosków mieszkańców tworzy się roczne plany funduszy, realizowane w poszczególnych latach – informuje prezes Spółdzielni Artur Kulawiecki.

W obecnej chwili końca dobiega realizacja przyjętych założeń związanych gospodarką remontową i inwestycyjną na mieniu Spółdzielni (lata 2017 – 2019), zgodnie z treścią uchwalonego planu działalności gospodarczej Spółdzielni na lata 2017 – 2019. W okresie mijającego trzylecia udało się zrealizować wiele planowanych inwestycji na mieniu Spółdzielni, co bezpośrednio znalazło przełożenie na poprawę warunków zamieszkiwania i funkcjonowania poszczególnych osiedli - ocenia prezes.

Zadania rzeczowo-finansowe zrealizowane w 2017 r.

To utwardzenie nawierzchni placu wewnętrznego w Międzyborzu przy ul. Wrocławskiej 29 wraz z remontem chodnika przy ul. Wrocławskiej 21 na łączną kwotę 107.058,96 zł; utwardzenie nawierzchni gruntu przy ul. Kaliska 44 - 46 wraz z regulacją studzienek kanalizacyjnych do rządnej drogi przy ul. Kaliska 36 na łączną kwotę 114.327,84 zł; wykonanie linii zasilającej i montaż słupów i opraw oświetlenia zewnętrznego przed budynkami przy ul. Matejki 20 oraz Matejki 6 i 8 na kwotę 8.525,70 zł; wykonanie remontu istniejących chodników przy ul. Matejki 28 na kwotę 63.036,28 zł; montażu wiaty śmietnikowej w Międzyborzu przy ul. Ogrodowej 2 na kwotę 14.340,57 zł; wykonanie i montaż wiaty śmietnikowej w Międzyborzu przy ul. Wrocławskiej 21 na kwotę 8.500 zł.

Zadania rzeczowo-finansowe zrealizowane w 2018 r.

To utwardzenie nawierzchni gruntów między budynkami przy ul. Matejki 6/18, 8/10 i 18/20 na łączną kwotę 83.996,26 zł, dostawa i montaż piaskownicy zamykanej o wymiarach 3m x 1,5m na osiedlu Mickiewicza na kwotę 3.115,59 zł., wymiana i montaż słupa oraz oprawy oświetlenia zewnętrznego przy budynku na ul. Kaliskiej 26 na kwotę 2.301,70 zł, wymiana uszkodzonych elementów drewnianych na placu zabaw przy ul. Kaliskiej 36 na kwotę 3.665,40 zł, wykonanie i montaż progu zwalniającego przy budynku na ul. Kaliskiej 46 na kwotę 2.999,99 zł, instalacja i montaż dodatkowych kamer monitoringu na budynku przy ul. Mickiewicza 21 na kwotę 3.300,00 zł.

Zadania rzeczowo-finansowe realizowane w 2019 r.

To kompleksowy remont drogi, miejsc postojowych i chodnika przy nieruchomości Kaliska 26 w Sycowie – prace są w trakcie realizacji. W wyniku rozstrzygniętego przetarg nieograniczony na wykonanie zadania, w dniu 18 lipca 2019 r. podpisano umowę na roboty drogowe z firmą Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „CARBON” Jan Kuropka z siedzibą w Sycowie przy ul. Kusocińskiego 1A. Powyższe prace realizowane będą w dwóch etapach, a termin zakończenie wszystkich prac przewiduje się na dzień 31 maja 2020 r. Całkowita wartość przedmiotu zamówienia wynosi 288.400,26 zł.

Ponadto w trzech kwartałach roku bieżącego wykonano prace na mieniu Spółdzielni związane z: miejscowym uzupełnieniem ubytków nawierzchni placu masą betonową w szczycie budynku Mickiewicza 17b na kwotę 1107,00 zł, wykonaniem poszerzenia skrajnego miejsca postojowego na parkingu Mickiewicza 15b na kwotę 1476,00 zł (utworzenie docelowego miejsca parkingowego dla pojazdów osób niepełnosprawnych), wykonaniem poszerzenia skrajnego miejsca postojowego na parkingu Komorowska 2a na kwotę 1414,50 zł (utworzenie docelowego miejsca parkingowego dla pojazdów osób niepełnosprawnych), wymianą uszkodzonych elementów drewnianych na placu zabaw przy budynku Kaliska 36 na stalowe na kwotę 1200,00 zł.

Trzecia fala - ważne zmiany

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Beata Hadas
13 listopada, 17:41, mad:

Bardzo dobry Prezes i człowiek, przykro było patrzeć, jak go dziennikarz-showman z TVNu miesza z błotem.

Absolutnie się z panem zgadzam. Mnie uderzył też fakt, że w sprawę zostało wciągnięte dziecko. Uważam, że ten problem należy rozwiązać nie siłą, lecz wlaściwym podejściem do tego mężczyzny. A tym nie powinny się zająć media, tylko przede wszystkim policja i pomoc społeczna.

m
mad

Bardzo dobry Prezes i człowiek, przykro było patrzeć, jak go dziennikarz-showman z TVNu miesza z błotem.

Dodaj ogłoszenie