Elektryczne trendy. Pojazdy, które ucieszą technologicznego freaka

Materiał informacyjny SUPERNOVA
Pojazdy elektryczne stały się na przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo popularne zarówno wśród młodszych, jak i starszych użytkowników. Można je zobaczyć na każdym rogu. Największy wkład w popularyzację hulajnóg elektrycznych miały oczywiście firmy sharingowe takie jak np. Bird. To one sprawiły, że z roku na rok hulajnogi stały się coraz bardziej powszechne. Wielu użytkowników zapragnęło mieć je jednak na własność. E-hulajnogi, elektryczne deskorolki czy streetboardy są więc dobrym pomysłem na prezent. Szczególnie dla tych, którzy pasjonują się technologią.

Według historyków, hulajnogi istnieją na świecie już od końca XIX wieku. Przez wiele lat niedoceniane, używane najczęściej przez dzieci, doczekały się w końcu transportowej rewolucji. Początkowo wśród ich sympatyków znaleźli się biznesmeni z USA i Japonii. Jednak trend, w krótkim czasie, zdominował praktycznie cały świat. Dlaczego tak pokochaliśmy elektryczne pojazdy do osobistego transportu? Są stosunkowo małe, lekkie, poręczne i wystarczająco szybkie, by z łatwością poruszać się nimi po mieście.

Pod względem ceny, marki, wielkości, koloru i jakości nie ma większego problemu w wyborze odpowiedniej hulajnogi, deskorolki czy `streetboard. Każde z tych urządzeń cieszy się popularnością wśród wszystkich grup wiekowych – na elektrycznych hulajnogach poruszają się przecież i małe dzieci i seniorzy. Doskonale sprawdzają się one na drodze szkoła-dom, dom-sklep, ale oczywiście służą również czystej rozrywce.

Najmłodszym fankom e-pojazdów spodoba się HULAJNOGA ELEKTRYCZNA BARBIE BB-KS-5.5, która ma opracowany specjalnie dla dzieci design i świetną jakość. To nie funkcjonalna zabawka, ale także jedyne w swoim rodzaju urządzenie przeznaczone do osobistego transportu dla dzieci. Antypoślizgowa, szeroka podstawa zapewnia dobrą przyczepność, a regulowana kierownica ułatwia sterowanie pojazdem. Dodatkowo urządzenie waży jedyne 7.2 kg kilograma i bardzo łatwo i szybko się składa. Model został wyposażony w silniki elektryczne o mocy 50W, które rozwijają rekomendowaną dla dzieci prędkość do maksymalnie 6km/h. Dzięki temu zabiegowi każdy rodzic zyska pewność, że podczas użytkowania hulajnogi dziecku nie będzie grozić żadne niebezpieczeństwo. Hulajnoga Barbie posiada koła o średnicy 5,5", ręczny hamulec i akumulator 12V/4.5Ah. Maksymalny dystans jaki można na niej przejechać na w pełni naładowanej baterii to 6 km. Sprzęt zaprojektowano dla dzieci, których waga nie przekracza 50 kilogramów.

Kolejna elektryczna hulajnoga, na którą warto zwrócić uwagę to RIDER FREAK. Pojazd jest bardzo wygodny i daje możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście. Hulajnogę Rider Freak łatwo można złożyć i schować do torby, a do tego ma większą niż standardowa powierzchnię na stopy. Pojazd ma 8”, pompowane koła, co wyraźnie zwiększa komfort jazdy po nierównej powierzchni. Dzięki przedniemu amortyzatorowi możliwe jest bowiem prawie całkowite zniwelowanie odczuwalnych podczas jazdy drgań. Urządzenie posiada lampkę LED oraz specjalnie profilowane rączki. Wielofunkcyjny licznik pokazuje m.in. tryb jazdy, prędkość oraz przebyty do tej pory dystans, a wysokiej jakości akumulator Li-Ion pozwala na pokonanie aż do 22km bez konieczności ponownego ładowania urządzenia.

Ci, dla których ważny jest design i najwyższa, włoska jakość na pewno zwrócą uwagę na wyjątkową hulajnogę elektryczną FIAT F500-F85W 350PL. Została ona zaprojektowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i jest kwintesencją nowoczesnego stylu. Pojazd waży niecałe 14kg i rozpędza się do 25km/h - jest to standardowa prędkość w hulajnogach elektrycznych do użytku miejskiego. W hulajnodze Fiat można ustawić maksymalną prędkość jazdy, wybierając jeden z dwóch trybów: eco do 15 km/h (włącza się startowo po uruchomieniu hulajnogi) lub zwykły do 25 km/h. Urządzenie posiada akumulator litowy o pojemności 7.5 Ah, który po 3-4 godzinach ładowania gwarantuje pokonanie dystansu nawet do 20 km. O bezpieczeństwo jazdy dbają takie elementy wyposażenia, jak efektywny tylny hamulec tarczowy, przednia lampka LED, odblaski boczne oraz czerwone światło hamowania z tyłu. Na kierownicy znajduje się też wygodny w użyciu dzwonek.

Jeśli elektryczna hulajnoga to za mało, ciekawym wyborem jest tak zwany streatboard, czyli elektryczny jeździk. Jednym z ciekawszych, dostępnych na rynku modeli jest KAWASAKI STREETBOARD KX-ST10.1. To interesująca alternatywa dla samochodów – pojazd jest przyjazny dla środowiska naturalnego, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji oraz zanieczyszczeń. To doskonały Eko-gadżet, który z powodzeniem stać się zamiennikiem powszechnie znanego transportu. Urządzenie zwraca uwagę oryginalną estetyką. Jego kierownica ma regulowany stojan, a miejsce na nogi pokryte jest specjalną, antypoślizgową powłoką. Stabilne pedały zostały wykonane z najwyższej jakości gumy i pozwalają na utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Za dynamiczną i płynną jazdę odpowiadają dwa silniki o łącznej mocy 700 W. Naładowana w pełni bateria pozwala na pokonanie aż 25 km drogi oraz osiągnięcie bezpiecznej prędkości 15 km/h. Streatboard, który waży 13,5 kg, bez problemu zmieści się praktycznie w każdym samochodzie. Pojazd jest odpowiedni dla osób do 130 kg.

Hulajnogę elektryczną można kupić bezpośrednio w salonie albo przez Internet. Wcześniej warto wejść na stronę oficjalnego dystrybutora i sprawdzić wszystkie parametry oraz możliwości urządzenia, które wpadło nam w oko. Dopiero wtedy można decydować, który pojazd trafi w nasze ręce.

Dodaj ogłoszenie