Drużyna siatkarzy Rosiek Syców ograła drużynę z Oławy (GALERIA)

Wiesław Frąszczak
W sobotnim meczu, trzecim w fazie play-out, drużyna siatkarzy Rosiek Syców ograła drużynę z Oławy 3:0 (25:15; 25:23; 25:22).

Sycowianie okazali się mało gościnni i można powiedzieć, że zdemolowali drużynę gości w trzech setach, nie pozostawiając żadnych złudzeń rywalom. Po bardzo nieudanym sezonie ligowym drużyna Rosiek Syców wspięła się na wyżyny umiejętności i pozostaje w II lidze siatkówki męskiej. Out dla zespołu MKS Olavia Oława, który po rundzie zasadniczej był na szóstym miejscu w tabeli.

Sycowianie przeważali nad rywalami w trzech istotnych płaszczyznach gry. Byli zdecydowanie skuteczniejsi w obronie i zdobywali punkty blokiem, a kilka klasycznych „czap" deprymowało rywala. Drużyna Rosiek Syców miała olbrzymia przewagę w zagrywce, a klika klasycznych asów, zwłaszcza w pierwszej odsłonie meczu, ustawiła drużynę rywali defensywnie. Nie potrafili czysto odebrać zagrywki sycowian, co skutkowało bardzo słabym atakiem, często kończonym błędami własnymi rywala.

Początek drugiego seta zarysował lekką przewagę przyjezdnych. Jednak ustawienie drużny Rosiek Syców z Demcio na zagrywce zmieniło przebieg tego seta na korzyść miejscowych. Podobny scenariusz miała partia trzecia, gdzie zawodnikom Olavii zaczęły puszczać nerwy. Za głośną dyskusję z sędzią głównym zawodów zawodnik z Oławy Fijak został ukarany żółtą kartką. Wcześniej Rosiek Syców posłał na boisko rywala kolejne asy serwisowe i to chyba było główną przyczyną, dla której zawodnicy Olavii stali się bardzo nerwowi.

Jak cieszyli się zawodnicy Rosiek Syców ze zwycięstwa, które daje im możliwość pozostania w II lidze, zobaczcie w fotorelacji z zawodów.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0