Cypr: Piłkarze Śląska Wrocław przegrali z liderem

Paweł Pluta
Dzisiaj piłkarze Śląska Wrocław rozegrali w Larnace swój trzeci sparing podczas zgrupowania na Cyprze.

Rywalem podopiecznych Oresta Lenczyka był lider rumuńskiej ekstraklasy - Otelul Galati, mający pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Timisoarą. Drużyna prowadzona przez Dorinela Munteanu, jednego z najlepszych piłkarzy w historii Rumunii, pokonała Śląsk 2:0 (0:0).

Tym razem trener Lenczyk niemal przez całe spotkanie grał tą samą jedenastką. Przez 90 minut Śląsk stworzył kilka dogodnych sytuacji, ale był nieskuteczny. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na
dwukrotnie - najpierw w 74 minucie, po zaskakującym strzale z dystansu, a następnie w 79 minucie, po zamieszaniu po rzucie rożnym.

Dodajmy, że wcześniej Otelul pokonał w sparingu GKS Bełchatów 6:0 i uległ Koronie Kielce 0:2.

W czwartek Śląsk zagra kolejny sparing z Uralem Swierdłowska Oblast Jekaterynburg.

Śląsk Wrocław - Otelul Galati 0:2 (0:0)
Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Spahić- Sobota (73 Madej), Sztylka, Kaźmierczak, Mila - Ł.Gikiewicz (82 Gancarczyk) - Jezierski (64 Ćwielong).