reklama

Burmistrz Międzyborza: Prawa do myślenia nie można zabronić żadną ustawą!

Beata HadasZaktualizowano 
Przytaczamy słowa burmistrza Międzyborza Jarosława Głowackiego, jakie wypowiedział podczas obchodów święta niepodległości w swojej gminie przed pomnikiem walczących za nasz kraj.

Podczas uroczystości składania wiązanek kwiatów pod pomnikiem, po mszy za Ojczyznę, burmistrz wypowiedział wiele ważnych słów o niepodległości Polski.

– Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze. Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym - burmistrz przytoczył na początku słowa marszłka Józefa Piłsudskiego, a dalej nawiązał do sytuacji na świecie: – Obecnie członkami Organizacji Narodów Zjednoczonych są 194 państwa świata i w 37 z nich trwają wojny lub konflikty zbrojne - to 19% wszystkich państw.

W 20 krajach Azji, 14 krajach afrykańskich, 1 kraju Ameryki Północnej (Meksyk), w 1 kraju Ameryki Południowej (Kolumbia) i w 1 kraju europejskim (Ukraina - Donbas) ludzie do siebie strzelają i zabijają się, to oznacza, że na świecie niemal 1/5 krajów jest dręczona działaniami o charakterze wojennym - to aktualne dane ze strony internetowej The World Conflicts.

Dla uświadomienia skali konfliktów podam tylko trzy przykłady, trzy liczby, które dosłownie potrząsnęły moją wyobraźnią: Somalia - liczba zabitych - 550 tysięcy, Syria - liczba zabitych: 470 tysięcy, Birma - liczba zabitych: ponad 0,5 mln.

To się dzieje teraz, a nie jest historią sprzed 50 lat, teraz - w nowoczesnym, postępowym świecie z wieloma supermocarstwami wokół nas w dobie systemowych działań humanitarnych i w rzeczywistości posiadania wielotysięcznych kontyngentów woskowych sił pokojowych ONZ.

Za naszą granicą na Ukrainie, u naszych sąsiadów w Donbasie trwają regularne działania wojenne, a w 2014 roku Rosja dokonała zbrojnej aneksji Krymu, pamiętamy jeszcze o tym? To tylko 1700 km od Międzyborza nieco ponad 20 godzin jazdy samochodem – tyle, ile jedziemy na urlop do Chorwacji.

Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp.

Wpisując jednak hasło niepodległość do Wikipedii dostajemy odpowiedź, że niepodległość to niezależność państwa od formalnego i nieformalnego wpływu innych jednostek politycznych.

Co to oznacza, czym lub kim jest ta „inna jednostka polityczna”? nie znalazłem wprost wyjaśnienia. Wpisując w wyszukiwarkę internetową pojęcie „jednostka polityczna” otrzymałem definicję podmiotowości politycznej i to ostatnia definicja, jaką teraz przytoczę.

Podmiotowość polityczna to zdolność jednostek, grup, organizacji i instytucji do świadomego podejmowania suwerennych i racjonalnych działań mających na celu zaspokojenie potrzeb osób i grup przez wywieranie wpływu na decyzję władzy politycznej.

W kontekście tej definicji nasuwa się wątpliwość, czy aby na pewno gwarantem niepodległości, jest armia, systemy rakietowe i ultranowoczesne uzbrojenie, czy może tym gwarantem jest jednak racjonalizm, rozum i odpowiedzialność za pokój całych narodów i poszczególnych pojedynczych ludzi?

Za niepodległość, za jej trwałość, odpowiedzialni jesteśmy wszyscy, nie tylko armia, nie tylko rząd, nie tylko ugrupowania i partie polityczne - my wszyscy pracujemy dla niepodległości.

Proszę, nie zapominajmy, że najdoskonalszą bronią, którą każdy z nas posiada, jest rozum, intelekt i jego pochodna: racjonalizm. Prawa do myślenia nie można zabronić żadną ustawą, ale można się go pozbawić samemu.

Żyjąc dniem dzisiejszym, wyłącznie dzisiejszym, skupiając się na wygodzie, karierze i konsumpcjonizmie - nie myślimy o budowaniu bezpiecznej przyszłości naszych dzieci i nowych, następnych pokoleń.

Nasi rodzice dali nam szansę na życie w pokoju, w niepodległej Polsce, my mamy obowiązek, my musimy dać tę sama szansę naszym dzieciom.

Jeśli nam się wydaje, że ten obowiązek można scedować na innych, jeśli się sami zwalniamy z potrzeby troski o wartości wyższe niż comiesięczna wypłata, niezły samochód i wczasy w tropikach, to czy na pewno jesteśmy i będziemy bezpieczni i nie grozi nam powtórka z historii - historii rozbiorów, historii zaborów, historii faszyzmu i komunizmu, z historii bezsilności i braku nadziei?

Każdy kraj, bez względu na to, w ilu sojuszach uczestniczy, potrzebuje silnej armii, każdy kraj potrzebuje mądrych charyzmatycznych przywódców, ale największą siłą każdego narodu jest mądrość i odpowiedzialność jego obywateli.

Pamięć historyczna, zaangażowanie w edukację dla patriotyzmu, świadomość społeczna i polityczna czyni nas odpowiedzialnymi za ojczyznę, za region, za nasz dom i naszą rodzinę.

Pozwala nam nie tylko budować niepodległość i bezpieczną przyszłość, ale uczy nas wzajemnego szacunku, tolerancji i zrozumienia - uczy nas człowieczeństwa, empatii i życzliwości, wartości tak bardzo potrzebnych nie tylko dla zachowania pokoju między narodami, ale także, a może przede wszystkim potrzebnych dla tworzenia codziennego, przyjaznego klimatu do życia wśród nas samych, tu obecnych, mijanych na ulicy, spotkanych w pracy, w kościele, na boisku czy wreszcie w naszym domu przy stole.

Tysiąc ludzi, tysiąc definicji – jeden cel: niepodległość.

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
mad

Partia RAZEM - Program na wybory do Parlamentu Europejskiego NOWY ŁAD DLA EUROPY: "Wszyscy obywatele powinni bezpośrednio cieszyć się owocami bogactwa Europy. Stworzymy Obywatelski Fundusz Majątkowy, który będzie własnością wszystkich obywateli i obywatelek. Fundusz gromadzić będzie m.in. aktywa zakupione przez banki centralne, część udziałów z każdego debiutu giełdowego (pierwszej oferty publicznej) oraz dochody z prawa utorskich.Fundusz będzie generował zyski, które będą rozdzielane pomiędzy wszystkich obywateli jako Powszechna Dywidenda Obywatelska. Środki będą wypłacane niezależnie od świadczeń socjalnych, zasiłków dla bezrobotnych oraz innych programów pomocowych.Wierzymy, że Dywidenda jest pierwszym krokiem w stronę wprowadzenia BEZWARUNKOWEGO DOCHODU PODSTAWOWEGO, który zapewni ... wolność i godne życie WSZYSTKIM Europejczykom i Europejkom,niezależnie od tego, jaki jest ich status zatrudnienia" !!

m
mad
21 listopada, 15:20, mad:

"Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp." - BRAWO, nawet nie wiedziałem, że z Burmistrza Międzyborza taki narodowiec !! NIEPODLEGŁOŚĆ TO MOŻLIWOŚĆ DO SAMODECYDOWANIA !! Europa Narodów, a nie superpaństwo europejskie !!

21 listopada, 18:39, Beata Hadas:

"Prosto rozumując", ale... Zapewniam, że burmistrz Międzyborza nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, zwłaszcza tym agresywnym, wykluczającym. Proszę doczytać do końca i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście chodziło mu o takie "samodecydowanie".

21 listopada, 21:19, mad:

Pani Beato, jeśli Burmistrz pisze, że niepodległość to BEZWZGLĘDNA możliwość do SAMODECYDOWANIA !!, to chyba oczywiste, że jest przeciwnikiem superpaństwa europejskiego. Nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel, która powiedziała, że "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności", głośno jeszcze nie mówi o superpaństwie. Nie wiem, czy Burmistrz jest nacjonalistą, ja jestem, nacjonalistą, nie szowinistą.

21 listopada, 22:37, Beata Hadas:

Nie jest oczywiste. Burmistrz zaczyna zdanie "prosto rozumując", czyli to, co następi w dalszej kolejności, to wyliczenie - najbardziej banalne, co na końcu sugerują "itp. itd.", a w kolejnym zdaniu mamy słowo "jednak". Burmistrz nie rozumuje prosto, linearnie. Zaznacza, że niepodległość powinna pojawić się na poziomie obywatelskim, ponadpaństwowy, ponadpolityczny. Zresztą, przy następnym spotkaniu wprost zapytam Go o poglądy na temat Unii Europejskiej. Jestem jednak przekonana, że jest jej wielkim zwolennikiem. Nie interesuje mnie to, kim pan jest.

21 listopada, 23:09, mad:

Tylko proszę nie pytać, czy jest zwolennikiem UE, bo to oczywiste, nawet nacjonaliści tacy jak ja, również są. Proszę zapytać, czy jest zwolennikiem superpaństwa europejskiego i czy "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności".

22 listopada, 08:31, Beata Hadas:

A jeśli jest pan zwolennikiem UE, to nie jest pan nacjonalistą. Prawdziwi nacjonaliści by pana wyklęli.

Polska nie podpisała paktu migracyjnego ONZ, bo ... "nie spełnił postulatów Polski dotyczących potwierdzenia odpowiednio silnych gwarancji suwerennego prawa do decydowania o tym, kogo państwa przyjmują na swoim terytorium oraz rozróżnienia migracji legalnej i nielegalnej". Kanclerz Niemiec Angela Merkel: "To nacjonalizm w najczystszej postaci". Jestem zwolennikiem UE w której państwa narodowe same będą decydować, kogo na stałe przyjąć na swoje terytorium. Angela Merkel - "Naród stanowią ludzie, którzy na stałe żyją w danym kraju" - to jeszcze nie naród, to zbieranina ludzi. Merkel z Turkami, którzy głosują na Erdogana i którzy jak Niemcy nie są traktowani, narodu nie stworzy. Jestem nacjonalistą, nie szowinistą, nie interesuje mnie pochodzenie imigranta, nie zwracam uwagi na kolor skóry, chcę tylko usłyszeć od imigranta - KOCHAM POLSKĘ, TO MOJA OJCZYZNA !!

B
Beata Hadas
21 listopada, 15:20, mad:

"Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp." - BRAWO, nawet nie wiedziałem, że z Burmistrza Międzyborza taki narodowiec !! NIEPODLEGŁOŚĆ TO MOŻLIWOŚĆ DO SAMODECYDOWANIA !! Europa Narodów, a nie superpaństwo europejskie !!

21 listopada, 18:39, Beata Hadas:

"Prosto rozumując", ale... Zapewniam, że burmistrz Międzyborza nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, zwłaszcza tym agresywnym, wykluczającym. Proszę doczytać do końca i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście chodziło mu o takie "samodecydowanie".

21 listopada, 21:19, mad:

Pani Beato, jeśli Burmistrz pisze, że niepodległość to BEZWZGLĘDNA możliwość do SAMODECYDOWANIA !!, to chyba oczywiste, że jest przeciwnikiem superpaństwa europejskiego. Nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel, która powiedziała, że "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności", głośno jeszcze nie mówi o superpaństwie. Nie wiem, czy Burmistrz jest nacjonalistą, ja jestem, nacjonalistą, nie szowinistą.

21 listopada, 22:37, Beata Hadas:

Nie jest oczywiste. Burmistrz zaczyna zdanie "prosto rozumując", czyli to, co następi w dalszej kolejności, to wyliczenie - najbardziej banalne, co na końcu sugerują "itp. itd.", a w kolejnym zdaniu mamy słowo "jednak". Burmistrz nie rozumuje prosto, linearnie. Zaznacza, że niepodległość powinna pojawić się na poziomie obywatelskim, ponadpaństwowy, ponadpolityczny. Zresztą, przy następnym spotkaniu wprost zapytam Go o poglądy na temat Unii Europejskiej. Jestem jednak przekonana, że jest jej wielkim zwolennikiem. Nie interesuje mnie to, kim pan jest.

21 listopada, 23:09, mad:

Tylko proszę nie pytać, czy jest zwolennikiem UE, bo to oczywiste, nawet nacjonaliści tacy jak ja, również są. Proszę zapytać, czy jest zwolennikiem superpaństwa europejskiego i czy "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności".

A jeśli jest pan zwolennikiem UE, to nie jest pan nacjonalistą. Prawdziwi nacjonaliści by pana wyklęli.

B
Beata Hadas
21 listopada, 15:20, mad:

"Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp." - BRAWO, nawet nie wiedziałem, że z Burmistrza Międzyborza taki narodowiec !! NIEPODLEGŁOŚĆ TO MOŻLIWOŚĆ DO SAMODECYDOWANIA !! Europa Narodów, a nie superpaństwo europejskie !!

21 listopada, 18:39, Beata Hadas:

"Prosto rozumując", ale... Zapewniam, że burmistrz Międzyborza nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, zwłaszcza tym agresywnym, wykluczającym. Proszę doczytać do końca i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście chodziło mu o takie "samodecydowanie".

21 listopada, 21:19, mad:

Pani Beato, jeśli Burmistrz pisze, że niepodległość to BEZWZGLĘDNA możliwość do SAMODECYDOWANIA !!, to chyba oczywiste, że jest przeciwnikiem superpaństwa europejskiego. Nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel, która powiedziała, że "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności", głośno jeszcze nie mówi o superpaństwie. Nie wiem, czy Burmistrz jest nacjonalistą, ja jestem, nacjonalistą, nie szowinistą.

21 listopada, 22:37, Beata Hadas:

Nie jest oczywiste. Burmistrz zaczyna zdanie "prosto rozumując", czyli to, co następi w dalszej kolejności, to wyliczenie - najbardziej banalne, co na końcu sugerują "itp. itd.", a w kolejnym zdaniu mamy słowo "jednak". Burmistrz nie rozumuje prosto, linearnie. Zaznacza, że niepodległość powinna pojawić się na poziomie obywatelskim, ponadpaństwowy, ponadpolityczny. Zresztą, przy następnym spotkaniu wprost zapytam Go o poglądy na temat Unii Europejskiej. Jestem jednak przekonana, że jest jej wielkim zwolennikiem. Nie interesuje mnie to, kim pan jest.

21 listopada, 23:09, mad:

Tylko proszę nie pytać, czy jest zwolennikiem UE, bo to oczywiste, nawet nacjonaliści tacy jak ja, również są. Proszę zapytać, czy jest zwolennikiem superpaństwa europejskiego i czy "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności".

Pan tu jakieś fantasmagorie snuje. Nikt nie mówi o superpaństwie, a państwa stricte narodowe to też aktualnie, w dobie migracji ludności, mit. Nie muszę pytać burmistrza o to, czy jest nacjonalistą i hołduje takim hasłom wywrzeszczanym przez nacjonalistów na marszach, jak "Polska biała" czy "raz sierpem...". To jest twarz polskiego nacjonalizmu. Twarz Roberta Bąkiewicza, twarz antysemitów, twarz Forza Nuova, Szturmowców itd. Więc proszę tu nie mylić pojęć. Wiem, kim jest nacjonalista. To na pewno nie patriota, tylko człowiek walczący z innymi, którzy mu na tej ziemi przeszkadzają. Z tymi, którzy nie są katolikami, i nie mają polskich korzeni. Gwarantuję, że burmistrz nie jest taką osobą. Patriotym to miłość do ojczystej ziemi, ale z poszanowaniem wszystkich ludzi.

m
mad
21 listopada, 15:20, mad:

"Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp." - BRAWO, nawet nie wiedziałem, że z Burmistrza Międzyborza taki narodowiec !! NIEPODLEGŁOŚĆ TO MOŻLIWOŚĆ DO SAMODECYDOWANIA !! Europa Narodów, a nie superpaństwo europejskie !!

21 listopada, 18:39, Beata Hadas:

"Prosto rozumując", ale... Zapewniam, że burmistrz Międzyborza nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, zwłaszcza tym agresywnym, wykluczającym. Proszę doczytać do końca i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście chodziło mu o takie "samodecydowanie".

21 listopada, 21:19, mad:

Pani Beato, jeśli Burmistrz pisze, że niepodległość to BEZWZGLĘDNA możliwość do SAMODECYDOWANIA !!, to chyba oczywiste, że jest przeciwnikiem superpaństwa europejskiego. Nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel, która powiedziała, że "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności", głośno jeszcze nie mówi o superpaństwie. Nie wiem, czy Burmistrz jest nacjonalistą, ja jestem, nacjonalistą, nie szowinistą.

21 listopada, 22:37, Beata Hadas:

Nie jest oczywiste. Burmistrz zaczyna zdanie "prosto rozumując", czyli to, co następi w dalszej kolejności, to wyliczenie - najbardziej banalne, co na końcu sugerują "itp. itd.", a w kolejnym zdaniu mamy słowo "jednak". Burmistrz nie rozumuje prosto, linearnie. Zaznacza, że niepodległość powinna pojawić się na poziomie obywatelskim, ponadpaństwowy, ponadpolityczny. Zresztą, przy następnym spotkaniu wprost zapytam Go o poglądy na temat Unii Europejskiej. Jestem jednak przekonana, że jest jej wielkim zwolennikiem. Nie interesuje mnie to, kim pan jest.

Tylko proszę nie pytać, czy jest zwolennikiem UE, bo to oczywiste, nawet nacjonaliści tacy jak ja, również są. Proszę zapytać, czy jest zwolennikiem superpaństwa europejskiego i czy "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności".

B
Beata Hadas
21 listopada, 15:20, mad:

"Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp." - BRAWO, nawet nie wiedziałem, że z Burmistrza Międzyborza taki narodowiec !! NIEPODLEGŁOŚĆ TO MOŻLIWOŚĆ DO SAMODECYDOWANIA !! Europa Narodów, a nie superpaństwo europejskie !!

21 listopada, 18:39, Beata Hadas:

"Prosto rozumując", ale... Zapewniam, że burmistrz Międzyborza nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, zwłaszcza tym agresywnym, wykluczającym. Proszę doczytać do końca i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście chodziło mu o takie "samodecydowanie".

21 listopada, 21:19, mad:

Pani Beato, jeśli Burmistrz pisze, że niepodległość to BEZWZGLĘDNA możliwość do SAMODECYDOWANIA !!, to chyba oczywiste, że jest przeciwnikiem superpaństwa europejskiego. Nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel, która powiedziała, że "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności", głośno jeszcze nie mówi o superpaństwie. Nie wiem, czy Burmistrz jest nacjonalistą, ja jestem, nacjonalistą, nie szowinistą.

Nie jest oczywiste. Burmistrz zaczyna zdanie "prosto rozumując", czyli to, co następi w dalszej kolejności, to wyliczenie - najbardziej banalne, co na końcu sugerują "itp. itd.", a w kolejnym zdaniu mamy słowo "jednak". Burmistrz nie rozumuje prosto, linearnie. Zaznacza, że niepodległość powinna pojawić się na poziomie obywatelskim, ponadpaństwowy, ponadpolityczny. Zresztą, przy następnym spotkaniu wprost zapytam Go o poglądy na temat Unii Europejskiej. Jestem jednak przekonana, że jest jej wielkim zwolennikiem. Nie interesuje mnie to, kim pan jest.

m
mad
21 listopada, 15:20, mad:

"Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp." - BRAWO, nawet nie wiedziałem, że z Burmistrza Międzyborza taki narodowiec !! NIEPODLEGŁOŚĆ TO MOŻLIWOŚĆ DO SAMODECYDOWANIA !! Europa Narodów, a nie superpaństwo europejskie !!

21 listopada, 18:39, Beata Hadas:

"Prosto rozumując", ale... Zapewniam, że burmistrz Międzyborza nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, zwłaszcza tym agresywnym, wykluczającym. Proszę doczytać do końca i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście chodziło mu o takie "samodecydowanie".

Pani Beato, jeśli Burmistrz pisze, że niepodległość to BEZWZGLĘDNA możliwość do SAMODECYDOWANIA !!, to chyba oczywiste, że jest przeciwnikiem superpaństwa europejskiego. Nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel, która powiedziała, że "państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności", głośno jeszcze nie mówi o superpaństwie. Nie wiem, czy Burmistrz jest nacjonalistą, ja jestem, nacjonalistą, nie szowinistą.

B
Beata Hadas
21 listopada, 15:20, mad:

"Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp." - BRAWO, nawet nie wiedziałem, że z Burmistrza Międzyborza taki narodowiec !! NIEPODLEGŁOŚĆ TO MOŻLIWOŚĆ DO SAMODECYDOWANIA !! Europa Narodów, a nie superpaństwo europejskie !!

"Prosto rozumując", ale... Zapewniam, że burmistrz Międzyborza nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, zwłaszcza tym agresywnym, wykluczającym. Proszę doczytać do końca i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście chodziło mu o takie "samodecydowanie".

m
mad

"Prosto rozumując, niepodległość to bezpieczne granice, brak wojen, swoboda w ramach demokratycznych praw obywatelskich, bezwzględna możliwość do samodecydowania itd., itp." - BRAWO, nawet nie wiedziałem, że z Burmistrza Międzyborza taki narodowiec !! NIEPODLEGŁOŚĆ TO MOŻLIWOŚĆ DO SAMODECYDOWANIA !! Europa Narodów, a nie superpaństwo europejskie !!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3