Biskupice: Bal karnawałowy Towarzystwa Pomocy Niepełnosprawnym

Dawid Samulski

Miejscem zabawy, którą zorganizowano 20 stycznia, jak co roku była świetlica w Biskupicach.

Można w niej było spotkać postaci z bajek. Basia przebrała się za Kopciuszka, Marzenka za elfa, Wiktoria za Czarowniczkę, Agatka za Wiosenkę, Romek za Cygankę, Kacper za króla, Brajan za misia, Kaja za pszczółkę, Marcin za diabła), Krzysiu za policjanta z drogówki, Emilia za Kotka, Zosia za Myszkę Miki, Aleks z Harry’ego Pottera, Paweł za Zorro, Jacek za Gucia, a jego mama za pszczółkę Maję.
Otwarcia imprezy dokonała piękna Indianka, czyli prezes TPN Renata Kaśkos, która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Jej życzenia się spełniły. Władze gminy reprezentował wiceprzewodniczący rady miejskiej Kazimierz Cichoń. Był też radny Kazimierz Mieszała oraz sołtys Dariusz Kosmala.
I miejsce w konkursie na najładniejsze przebranie zajął Jacek, II - Basia, Marzenka, Zosia oraz Wiktoria, Agatka i Paweł, natomiast III - Emilka, Kaja i Aleks. Po zakończeniu konkursu odbył się minikoncert , w którym jako solista wystąpił Roman, na skrzypcach zagrała Wiktora, kolędy śpiewała Amelka i na koniec 4-letnia Zosieńka wykonała piosenkę „Jesteśmy jagódki”. Owacje były długie i głośne. Potem już zaczął się wielki bal, z kółeczkami, wężami i tańcami w parach. Na każdego czekał stół ze smakołykami i napojami. Wszyscy opuszczali świetlicę w świetnych humorach.
Organizatorzy imprezy dziękują za pomoc: burmistrzowi Sławomirowi Kapicy, sołtysowi Dariuszowi Kosmali, Tomaszowi Noczyńskiemu, a także rodzicom i opiekunom.
Bogusława Świtoń
zdjęcia: Agnieszka Oczkowska

Jesienny sojusznik Polaków. Dynia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie