Biegacze z Sycowa i Międzyborza godnie reprezentowali swoje miasta

Dawid Samulski

W sobotę w Oleśnicy, a dzień później w Twardogórze startował nasz najbardziej utytułowany maratończyk Józef Gręda.

Stolica powiatu była miejscem Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka. Tam Józef Gręda był 105. w klasyfikacji generalnej, a czas 54.44 dał mu zwycięstwo w kategorii M70. – Konkurent z Wrocławia doszedł mnie jakieś pół kilometra przed metą , ale wykrzesałem z siebie ostatnie pokłady siły i zameldowałem się przed nim – opowiada sycowianin, który w niedzielę pokonał trasę liczącą około 9,7 km w Twardogórze. W tamtejszym biegu o puchar szefa rady miejskiej był 80. w klasyfikacji generalnej, zaś 3 w kat. M70 (50.11). – Nie lubię biegów z wieloma okrążeniami – przyznaje Pan Józef, który już teraz zapewnił sobie mistrzostwo powiatu. W niedzielę po raz pierwszy startuje w swym rodzinnym Sycowie.

W Twardogórze na 6 km zadebiutowała 16-letnia sycowianka Agata Dylak. I to jak! Zajęła 1. miejsce w kat. K16, z czasem 34.09 (open 48).
Biegli też inni mieszkańcy Sycowa: 96. Piotr Wysocki - 43.21 (M30/18), 99. Andrzej Kędzia - 44.01 (M50/7); 106. Roman Dylak - 45.00 (M40/17), 111. Paweł Solarz - 45.56 (M30/22); 112. Łukasz Kubera - 46.05 (M30/23). Międzyborską Grupę Biegową reprezentowała Magdalena Radomska, która 6 km pokonała w czasie 28.33. Wynik ten pozwolił jej zająć 7. miejsce w K20 i 20. w open.

Inni zawodnicy Międzyborskiej Grupy Biegowej Robert Kowalczyk i Miłosz Matillek zdobyli w niedzielę Koronę Polskich Półmaratonów. Uczynili to podczas 41. Biegu Lechitów w Gnieźnie. Robert: 1.28.01 (M40/19), Miłosz: 1.42.31 (M20/110)