Biedronka i Lidl podwyższają ceny swoich produktów. Drożyzna to efekt inflacji? Coraz drożej w Lidlu i Biedronce [11.06.2019 r.]

js
Biedronka i Lidl podnoszą ceny swoich produktów. Drożyzna to efekt inflacji? Coraz drożej w Lidlu i Biedronce
Biedronka i Lidl podnoszą ceny swoich produktów. Drożyzna to efekt inflacji? Coraz drożej w Lidlu i Biedronce Andrzej Banas / Polska Press
Ceny podstawowych produktów w Lidlu i Biedronce znacznie podrożały. Jedynie nabiał i owoce stanowią wyjątek. Jak wynika z raportu Dlahandlu.pl wzrost cen jest obserwowany we wszystkich dyskontach. W Lidlu w ciągu miesiąca koszyk zakupów podrożał o 20 zł! Z czego wynika tak drastyczny wzrost cen?

Portal Dlahandlu.pl regularnie analizuje ceny w poszczególnych sieciach sklepów. Najnowszy raport nie napawa optymizmem. Cena umownego „koszyka zakupowego” znacznie wzrosła. W przypadku Lidla koszt zwykłych zakupów wzrósł o 20 zł – i to w ciągu miesiąca.

Biedronka i Lidl coraz droższe. Dyskonty wcale nie są tanie!

W umownym koszyku zakupowym, badanym przez Dlahandlu.pl znajdują się podstawowe produkty spożywcze, w tym:

  • jajka,
  • śmietana,
  • ziemniaki,
  • cukier,
  • chleb,
  • masło,
  • margaryna.

Zgodnie z wynikami analiz w przypadku Lidla, produkty z „koszyka” kosztowały w zeszłym tygodniu 273 zł. W kwietniu za analogiczne zakupy klienci musieli zapłacić o 20 zł mniej. Kwietniowy koszyk zakupowy kosztował 251-253,4 zł. Rok wcześniej jego cena wynosiła 259 zł.

W ujęciu miesięcznym ceny zakupów w Lidlu wzrosły o 20 zł, a w ujęciu rocznym o 14 zł.

Biedronka wypada nieco lepiej niż Lidl, ale też jest droga

Za podobny koszyk w „Biedronce” należy zapłacić 266 zł. W kwietniu ceny „biedronkowe” były bardzo „lidlowe” - koszyk zakupów kosztował 252 zł.

W ujęciu miesięcznym ceny w Biedronce podskoczyły o 14 zł, a w rocznym o 11 zł.

Zgodnie z wynikami analiz nie podrożały jedynie owoce – m.in. cytryny, jabłka i pomidory a także nabiał (jaja i masło).

Netto ma podobne ceny do Lidla

W markecie Netto za koszyk zakupowy trzeba zapłacić 272,5 zł. Cena – zarówno w kwietniu i w ubiegłym roku wynosiła 268,5 zł.

Netto drożeje więc najwolniej.

W ujęciu rocznym i miesięcznym ceny w Netto podniosły się o zaledwie 4 zł.

Ceny żywności coraz wyższe

Jak podkreśla next.gazeta.pl część produktów z „koszyka” podrożało o kilkadziesiąt procent:

  • w 2014 r. jajka kosztowały średnio 3,3 zł. Dziś to prawie 4 zł.
  • w 2014 r. masło kosztowało 3,6 zł. Dziś to 4,49 zł.
  • w 2014 r. chleb kosztował 2,5 zł. Dziś to ok. 3,6 zł.
Czy jesteś zakupoholikiem? Sprawdź, czy jesteś uzależniony od zakupów!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mad
2019-06-11T08:35:53 02:00, Kasia:

chcieliscie 500 plus to macie- zabiora wam jeszcze wiecej. NIE MA NIC ZA DARMO

Proponuję sprawdzić ceny całego koszyka złożonego z 50 produktów, oczywiście na portalu dlahandlu.pl. Rodziny wielodzietne pewnie nie narzekają na ten "wzrost" cen i dalej głosują na 500 , więc chyba aż tak źle nie jest.

K
Kasia
chcieliscie 500 plus to macie- zabiora wam jeszcze wiecej. NIE MA NIC ZA DARMO
G
Gość
Niech kupują ta chemie i niech potem nie narzekają ze są chorzy.ale potem się okaze ze ci co tak notorycznie kupują są poważnie chorży na niewiadomą chorobę.
Dodaj ogłoszenie