A-klasa: kolejka pewnych zwycięstw

Adam Besz
Siódma kolejka wrocławskiej A-klasy bardzo udana dla naszych zespołów. Pewne wygrane zanotowały Lotnik Twardogóra, Dąb Dobroszyce oraz Widawa Bierutów.

Piłkarze pod wodzą Grzegorza Maligi na własnym boisku nie dali żadnych szans Widawie Kiełczów, zwyciężając aż 10:2. W pierwszej połowie zawodnicy Lotnika znaleźli aż siedem razy drogę do bramki rywala, który w tej odsłonie nie odpowiedział wcale. Łupem bramkowym w zespole z Twardogóry podzielili się Jakub Wlazło, autor czterech bramek, Łukasz Nowak, który spotkanie skończył z hattrickiem na koncie, Zbigniew Rusiecki, pokonując bramkarza dwukrotnie oraz Dawid Fajkowski dorzucając jedno trafienie.

Lotnik: Jarząb - Domian, Grzesiak(31' Makowiczuk), Leszczyński(53' B.Lotka), Rusiecki, Fajkowski, Nowak, Skorupa, Golimowski, Wlazło(65' Kocemba), Lizak.

Dąb dalej zwycięża
Zespół z Dobroszyc na wyjeździe mierzył się z Piastem Nadolice i po ostatnim gwizdku sędziego cieszył się z wygranej 5:1. To zwycięstwo pozwoliło wskoczyć dobroszyczanom na czwartą pozycję w tabeli. Dwie bramki w tym meczu zdobył Mateusz Surma, a po jednym golu dołożyli Wojciech Zalewski, Adrian Holak oraz Maciej Koniarczyk. Teraz Dąb zagra z MKS-em Siechnice.

Dąb: Załachowski - Holak(85' Jednoróg), Koniarczyk(90' Macewko), Mazur(80' E.Zięba), M.Zięba, Bolaczek(71' Jureczko), Kuraś, Pydymowski, Maciej Surma, Mateusz Surma(85' Smaga), Zalewski(81' Płuciennik).

Widawa też wygrywa
Podopieczni Pawła Jarząba dopisali trzy punkty do swojego konta za wygraną 3:0 z Dolomitem Chwałowice na jego boisku. Bierutowianie prowadzili już od ósmej minuty po bramce Sebastiana Rachwała. Po zmianie stron Rachwał po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy, a wynik na dwanaście minut przed końcem meczu ustalił Marcin Walendzik. Widawa to spotkanie mogła wygrać wyżej, ale w pewnych sytuacjach zawodziła skuteczność. Kolejnym rywalem bierutowian będzie Piast Nadolice.

Widawa: Serafin - Fenik(75' Janeczek), Ćwiek, Skura, Pluta, Nowak, Walendzik, Wróblewski, Szczypkowski(70' Chirowski), Magiera, Rachwał(78' Gajewski).