Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zabytki gminy Żarów na znaczkach turystycznych (ZDJĘCIA)

UM
Urząd Miejski w Żarowie we współpracy ze spółką Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku wydał dwustronne okolicznościowe znaczki turystyczne.

Wiadomości - Kultura i oświata
Zdjęcie Artykułu
Zabytki gminy Żarów na znaczkach turystycznych
Urząd Miejski w Żarowie we współpracy ze spółką Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku wydał dwustronne okolicznościowe znaczki turystyczne.

Znaczki przedstawiają cztery zabytki w gminie Żarów: Kościół Wniebowzięcia NMP w Zastrużu, Kościół Wniebowzięcia NMP w Wierzbnej, Zabytkową Studnię w Pożarzysku oraz Dworzec Kolejowy w Żarowie.

Znaczki można zakupić w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ul. Dworcowej 3 oraz kasie basenu przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie.

– Znaczki Turystyczne to okrągłe, drewniane krążki przedstawiające miejsce, do którego dotarł turysta. Są pamiątką i potwierdzeniem pobytu. Każdy znaczek turystyczny posiada numer identyfikujący dane miejsce, z tego też powodu jest on prawdziwą atrakcją dla kolekcjonerów. Kolekcjonerzy po zebraniu dziesięciu Znaczków opatrzonych kolejnymi numerami, otrzymują od centrali w Polsce specjalny Znaczek Kolekcjonera, którego nie można kupić w żadnym miejscu. Jest to przedmiot typowo kolekcjonerski, który z jednej strony promuje miejsca atrakcyjne turystycznie, a z drugiej strony jest pamiątką dla turysty, który to miejsce odwiedził – mówi Zbigniew Romankiewicz ze Znaczków Turystycznych.
To nie jedyne znaczki turystyczne, które kolekcjonerzy mogą zakupić na terenie naszej gminy. Do sprzedaży trafił już wcześniej Znaczek Turystyczny Młyna w Siedlimowicach. Tam też, w Siedlimowicach można zakupić znaczki przedstawiające wizerunek zabytkowego młyna.

Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swidnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto