Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Szczeciński otworzył własne studio telewizyjne [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
- Wszystko zaczęło się od radia, które uruchomiliśmy niecałe dwa lata temu. Dzisiaj przyszedł czas, abyśmy mogli otworzyć pracownię telewizyjną - mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.
- Wszystko zaczęło się od radia, które uruchomiliśmy niecałe dwa lata temu. Dzisiaj przyszedł czas, abyśmy mogli otworzyć pracownię telewizyjną - mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Andrzej Szkocki
Uniwersytet Szczeciński otworzył pracownię telewizyjną powstałą w ramach Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności. Tworzą ją studenci i pracownicy uczelni.

Do zadań pracowni, kierowanej przez Beatę Mikołajewską-Wieczorek, należy m.in. prowadzenie działalności telewizyjnej przygotowanie materiałów audiowizualnych czy organizacja procesu produkcji telewizyjnej (od pomysłu do gotowego produktu).

- Wszystko zaczęło się od radia, które uruchomiliśmy niecałe dwa lata temu. Dzisiaj przyszedł czas, abyśmy mogli otworzyć pracownię telewizyjną - mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. - Mamy nadzieję, że nasza pracownia będzie działać na rzecz studentów i pracowników naszej uczelni, ale też będzie wychodzić na zewnątrz i pokazywać mieszkańcom nasz uniwersytet. Patrzymy w przyszłość wiemy, że jest ona nierozerwalnie związana z naszą pracownią.

- Chcieliśmy stworzyć nowoczesną uczelnię. Jako uniwersytet musimy się troszczyć o swój wizerunek - mówi prof. dr hab. Andrzej Skrendo, prorektor ds. nauki. - Chodzi też o to, żebyśmy sobie opowiedzieli o tym, co robimy naukowo, czym się zajmujemy. Zależy nam na tym, żeby nasi studenci wychodzili uczelni nie tylko z wiedzą teoretyczną, ale też praktyczną.

W skład studia telewizyjnego wchodzą: reżyserka, pomieszczenie do montażu i sala produkcyjna o powierzchni prawie 110 m kw. wygłuszona pianką akustyczną i wyposażona w lekką kratownicę sceniczną, którą zaprojektował Piotr Rakowski. W reżyserce znajdują się miejsca dla realizatorów światła, obrazu, dźwięku oraz stanowiska montażowe obsługiwane przez pakiet programów Adobe.

Studio zostało wyposażone w greenbox (8m x 11m oraz 2,7 m x4m), który idealnie współpracuje z kamerami cyfrowymi. Studio posiada również mobilny mikser produkcyjny firmy Blackmagic Design. Urządzenie zapewnia emisyjny standard obsługi wydarzeń live i zapewnia strumieniowanie transmisji na żywo za pomocą, m.in. serwisu Youtube, Vimeo czy Facebook.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto