Zabierz głos, wypełnij ankietę!

NaszeMiasto.plZaktualizowano 
Kpalion
Jak i kogo dzisiaj inspiruje słowo patriotyzm? Na to pytanie ma odpowiedzieć nam badanie opracowane i przeprowadzone przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Niebawem 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To dobra okazja, aby zastanowić się, co dla współczesnych Polaków oznaczają słowa niezwykle ważne dla poprzednich pokoleń: niepodległość i patriotyzm. Zwłaszcza, że pojęcie patriotyzmu jest obecnie bardzo różnie pojmowane. Czym innym jest patriotyzm według kibiców, jeszcze inaczej postrzegają go społecznicy, artyści, czy zwykli obywatele. Różne postawy, poglądy, zachowania, relacje z otoczeniem. A jednak każdy z nas w jakimś stopniu czuje się patriotą. A może twoim zdaniem współczesny patriotyzm to coś zupełnie innego? Może go nie ma? Może jest tam, gdzie nie dostrzegają go inni?

Wspólnie z Wami, naszymi Czytelnikami, chcemy odpowiedzieć na te pytania. Dlatego chcielibyśmy, abyście podzielili się z nami swoimi uwagami, refleksjami.

W tym celu zachęcamy do wypełnienie kwestionariusza ankiety, który został umieszczony na stronie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warunkiem uzyskania trafnego obrazu tego, jak postrzegany jest współcześnie patriotyzm, będzie uzyskanie od Was szczerych odpowiedzi.

Ankietę znajdziecie na stronie**Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu**

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2014.04.15 22:42:45

Nie lubię tej wystawionej szmaty(flaga polski).

2013.11.28 10:59:56

Patriota to nie socjalista.

2013.10.28 20:54:15

Pseudo Polak ukryty faszysta który neguje kościół.

Kościół zawsze był filarem Polskości jak jesteś takim patriotom to walcz z czerwoną zarazą..

2013.10.28 20:15:30

Jak widze mamy doczynienie z post sowieckim patriotą!,to nie koścół napadł na polske w 1919r.,i nienawidził jej do 1939r.,by razem z hitlerem rozprawić się z polską.To nie kościół mordował w katyniu,ostaszkowie,twerze i bykowni!.To wreszcie nie kościół od 1944r do1963r.,wymordował 250000 polskich patriotów,a 1,5miljona wysłali na sybir!.Czekisto opamiętaj się!! niegodny jesteś słowa patriota!!.

2013.10.28 17:48:35

Każdy kto czuje się patriotą powinien walczyć z watykańskim okupantem bo gorszej zarazy od wieków nie mieliśmy . Polsko powstań z kolan i goń czarną zarazę amen

2013.10.27 13:50:50

zrobiłeś kolego błąd ortograficzny napisaleś rzyduwkami przez "ó". Ale pomysł dobry, pszyłanczam się :)))

2013.10.26 15:38:54

Błędem było w naszej histori rze Kazimierz Wielki tylko dla tego że gził się z żydówkami,przyjoł całe tabuny żydów wygnanych z Hiszpani i oddał im polske we władanie!!.Puźniej razem z masonami doprowadzili do rozbiorów polski.By potem jako warzne persony w Prusach i Rosji Carskiej nie dopuścić do podniesienia się polski z kolan i odzyskania niepodległości topiąc we krwi polskiej zrywy niepodległościowe!.To samo względem polski w ramsch rosji bolszewickiej i niemiec wajmarskich i robią nadal!.Apeluje rubmy listy imienne i upubliczniajmy nazwiska żydowskich zbrodmiarzy i kolaborantów od 1914r.,do hwili obecnej.lolo

2013.10.26 15:37:47

Błędem było w naszej histori rze Kazimierz Wielki tylko dla tego że gził się z żydówkami,przyjoł całe tabuny żydów wygnanych z Hiszpani i oddał im polske we władanie!!.Puźniej razem z masonami doprowadzili do rozbiorów polski.By potem jako warzne persony w Prusach i Rosji Carskiej nie dopuścić do podniesienia się polski z kolan i odzyskania niepodległości topiąc we krwi polskiej zrywy niepodległościowe!.To samo względem polski w ramsch rosji bolszewickiej i niemiec wajmarskich i robią nadal!.Apeluje rubmy listy imienne i upubliczniajmy nazwiska żydowskich zbrodmiarzy i kolaborantów od 1914r.,do hwili obecnej.lolo

2013.10.23 22:18:23

z listu otwartego T. Cichockiego.

UDOWODNIONY ZAMACH STANU W POLSCE.więcej na stronie:www.tcichocki.pl

2. Uznanie wszystkich osób współpracujących z okupantami i działających w

jakikolwiek sposób na szkodę Narodu Polskiego lub Polski za ich kolaborantów i

zdrajców – wrogów Narodu Polskiego.

3. Uznanie prawa (w części działającej na szkodę Polski i Narodu Polskiego) za

nielegalne.

4. Skazanie wszystkich okupantów i ich kolaborantów na karę śmierci za dokonanie

podstępnego zamachu stanu, nielegalne sprawowanie władzy, ignorowanie władzy

zwierzchniej m.in. jej wezwań do ustąpienia z pełnionych funkcji i działanie na szkodę

Narodu Polskiego oraz w celu powstrzymania destrukcji Polski.

5. Stworzenie w celu realizowania egzekucji możliwie jak największej liczby

zakonspirowanych oddolnie, samodzielnie organizowanych i zarządzanych oddziałów

Obrony Koniecznej Narodu Polskiego (OKNP). Skład osobowy – kilka do kilkunastu

najlepiej znanych sobie zaufanych osób zdolnych fizycznie do działań bezpośrednich

oraz osoby starsze schorowane i młodzież do rozpoznania, inwigilacji, dezaktywacji monitoringu,….

2013.10.23 22:15:14

z listu otwartego T. Cichockiego.

UDOWODNIONY ZAMACH STANU W POLSCE.więcej na stronie:www.tcichocki.pl i w ogłoszeniach pod petycją online.com. protest przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze

:WZYWAM

Polki i Polaków, którzy przyszłość swoją i swych potomków upatrują w wolnej,

suwerennej, bezpiecznej, sprawiedliwej, dostatniej i gwarantującej perspektywy rozwoju

Polsce do przejęcia bezpośredniego sprawowania władzy oraz obrony swoich

konstytucyjnych i naturalnych praw a także żywotnych interesów Polski.

Korzystając z prawa do bezpośredniego sprawowania władzy (Art.4, ust. 2

Konstytucji RP) oraz w związku z istniejącymi obecnie okolicznościami (bezprawnym

przejęciem i sprawowaniem władzy przez uzurpatorów, ich bezpośrednimi i rzeczywistymi,

różnymi działaniami na szkodę Narodu Polskiego, ignorowaniem wszelkich pokojowych

inicjatyw społecznych zmierzających do naprawy państwa, bardzo złą sytuacją Polski oraz

brakiem innych, efektywnych możliwości jej poprawy) suweren może i powinien podjąć

decyzję oraz wprowadzić w życie niezbędne działania obrony koniecznej poprzez:

1. Uznanie wszystkich osób, które nielegalnie, bo bez okazania legitymacji

społecznej i wbrew wezwaniom suwerena do ustąpienia z pełnionych funkcji nadal

uzurpują sobie prawo do sprawowania władzy za zdrajców, wrogów Narodu Polskiego i okupantów Polski.

2013.10.23 09:48:07

Cyt.: “kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści wobec grupy osób lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych lub nabytych cech osobistych lub przekonań (…) podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2″



A CO POWIECIE NA TO:

“Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” – menachem begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i co???

to nie jest RASIZM i MOWA NIENAWIŚCI, tylko mowa MIŁOŚCI do całego świata? :-)

2013.10.22 07:41:25

,,POLAKU RUSZ TYŁEK”



Chociaż Polska dziś w agonii,

- wielu do stanowisk goni.

Za nim okręt nasz zatonie,

- po mamonę idą dłonie.



Nie chcą Polski ratowania,

- lecz jej resztek rozkradania.

A z ambony milczą o tym,

- będą żyć w królestwie złotym.



Władzę dziś zdradziecką mamy,

- ale czy to dostrzegamy?

Są działacze udawacze,

- a tak zwani też krzykacze.



I choć Naród to dziś widzi,

- ruszyć tyłek też się wstydzi.

Z boku się więc przyglądają,

- co raz większą biedę mają.



13 październik 2013

Autor: ,,KYSY” zwany też Trybun Ludowy

e-mail:kysyprzemysl@gmail.com

tel:781-096-772

2013.10.21 21:30:50

- czyli, tam ojczyzna, gdzie micha pełna! Już starożytni o tym wiedzieli... To tyle na temat patriotyzmu!

2013.10.21 21:19:21

i poparcia w walce więc nie wahajcie się podpisywać petycji i rozpowszechniać treści zawarte pod nią w obronie Narodu Polskiego: http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze



Tam doczytacie, że m.in to uzurpatorzy, obcej nacji, wyłonieni w wyniku sfałszowanych wyborów i działający na szkodę Narodu Polskiego !



Polaku, czy czytałeś wezwanie Tadeusza Cichockiego do obrony koniecznej w związku w udowodnionym zamachem stanu czy też zawiadomienie OBWE , Rady Europy, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego o udowodnionym zamach stanu w Polsce ?

Czy wiesz ,czy rozumiesz co to znaczy zamach stanu?



Te finansowane przez nie-rząd pseudoekologiczne organizacje są pozornymi przeciwnikami gazu łapówkowego (łupkowego od łupienia, grabieży polskich bogactw naturalnych), którzy tak jak i nie-rząd chcą zamienić 2/3 kraju w jedno pole wydobywcze z zatruta wodą i zniszczonym rolnictwem, środowiskiem życia człowieka. Udowodniony zamach stanu w Polsce i fałszowanie wyborów !

z listu otwartego T. Cichockiego.

UDOWODNIONY ZAMACH STANU W POLSCE.więcej na stronie T. Cichockiego, pod petycją online.com. protest przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze

" Wzywam również:

- Wszystkich uczciwych i szlachetnych Polaków, którym leży na sercu dobro ich Ojczyzny i którzy z różnych powodów pracują w urzędach, policji, sądach, straży miejskiej... do rezygnacji (na czas obalania uzurpatorów) z pracy/służby i zaniechania...

2013.10.21 20:29:46

ŻYDZI TO NARÓD ZNIENAWIDZONY NA CAŁYM ŚWIECIE WSZĘDZIE SIEJĄ ZAMĘT BYLE BY TYLKO BYĆ U WŁADZY , TO SAMO BYŁO W POLSCE W LATACH 70 TYCH I CIĄGNIE SIĘ DO TEJ PORY.

2013.10.21 18:28:48

SKANSEN

W pewnym mieście goście mili,

- skansen piękny założyli.

Gniazdo Piastun go nazwali,

- by go wszyscy też zwiedzali.



Nie od Piasta czarodzieja,

- ale Piasta Kołodzieja.

Nazwa jego jest przybrana,

- tam tradycja ma być znana.



Gniazdo to ma nie być marne,

- ale samowystarczalne.

Od podszewki i kołyski,

- i od chleba aż do miski.



Tak jak dawno …dawno było,

- gniazdo wszystkim nam służyło.

Tam się każdy kiedyś rodził,

- stamtąd przodek nasz pochodził.



Tam się więzi umacniały,

- z gniazd się składa Kraj nasz cały.

Dzisiaj Polską nazywany,

- przez rządzących podeptany.



Dziś Orlęta uciekają,

- bezpieczeństwa w nim nie mają.

Wiele Orląt tu nie wraca,

- i zostaje tam gdzie praca.



Wielcy Ludzie od Piastuna,

- chcą by Gniazda były u nas.

Oraz Boga w sercach mają,

- niech tradycję rozszerzają.



Gdzie nie spojrzysz w jaką stronę,

- Polskie Gniazdo jest niszczone.

Ratuj nas dziś Święty Boże ,

- bo nam Unia nie pomoże.



My jesteśmy Słowianami,

- więc jednoczmy się państwami.

Łączy nas tu i kultura,

- i historia awantura.

2013.10.21 18:27:13

Nieraz …tośmy się pobili,

- ale szybko przeprosili.

Różne sprawy i bywały,

- ale ,..Gniazda zawsze trwały.



Tam się zawsze powracało,

- tu się siły nabierało.

…Dziś są gniazda zagrożone,

- zamiast Piastun… zwą ,,Syjonem”.



Nas wypycha obca ,,nacja”,

- taka jest dziś ,, demokracja”.

Widać długie macki mają,

- gdzie ,,interes” tam macają.



Trybun głosi dookoła,

- Polsko,..jesteś przed obcymi goła.

Jesteś dzisiaj bardzo smutna,

- dla Patriotów też okrutna.



To Ci Polsko tak zrobili,

- co swe rządy narzucili.

Jakaż tutaj demokracja?

- widać rządzi obca nacja.



Kraj nasz biedny z każdej strony,

- traktatami osaczony.

Nic nie mamy do ,,gadania”,

- wokół pełno ogłupiania.



Politycy liczą kasę,

- i sprzedają dobra nasze.

Niechaj Bóg nam dopomoże,

- by odzyskał godność Orzeł.



Lipiec 2013

Autor: Krzysztof Szczurko ps. ,,KYSY”

Zwany także Trybun Ludowy

Dam Wam tajny numer który,

- dzwoni wprost do mej komóry.

A najlepiej jak się da,

- dam Wam tajne tutaj dwa:

781-096- 772 oraz:782-119-573

Oraz dam wam i gotowy,

- adres mój e-mailowy:

kysyprzemysl@gmail.com

2013.10.21 18:20:13

,,Miłość i nadzieja”

Chociaż coraz gorzej mamy,

- i tak Polsko Cię kochamy.

Choć Rząd mamy tu ,,zdradziecki”,

- gorszy niż ten ,,pro-radziecki”.



Który cały kraj sprzedaje,

- obcym ziemię też oddaje.

Polsko Ciebie my kochamy,

- bo Cię kiedyś odzyskamy.



Stąd Przodkowie nasi byli,

- myśmy tutaj się rodzili.

Za to Polsko Cię kochamy,

- bo i Polskie Serca mamy.



I choć Naród dziś bieduje,

- i tak Polsko Cię miłuje.

Jeszcze żeby Naród mógł,

- też wytropić gdzie jest wróg.



Polskę byśmy odzyskali,

- i Ją bardziej miłowali.

Zwróćmy się o pomoc Nieba,

- w zagrożeniu tak też trzeba.



22 maja 2013

Autor: Krzysztof Szczurko ps ,,KYSY”

Zwany także: ,,Trybun Ludowy”

Dam Wam tajny numer który,

- dzwoni wprost do mej komóry.

A najlepiej jak się da,

- dam Wam tajne tutaj dwa:

781-096- 772 oraz:782-119-573

Oraz dam Wam i gotowy,

- adres mój e-mailowy:

kysyprzemysl@gmail.com



2013.10.21 13:56:57

Święte słowa !

Popieram, juz nie boję się i mam nadzieję.

Dziekuję za takie wsparcie.

2013.10.21 13:51:37

Dziękuje za te słowa.

2013.10.21 13:49:14

Jestem młodym Polakiem, czuję się z racji urodzenia bardzo związany z Ziemię Ojczystą z Narodem Polskim. Tutaj jest moje miejsce, tutaj chcę żyć, chcę pracować dla mojej Ojczyzny i chcę aby tutaj było miejsce dla moich dzieci i następnych pokoleń!

Nie boję się pisać i mówić o tym co spotyka mój Naród Polski.

Nie boję sie pisać o tym co spotyka moją ukochaną Ojczyznę ze strony żydowskiej mniejszości narodowej, która na każdym kroku wypiera nas gospodarzy, okrada i grabi nasz majątek narodowy.

2013.10.21 00:41:28

NALEŻY GŁOŚNO KRZYCZEĆ I ROZGŁASZAĆ WSZĘDZIE PÓKI JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO !

MY, NARÓD POLSKI, CIEMIĘZONY PRZEZ OKUPANTA ŻYDOWSKIEGO, MÓWIMY DOŚĆ !

TO NAS ŚWIETY OBOWIĄZEK WOBEC WŁASNEGO SUMIENIA, WOBEC WŁASNEJ RODZINY, WOBEC RODAKÓW, WOBEC NASZYCH PRZODKÓW, KTÓRZY ODDAWALI ŻYCIE ZA NASZĄ OJCZYZNĘ !

Niech się boi okupant żydowski a nie my krzywdzeni przez niego rodowici Polacy !

ODWAGI ! OKUPANT JUŻ SIE NAS BOI !

TYLKO PRAWDA O OKUPANCIE W NAS WYZWOLI SIŁĘ, KTÓRA SKRUSZY KAJDANY ZŁA I WYPĘDZI WROGA Z NASZEGO OJCZYSTEGO DOMU !

Zobaczycie jak będą uciekać!

Bądźmy czujni, oni są między nami i udają dobroczyńców !

2013.10.21 00:28:05

NIE BÓJMY SIĘ PISAĆ I MÓWIĆ PRAWDY O ŁAMANIU PRAW DO ŻYCIA NARODU POLSKIEGO, O DYSKRYMINACJI POLAKÓW W POLSCE, O NISZCZENIU POLSKI, OJCZYZNY NARODU POLSKIEGO PRZEZ MNIEJSZOŚC ŻYDOWSKĄ !

2013.10.21 00:24:59

Wolność słowa gwarantują nam nie tylko konstytuacja ale i prawo międzynarodowe a więc wolno nam Polakom w naszej Ojczyźnie pisać o dyskryminacji Polaków w Polsce, o okupancie ydowskim, który podstępnie przejął władzę w Polsce poprzez fałszowanie wyborów, referendów a przy tym ukrywając prawdziwe pochodzenie, prawdziwe intencje i pod zmienionymi polsko brzmiącymi nazwiskami.

Polacy nie bójmy się pisać i mówić prawdy o naszych wrogach, którzy dążą do naszej zagłady !

30 mln Polaków zostało przez nich ograbionych, pozbawionych podstaw egzystencji i narażanych na wciąż nowe zagrożenia utraty zdrowia i życia poprzez m.in. toksyczne dodatki do wody, napojów, żywności, zabójczych szczepionek, toksycznych chmur i gęstej przekaźników telefonii bezprzewodowej.

2013.10.20 20:54:11