Wrocławianie zdobyli mistrzostwo przy Reymonta! Wisła - Śląsk 0:1 [zdjęcia]

Śląsk Wrocław zwyciężył z Wisłą Kraków 1:0 i sięgnął po ...
Śląsk Wrocław zwyciężył z Wisłą Kraków 1:0 i sięgnął po ... Łukasz Żołądź
Śląsk Wrocław zwyciężył z Wisłą Kraków 1:0 i sięgnął po mistrzostwo Polski. Decydującego gola zdobył w 51. minucie Rok Elsner.

Od początku spotkanie przy Reymonta było niezwykle wyrównane. W 21 minucie groźnie zaatakowali wrocławianie. Kaźmierczak wypatrzył Sobotę, a ten zgrał do Diaza. Argentyńczyk uderzył jednak w Pareikę. Wisła mogła odpowiedzieć za sprawą Łukasza Garguły. Pomocnik Wisły otrzymał podanie od Meliksona i uderzył na bramkę. Kelemen był na posterunku. W efekcie do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Tuż po wznowieniu gry podopieczni Oresta Lenczyka zdobyli upragnionego gola. Po dośrodkowaniu Mili do siatki "Białej Gwiazdy" trafił Rok Elsner, a cały stadion eksplodował z radości. Po stracie bramki wiślacy zyskali optyczną przewagę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Wynik spotkania już się nie zmienił. W rezultacie tuż po końcowym gwizdku piłkarze z Oporowskiej mogli świętować zdobycie mistrzostwa Polski.

Przed sezonem trudno było uwierzyć w taki scenariusz. Mimo słabej gry w rundzie rewanżowej Śląsk okazał się skuteczniejszy od innych rywali - Legii Warszawa i Ruchu Chorzów. Wisła, w przeciwieństwie do dzisiejszego przeciwnika, zawodziła w T-Mobile Ekstraklasie. Rok temu to krakowianie świętowali tytuł. Dziś musieli patrzeć, jak z mistrzostwa cieszy się ktoś inny.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1

0:1 - Elsner 51'

Wisła: Pareiko (46. Jovanić) - Jirsak, Sobolewski, Czekaj, Nunez - Iliew, Wilk (Kirm 82'), Garguła (Rojewski 87'), Melikson, Małecki - Genkow.

Śląsk: Kelemen - Wołczek, Celeban, Pawelec, Mraz - Elsner, Kaźmierczak - Sobota (Socha 83'), Mila, Gikiewicz (Sztylka 90+) - Diaz (Cetnarski 73')

Sędzia: Daniel Stefański.

Żółte kartki: Czekaj, Małecki, Wilk (Wisła) - Gikiewicz, Mraz, (Śląsk)