zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne (© Marcin Oliva Soto)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wydział edukacji urzędu miejskiego podał harmonogram rekrutacji do szkół i przedszkoli. W kwietniu rusza nabór do szkół średnich i gimnazjów. Z kolei w maju rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych i przedszkoli.

Szczegółowy plan dostępny jest tutaj:

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLIPrzedstawiamy najważniejsze zasady i terminy tegorocznych zapisów do tych placówek.
Szkoły średnie:
Elektroniczne podanie, w którym uczeń musi wybrać oddziały w maksymalnie trzech szkołach, trzeba przesłać od 15 do 26 kwietnia. Od 25 do 27 czerwca niedecydowani będą mogli zmienić profile i szkoły. W tych dniach muszą też wpisać oceny. Wydrukowane podanie trzeba złożyć w szkole pierwszego wyboru razem z resztą dokumentów od 28 czerwca do 1 lipca. 3 lipca będą ogłoszone wyniki i do 5 lipca kandydaci mają czas, by złożyć oświadczenie potwierdzające wolę podjęcia nauki w danej szkole oraz oryginały wymaganych dokumentów i dwie fotografie. Lista uczniów i podział na klasy zostaną podane 30 sierpnia. Kandydaci do oddziałów integracyjnych wnioski o przyjęcie mogą składać do 21 czerwca w wydziale edukacji urzędu miejskiego przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4.

Gimnazja:
Elektroniczna rekrutacja rozpoczyna się tuż po świętach wielkanocnych (2 kwietnia) i potrwa do 12.04 (piątek). W tym czasie należy złożyć elektroniczne podanie i wtedy też uczeń musi wybrać maksymalnie 6 szkół. Od 25 do 27 czerwca do elektronicznego podania trzeba wpisać oceny. W tych dniach można też zmienić typy szkół. 3 lipca ogłoszone zostaną wyniki i w ciągu dwóch dni (do 5 lipca) do wybranego gimnazjum uczeń musi zanieść potrzebne dokumenty. Kandydaci do oddziałów integracyjnych wnioski o przyjęcie mogą składać do 21 czerwca w wydziale edukacji urzędu miejskiego przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4.

Oddziały przedszkolne w szkole podstawowej i pierwsze klasy szkół podstawowych:
Elektroniczna rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w podstawówkach odbywa się tylko do oddziałów ogólnych. Rodzice dzieci, które będą uczęszczać do oddziałów integracyjnych, podanie muszą złożyć do 15 maja w wydziale edukacji urzędu miejskiego przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4. Pozostali w dniach 8-17 maja powinni wygenerować podanie i wybrać maksymalnie 6 szkół. Jest to też czas, by wydrukowane podanie dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru. 27 maja ogłoszone będą wyniki rekrutacji i do 29 maja trzeba złożyć oświadczenie potwierdzające wolę podjęcia nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. Przypominamy, że w elektronicznej rekrutacji do klas pierwszych udział muszą wziąć dzieci urodzone w 2006 roku. Dzieci młodsze (rocznik 2007) w rekrutacji mogą wziąć udział tylko na wniosek rodzica lub prawnego opiekuna.

Przedszkola:
Rekrutacja elektroniczna do przedszkoli zaczyna się 7 i potrwa do 17 maja. Udział w niej wziąć mogą trzy- i czterolatki, które jeszcze nie chodziły do przedszkola lub chcą je zmienić. Mogą wybrać maksymalnie 6 placówek. Wydrukowany wniosek rodzic musi złożyć w tych dniach w przedszkolu pierwszego wyboru. 27 maja ogłoszone zostaną wyniki i w ciągu trzech dni (do 29 maja) rodzic do przedszkola musi dostarczyć oświadczenie, że przedszkolak rozpocznie tam naukę. Dzieci urodzone w roku 2008 (pięciolatki) i 2007 (sześciolatki) muszą iść do zerówki.

Zobacz też, jak Plastyka witał wiosnę na Rynku (ZDJĘCIA)

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

Dzięki Dudi za coroczną walkę o miejsca w przedszkolu.
Dzięki za stadion i straty które generuje.
Obyś sraczki dostał po wsze czasy.

asia (gość)

do żłobków nie ma rekrutacji elektronicznej. z końcem kwietnia trzeba śledzić temat w wybranym żłobku- tak poinformowała mnie pani intendent