Wzdłuż ul

Wzdłuż ul. Pilczyckiej robotnicy przygotowują grunt pod tory (© fot. janusz wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Radni nie rezygnują z działań w sprawie poszerzenia ul. Pilczyckiej. Część z nich będzie zabiegała, by drogę całkowicie poszerzyć zaraz po Euro, bez odkładania inwestycji na 5 lat, jak proponuje prezydent Rafał Dutkiewicz.

Przypomnijmy, że Pilczycka zyska cztery pasy, ale tylko na odcinku od Popowickiej do Kozanowskiej. Na pozostałych fragmentach kierowcy nadal będą stali w korkach na jednym pasie w każdą stronę.

W tej sprawie Klub Radnych Rafała Dutkiewicza spotkał się z Elżbietą Urbanek, szefową departamentu infrastruktury i gospodarki w magistracie.

- Do Euro pozostało mało czasu, ale temat nie jest zamknięty. Będziemy pilnować, żeby inwestycją zajęto się tuż po mistrzostwach - zapewnia Henryk Macała, miejski radny z prezydenckiego klubu.

Urzędnicy przekonują, że zapomnimy o komunikacyjnym paraliżu w tym rejonie po przebudowie ul. Królewieckiej, Kosmonautów i Lotniczej. Według magistratu to właśnie tymi arteriami (oraz wybudowaną już aleją Śląska) kierowcy będą od października bez korków dojeżdżać do centrum.
Jednak mieszkańcy uważają, że taką trasę wybiorą tylko kierowcy z Maślic i ze Stabłowic. - Nawet jeśli tam powstaną szerokie drogi, Pilczycka nadal będzie zapchana autami z Kozanowa i Pilczyc. Wolę nie myśleć, co się będzie działo na wąskiej jezdni po zakończeniu imprez sportowych na stadionie - zauważa Piotr Baranowski z Kozanowa.

Czytaj także: Kilkaset osób ewakuowanych po rozszczelnieniu instalacji gazowej na Kozanowie

- Po meczach wyjazd spod stadionu faktycznie może zajmować więcej czasu, ale tak jest z wieloma arenami na Zachodzie. Kibiców rozwiezie też szybki tramwaj - przekonywał Rafał Dutkiewicz, gdy w lutym przekazywaliśmy mu petycję w sprawie poszerzenia Pilczyckiej, podpisaną z naszej inicjatywy przez blisko 2,5 tys. mieszkańców.

Henryk Macała, który jest przewodniczącym rady osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północ, będzie wraz z innymi radnymi sugerował, by poszerzenie drogi ujęto w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Jeśli uchwałą rajców budowa szerokiej ulicy znalazłaby się na liście - przeprowadzenie inwestycji byłoby przesądzone.

Sprawa ma też poparcie części radnych z Platformy Obywatelskiej. Za szybkim powstaniem drogi opowiada się Renata Granowska z PO. Jej zdaniem usprawnienie ruchu na Pilczyckiej powinno być priorytetem w najbliższym czasie.

Od ponad miesiąca wzdłuż Pilczyckiej trwają prace związane z budową nowego torowiska. Dzięki nim Tramwaj Plus zawiezie pasażerów na osiedle Kozanów, a drugą nitką dojedziemy pod stadion piłkarski na Pilczycach.
strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ela z Kozanowa (gość)

Tylko,że po budowie tramwaju,wejdzie firma budująca wał.Będzie musiała przejeżdżać przez tory tramwajowe.

gość z Leśnicy (gość)

przeniosą żabki czy ptaszki w inne miejsce to może za kilka lat będzie obwodnica Leśnicy i będzie trochę lepiej ale na razie muszę objeżdżać korek przez królewiecką i stabłowicką.
W sumie przez tyle lat można się przyzwyczaić.
Pozdrawiam

Sveen (gość)

Ulica Kosmonautów i Królewiecka pozostaną jednojezdniowe - a dla mieszkańców Leśnicy, Złotnik i Stabłowic szykują się gigantyczne korki na wysokości kąpieliska Glinianki, gdzie 4 pasy ruchu (dwa na wiadukcie i dwa na dolnej jezdni) wbiją się w starą i wąską (jeden pas ruchu w każdą stronę) ulicę Kosmonautów.