Wzdłuż ul

Wzdłuż ul. Pilczyckiej robotnicy przygotowują grunt pod tory (© fot. janusz wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Radni nie rezygnują z działań w sprawie poszerzenia ul. Pilczyckiej. Część z nich będzie zabiegała, by drogę całkowicie poszerzyć zaraz po Euro, bez odkładania inwestycji na 5 lat, jak proponuje prezydent Rafał Dutkiewicz.

Przypomnijmy, że Pilczycka zyska cztery pasy, ale tylko na odcinku od Popowickiej do Kozanowskiej. Na pozostałych fragmentach kierowcy nadal będą stali w korkach na jednym pasie w każdą stronę.

W tej sprawie Klub Radnych Rafała Dutkiewicza spotkał się z Elżbietą Urbanek, szefową departamentu infrastruktury i gospodarki w magistracie.

- Do Euro pozostało mało czasu, ale temat nie jest zamknięty. Będziemy pilnować, żeby inwestycją zajęto się tuż po mistrzostwach - zapewnia Henryk Macała, miejski radny z prezydenckiego klubu.

Urzędnicy przekonują, że zapomnimy o komunikacyjnym paraliżu w tym rejonie po przebudowie ul. Królewieckiej, Kosmonautów i Lotniczej. Według magistratu to właśnie tymi arteriami (oraz wybudowaną już aleją Śląska) kierowcy będą od października bez korków dojeżdżać do centrum.
Jednak mieszkańcy uważają, że taką trasę wybiorą tylko kierowcy z Maślic i ze Stabłowic. - Nawet jeśli tam powstaną szerokie drogi, Pilczycka nadal będzie zapchana autami z Kozanowa i Pilczyc. Wolę nie myśleć, co się będzie działo na wąskiej jezdni po zakończeniu imprez sportowych na stadionie - zauważa Piotr Baranowski z Kozanowa.

Czytaj także: Kilkaset osób ewakuowanych po rozszczelnieniu instalacji gazowej na Kozanowie

- Po meczach wyjazd spod stadionu faktycznie może zajmować więcej czasu, ale tak jest z wieloma arenami na Zachodzie.
∨ Czytaj dalej

Kibiców rozwiezie też szybki tramwaj - przekonywał Rafał Dutkiewicz, gdy w lutym przekazywaliśmy mu petycję w sprawie poszerzenia Pilczyckiej, podpisaną z naszej inicjatywy przez blisko 2,5 tys. mieszkańców.

Henryk Macała, który jest przewodniczącym rady osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północ, będzie wraz z innymi radnymi sugerował, by poszerzenie drogi ujęto w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Jeśli uchwałą rajców budowa szerokiej ulicy znalazłaby się na liście - przeprowadzenie inwestycji byłoby przesądzone.

Sprawa ma też poparcie części radnych z Platformy Obywatelskiej. Za szybkim powstaniem drogi opowiada się Renata Granowska z PO. Jej zdaniem usprawnienie ruchu na Pilczyckiej powinno być priorytetem w najbliższym czasie.

Od ponad miesiąca wzdłuż Pilczyckiej trwają prace związane z budową nowego torowiska. Dzięki nim Tramwaj Plus zawiezie pasażerów na osiedle Kozanów, a drugą nitką dojedziemy pod stadion piłkarski na Pilczycach.
strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ela z Kozanowa (gość)

Tylko,że po budowie tramwaju,wejdzie firma budująca wał.Będzie musiała przejeżdżać przez tory tramwajowe.

Brax (gość) (Sveen)

właśnie powinni poszerzyć kosmonautów do 2x2 ale na pilczyckiej też by sie przydały po dwa pasy w każdą stornę

gość z Leśnicy (gość)

przeniosą żabki czy ptaszki w inne miejsce to może za kilka lat będzie obwodnica Leśnicy i będzie trochę lepiej ale na razie muszę objeżdżać korek przez królewiecką i stabłowicką.
W sumie przez tyle lat można się przyzwyczaić.
Pozdrawiam

Sveen (gość)

Ulica Kosmonautów i Królewiecka pozostaną jednojezdniowe - a dla mieszkańców Leśnicy, Złotnik i Stabłowic szykują się gigantyczne korki na wysokości kąpieliska Glinianki, gdzie 4 pasy ruchu (dwa na wiadukcie i dwa na dolnej jezdni) wbiją się w starą i wąską (jeden pas ruchu w każdą stronę) ulicę Kosmonautów.