Dwa brzegi Odry połączy we Wrocławiu kolejka linowa! List intencyjny w tej sprawie podpisali dziś prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i rektor Politechniki Wrocławskiej Tadeusz Więckowski.

Plany zakładają, że nowa przeprawa umożliwi transport do 370 osób na godzinę w każdym kierunku, przewożąc na drugi brzeg 15 pasażerów w około 2,5 minuty.
To niecodzienny i nowatorski w skali Polski pomysł. Kolej gondolowa miałaby wozić studentów i naukowców z kampusu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego do nowego budynku Politechniki - Geocentrum przy ul. Na Grobli.

Wrocławska kolejka ma być wzorowana na tej, działającej w Barcelonie - łączy tam okolice portu z parkiem i oczywiście cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród turystów.

Komentarze (40)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

slazak (gość)

Nowatorski? Tak tylko ze kolejka linowa juz kiedyś co najmniej jedna istniała we Wrocku! Pomysł godny tramwaju PLUS!

Tomasz K. (gość)

a tak to pomysł bez sensu, zero uzytecznosci, ludzie ktorzy mieszkaja blisko PWR beda chodzic z buta, a Ci ktorzy maja bilet miesieczny nie beda tego uzywac bo mieszkaja daleko i tramwaj pewnie podwiezie ich pod pwr, BEZ POMYSŁU

normalny (gość)

Kolejka to doskonały pomysł który da Wrocławiowi nowe dochody z pobytu większej ilości turystów a dodatkowo będzie po prostu przydatna dla studentów i mieszkańców. Jak można być tak ograniczonym krytykując taki dobry pomysł. Brawo Prezydent i PW!

Martix (gość)

O ile wiem to planowano w tym miejscu kładkę, podobną do tej między Międzyrzecką a ZOO. Czy to nie było by tańsze?
A kolejkę linową bym wybudował, ale nieco dalej wzdłuż terenów zielonych nad Odrą w stronę Opatowic!

AntyStudent (gość)

Kiedy wladze Wroclawia przestana wlazic studencikom w tylek? Kiedy wreszcie zrozumieja, ze zrodlem dochodow miasta sa mieszkancy, ktorzy tu placa podatki? Kiedy dostrzega, ze Wroclaw dusi sie od nadmiaru studentow?

Lina (gość)

Już widzę na walonych i na ćpanych braci wiecznie uczących się w rozbujanych wagonikach,z okazji juwenali.

x (gość)

Nie ortografia jest ważna ale opinia na ten temat, jeżeli ty nie masz problemów to gratulacje każdy jest dobry w czym innym!

x (gość)

Nie interesują mnie studenci aby było im łatwiej niech chodzą na piechote , ja musze doginać z dzieciakiem na piechote około 30 minut bo w pobliżu niema przeczkoli a za Państwowe przeczkole płace kolosalne sumu.
Natomias jeżeli chodzi o obwodnice to niewiem czy wiesz ale prowadzi do Żmigrodzkiej i koniec , byłeś(a) może na ul. Poświęckiej kiedy z Obwodnicy jedzie tą wąską uliczką pojazd który ledwo się mieści 2 m od budynków mieszkalnych?
Za wały na Kozanowie należy zapłacić a co z wałami na innych dzielnicach Wrocławia?
UM Warszawa obniżył opłaty za przeczkola więć jest to wina UM Wrocław!
Parkingów brakuje niw samym centru ale w około centrum!
Kamienice sukcesywnie się remontuje ok, ale można te środki przeznaczyć na przyśpieszenie tych remontów.
Kolejka nad odrą ,zwykły mieszkanieć Wrocławia nie będzie z tego korzystał!!!!!

.. (gość) (x)

co do Psiego Pola racja ale... stadion jest na wykończeniu, został rozpisany przetarg na budowę wałów na Kozanowie, W centrum miasta jest pełno parkingów (np. Renoma, Galeria Dominikańska itp itd), Tobie szkoły brakuje więc o przeDSZkola się nie martw zwłaszcza, że rok temu oddano do użytku trzy nowe i to, że są droższe to nie jest wina UM, niektóre straszą ale są sukcesywnie remontowane (program 100 kamienic, który nie wypalił całkiem gdyż remonty są GENERALNE a nie zmiana elewacji), most wschodni.... czytałeś kiedyś coś o nim? nie, więc poczytaj. Znalezienie informacji w internecie nie jest trudne