Bajkowe wnętrze kawiarni Merlin

Bajkowe wnętrze kawiarni Merlin (© fot. Paweł Łysik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jakie magiczne sztuczki, atrakcje, przysmaki i napoje przygotowała dla swoich gości kawiarnia Merlin, a także czym jest i kiedy działa w lokalu teatr - sprawdzał Piotr Telichowski.

Zajrzyj też do NOWYCH MIEJSC WE WROCŁAWIU

Wnętrze kawiarni Merlin, będącej kontynuatorką lokalu Zielona wróżka, czaruje już od progu klimatem i zapachami. Można tu zjeść świetne ciasta i obejrzeć spektakl kawiarnianego teatru.

Ściany i sufity lokalu pomalowano na różne kolory, które, choć połączone w pozornie chaotyczny sposób, nie rażą poczucia estetyki. Pod ścianą stoi pianino, a mała fontanna na ścianie obok kontuaru przyciąga wzrok. Stare i nowe meble stoją obok siebie.

Płynąca z głośników muzyka przypomina tę puszczaną z gramofonów 70 lat temu, a menu oprawiono w nadtopione winylowe płyty. Ciasta, kanapki i napoje w nim figurujące można obejrzeć na półeczkach w oszklonej lodówce. Ich ceny zapisano również na tablicach zawieszonych nad kontuarem.

Otwarte spektakle kawiarnianego teatru
Kawa i wypieki spożywane w spokojnej atmosferze nie są jedynymi atrakcjami Merlina. Można tu wysłuchać koncertu, wziąć udział w sztuce teatralnej czy nawet samemu deklamować poezję.

Właścicielki kawiarni zajmują się organizacją kulturalnych spotkań o różnym charakterze - od krótkich przedstawień po pantomimę czy koncerty na bębnach. O wszelkie planowane spektakle można zawczasu zapytać. Wstęp jest zwykle bezpłatny, a zdarza się, że nagle to publiczność zajmuje miejsce aktorów czy artystów występujących na scenie.

- Staramy się przede wszystkim inspirować naszych gości. Ostatnio nawet otrzymaliśmy książkę, która została w większości napisana w Zielonej Wróżce, a dokończona w Mer-linie - mówi Beata Stogorska, współwłaścicielka kawiarni Merlin.

"Domowe" ciasta i zdrowe kanapki
W menu są przede wszystkim różne rodzaje herbaty i kawy. Do wyboru mamy tu espresso, ristretto, doppio i americano. Dodatkowo możemy wybierać między różnymi odmianami z dodatkiem mleka i kaw deserowych, takich jak latte machiatto - espresso ze spienionym mlekiem ułożonym w warstwy - i espresso affogato - espresso z gałką lodów śmietankowych. Za kawę zapłacimy tutaj od 8 do 14 złotych.

Również entuzjaści herbaty znajdą tutaj mnóstwo różnych smaków. Wśród dostępnych jest chociażby black chilli chocolate - połączenie chilli z czekoladą, czy rooibos sunrise - o smaku ostrokrzewu afrykańskiego z miodem i ananasem.

Do kawy i herbaty możemy zamówić kawałek ciasta. W menu mamy serniki, jabłeczniki, murzynka czy torcik orzechowy. Tu nie ma różnicy w cenach - niezależnie od smaku kawałki są równe i sprzedawane w cenie 10 zł za porcję.

Właścicielki polecają również kanapki prosto z piekarnika. Robione z użyciem takich składników, jak sos tatarski czy szynka parmeńska stanowią "śniadaniową" ofertę kawiarni. Za jedną zapłacimy tu od 8 do 14 złotych.

Zorganizujesz tu szkolenie i imprezę
W kawiarni istnieje możliwość rezerwacji miejsc. W lokalu działa również Wi-Fi. Nie ma też problemu z podłączeniem rzutnika czy sprzętu audio. Przy prawie wszystkich stolikach dostępne są gniazda elektryczne. Istnieje także możliwość wynajęcia całej kawiarni na potrzeby organizacji imprez okolicznościowych czy konferencji. Wystarczy tylko z pewnym wyprzedzeniem ustalić szczegóły z właścicielkami.

Wejście do kawiarni znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Ruskiej i Rzeźniczej. Kawiarnia jest czynna od pon. do czw. od godziny 7.30 do 22. W piątki od 7.30 do 23. W soboty od 10 do 23. A w niedziele o godzinę krócej - od 10 do 22.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!