WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW 0-1: Śląsk mistrzem Polski! [relacja]

Kinga Czernichowska
śląsk wrocław wisła kraków
śląsk wrocław wisła kraków Wojciech Michałek
6 maja Śląsk Wrocław pokonał Wisłę Kraków i po 35 latach przerwy został mistrzem Polski. Bramkę dla WKS-u zdobył Rok Elsner.

MECZ WISŁA KRAKÓW ŚLĄSK WROCŁAW. BÓJ O MISTRZA

Tekst jest na bieżąco aktualizowany. By odświeżyć, wciśnij F5.

Zespołowi Oresta Lenczyka udało się zdobyć tytuł Mistrza Polski w finale Ekstraklasy, dzięki czemu Śląsk Wrocław po raz pierwszy w historii klubu wystartuje w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Stawka była wysoka. Szansę na fotel lidera poza Śląskiem miały jeszcze trzy kluby: Ruch Chorzów, Lech Poznań i Legia Warszawa, która zajmowała czwarte miejsce w tabeli.

Zobacz, jak się cieszyli piłkarze Śląska po meczu z Wisłą

Warto przypomnieć, że Lenczyk zdobył już w Krakowie tytuł Mistrza Polski, i to właśnie z Wisłą.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FETY KIBICÓW W RYNKU WE WROCŁAWIU

Mecz rozpoczął się o godz. 17. na krakowskim stadionie.

Michał Probierz
Koniec meczu. ŚLĄSK MISTRZEM POLSKI. To było emocjonujące spotkanie. Pierwsza połowa należała wprawdzie do Wisły, ale w drugiej inicjatywę przejęli piłkarze Śląska Wrocław. Rewelacyjna gra Roka Elsnera, który z podania Sebastiana Mili w 51. minucie zdobył gola dla wrocławskiego zespołu.
89. minuta.
Wchodzi Sztylka, który zmienia**Gikiewicza, grającego z opatrunkiem na nosie. Nasi walczą do ostatniej kropli krwi.**Sędzia dolicza dwie i pół minuty. Szansa dla Wisły Kraków. Było groźnie.
86. minuta
Dobra gra Elsnera. Po raz kolejny, niestety niecelnie. Na boisko wchodzi Rojewski, ustępuje mu miejsca Łukasz Garguła.
85 minuta.
Śląsk zamknięty w polu karnym. Strzał Garguły do bramki, na szczęście Kelemen broni.
80 minuta.
Emocje sięgają zenitu. Końcówkę meczu Śląsk zagra w dziesiątkę. Wołczek otrzymuje drugą żółtą, w rezultacie czerwoną i schodzi z boiska. W Śląsku Tadeusz Socha zmienia Waldemara Sobotę.**Lenczyk stawia na obronę.
72. minuta. Mateusz Cetnarski zmienia Diaza.
68. minuta. Żółta kartka dla Cezarego Wilka.
Dużo przerw, dużo fauli w drugiej połowie meczu o mistrzostwo. Wydaje się, że drugiej połowie meczu to Śląsk przejął inicjatywę.
60. minuta Żółta kartka dla Małeckiego za faul na Elsnerze. Przy walce o górną piłkę Gikiewicz upadł. Sytuacja wyglądała groźnie, ale Gikiewiczowi chyba nic poważnego się nie stało, bo po chwili znów jest na nogach.
52. minuta Gikiewicz dostaje piłką w twarz, na chwilę schodzi z boiska, ale szybko zgłasza chęć powrotu. Na boisku znów jedenastka, z ogromną wolą walki.
51 minuta. GOL!!! Strzela główką Rok Elsner z podania Sebastiana Mili.
48. minuta. Za nami już dwie dobre akcje Śląska Wrocław - najpierw Diaz, potem Mila. Niestety, bez powodzenia. Melikson wybiega z pola karnego. Żółtka karta dla Wołczka, który sfaulował Nuneza uderzeniem w twarz.
Piłkarze wychodzą na boisko. Zmiana na bramce Wisły Kraków. Za Pareikę wchodzi Jovanić.**Piłka w grze.
**
Koniec pierwszej połowy. 0:0 Wydaje się, że niestety to Wisła Kraków narzuca tempo temu spotkaniu. Z tabeli wynika, że aktualnie to Ruch Chorzów prowadzi w Ekstraklasie.**Kolejna połowa rozpocznie się z opóźnieniem, ponieważ doszło do incydentów na meczu Legii z Koroną Kielce, a wszystkie drugie połowy w spotkaniach o mistrzostwo muszą rozpocząć się o tej samej porze.
44 minuta.
Dobra akcja Wisły Kraków, ale po raz kolejny klasę pokazuje Kelemen. Nie ma bramki. Sędzia, Stefański, dolicza dwie minuty. Żółtka kartka dla Mraza.

40 minuta.
Upomnienie dla Roka Elsnera.**Pięć minut do zakończenia pierwszej połowy
38 minuta. Keleman do Gikiewicza, Sobolewski za boczną linię. Jednocześnie Ruch prowadzi w meczu z Lechią 2:0. Piłkarze Śląska zdają się wiedzieć, że to Wisła Kraków nadaje kształt temu spotkaniu.
27 minuta. Wiślacy grają bardzo agresywnie, brakuje miejsca dla piłkarzy Śląska Wrocław. Diaz!**Nie ma spalonego. Gra sam, za daleko.**Pareiko zderzył się z Diazem. Obaj leżą na boisku. Przerwa w spotkaniu.
24. minuta. Akcja Wisły Kraków. Trudna sytuacja, Kelemen pokazuje klasę, broniąc bramki w sytuacji jeden na jeden.
21. minuta. Diaz atakuje! Nie ma gola. Broni Pareiko.**Żółta kartka dla Gikiewicza.
12. minuta.
Żółtka kartka dla Czekaja. Śląsk Wrocław gra na razie bez pomysłu, niestety lepiej prezentuje się zespół Probierza.

Mecz rozpoczyna Przemysław Kaźmierczak.
Godzina 16.29
Stadion w Krakowie powoli się zapełnia. To będzie mecz prawdziwej przyjaźni. Wiślacy skandują: "WKS", a kibice Śląska w podziękowaniu wznoszą okrzyki na cześć Wisły.

Zobacz zdjęcia kibiców z Krakowa

Godzina 16.00

Napięcie rośnie. Do rozpoczęcia meczu pozostała już niecała godzina. Wrocławianie czekają na zwycięstwo zespołu Oresta Lenczyka.

Mecz WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW. Bój o Mistrza [zapowiedź spotkania]

Zdziera gardło na Śląsku, otwiera stadiony

"Oporowska" została usunięta z Wikipedii

Doping Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin. Wynik derbów to rzecz święta [foto, wideo]

Oprawa meczu Śląsk - Legia. Śląsku kocham cię i żołnierze wyklęci [wideo, zdjęcia]