Właśnie taki widok zastaniecie, kiedy przyjedziecie do stolicy Dolnego Śląska pociągiem. Ci z Was, którzy dawno nie widzieli dworca PKS Wrocław mogą być mocno zdziwieni. Powstaje tu potężna galeria handlowa Wroclavia. Jeszcze w tym roku zaplanowano otwarcie sklepów i dworca PKS. Zobaczcie, jak inwestycja wygląda w środku!

18 października otwarcie galerii handlowej Wroclavia z kinem, restauracjami i biurami. Na naszych zdjęciach możecie Państwo zobaczyć, jak wygląda obecnie dworzec autobusowy PKS Wrocław i sama Wroclavia.

Dworzec PKS jest w stanie surowym, czynny będzie już od 7 listopada, ale zostanie otwarty później niż Wroclavia, by na początek uniknąć chaosu w nowym miejscu. Przez pierwsze dni po oddaniu galerii do użytku, inwestor spodziewa się tłumów.

Galeria Wroclavia jest niemal gotowa. Zakończyły się prace konstrukcyjne i montowanie dachu, na ukończeniu jest montowanie płyt na fasadzie obiektu, zamontowane są windy i ruchome schody. Wroclavia zostanie otwarta 18 października, a przez pierwsze dni inwestor spodziewa się tłumów.

Będą przygotowane liczne atrakcje (m.in. gotowanie na żywo). Wroclavia to nie tylko galeria handlowa, ale też największe we Wrocławiu kino Cinema City z wielkim ekranem IMAX, restauracje, dworzec autobusowy. Wjazdy i wyjazdy z i do galerii dla klientów zlokalizowane będą od strony Borowskiej i Joannitów.

NOWY DWORZEC PKS WROCŁAW W GALERII WROCLAVIA
Sam dworzec zostanie otwarty później, 7 listopada. To po to, by na początek uniknąć komunikacyjnego chaosu. Po otwarciu galeria będzie oblężona. Dlatego autobusy zostaną jeszcze na krótko na tymczasowym dworcu między Suchą a Dyrekcyjną, za budynkiem dyrekcji kolei.

Dworzec tymczasowy nie zostanie zlikwidowany. Jak mówi Krzysztof Balawejder, prezes Polbus PKS, przyda się on na parking dla autobusów. Bo choć, jak deklaruje, wszyscy przewoźnicy przeniosą się do Wroclavii, brakuje tam miejsca do stacjonowania autobusów.

Na dworcu będzie 11 stanowisk odjazdowych, 3 przyjazdowe, 1 zapasowe.
To mniej niż na starym, a nawet tymczasowym dworcu autobusowym. Ale ma to wystarczyć, a ludzie będą mogli się pomieścić. Balawejder przewiduje, że pasażerów będzie maksymalnie 400-500 w jednym momencie i 4 tys. dziennie. Wjazd i wyjazd z dworca będzie zlokalizowany od strony ul. Dyrekcyjnej.

SKLEPY I MARKI W GALERII WROCLAVIA. BĘDZIE BIEDRONKA

We Wroclavii znajdą się jedyne w mieście marki, takie jak: Lacoste, Steve Madden, Vapiano, Jack Jones, Uterque, Estee Lauder, Loft 37.

Poza tym znajdziemy sklepy znanych marek odzieżowych: największy we Wrocławiu H&M, a także Peek&Cloppenburg, Zarę, Reserved, Stradivariusa, CCC, New Look, Calvina Kleina, Kazar, Massimo Dutti, Triumph, Calzedonię.

Biżuterię kupimy m.in. w Kruku, Yes, Aparcie, Pandorze, Lilou lub Swarovskim. Drogerie we Wroclavii także będą: m.in. Sephora, Rossman, Hebe, Inglot. Wśród sklepów sportowych znajdziemy 4F, GOsport, a wnętrzarskich Zarę Home i Home & You. Elektronikę kupimy m.in. w RTV Euro AGD, Media Markcie, a ksiażki w Empiku, Matrasie.

Zjemy w restauracjach: Greco, Vapiano, Pizza Hut, North Fish, KFC, Salad Story, Etno Cafe, Polish Lody, Pasibus. Beata Śniechowska, zwyciężczyni Master Chefa, będzie ambasadorką strefy restauracyjnej, gdzie w otwartej kuchni będą organizowane warsztaty i pokazy kulinarne.

W środku znajdą się dwa markety wielkopowierzchniowe: Carrefour i Biedronka, do której wejście będzie tylko od zewnątrz (na rogu ul. Suchej i Joannitów).

Rozerwiemy się w Cinema City z 20 salami kinowymi. Na siłownię CityFit pójdziemy przez całą dobę.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

No ba (gość)

Dlaczego w projekcie nie było aby połączyć górną kładką PKP z Nowym budynkiem Galerii/PKS ? Zyskali by na tym podróżni oraz kierowcy.