Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uniwersalna zabudowa z profili aluminiowych [ZDJĘCIA]

Irena Grek
materiały prasowe KANYA
Dom wolnostojący zapewnia znacznie więcej przestrzeni niż mieszkanie, a jednak... często zaczyna jej brakować, np. na uprawianie hobby przez dorosłych, bezpieczną zabawę dzieci.

Rozwiązaniem tego problemu może być zabudowa z aluminiowych profili konstrukcyjnych. Dzięki tej technologii można bardzo szybko wznieść magazynek lub niewielki warsztat czy zrobić zadaszenie nad piaskownicą. To sposób na modernizację starego domu i poprawienie jego funkcjonalności - z lekkiej konstrukcji można dobudować wiatę garażową, wiatrołap, ogród zimowy. Tylko te formalności...

Otóż możemy ich uniknąć! Zabudowa, wykonana z profili aluminiowych (np. szwajcarskiej firmy KANYA AG) - nie wymaga fundamentów. Do zamocowania konstrukcji wystarczą specjalne kotwy. Dlatego nie potrzeba żadnego zezwolenia, trzeba tylko zgłosić postawienie konstrukcji w starostwie powiatu - mówi Sylwiusz Żak z firmyTabal, która na terenie Polski zajmuje się dystrybucją profili.

Czytaj także: Jak stworzyć ogród zimowy?

Przestrzenie między profilami mogą pozostać otwarte, ale można je również przesłonić. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się w przypadku wiat, altan oraz miejsc do grillowania. Drugie - w pomieszczeniach gospodarczych. - Wystarczy, że klient zgłosi się do nas z pomysłem, a my opracujemy projekt, wspólnie zdecydujemy czy i jakim materiałem wypełniona zostanie przestrzeń między profilami, a potem wykonamy wszystkie części oraz zajmiemy się montażem w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę - tłumaczy Sylwiusz Żak. Konstrukcje wykonane z aluminium cechuje lekkość oraz estetyczny wygląd. Charakter zabudowy można dostosować do wyglądu naszego domu oraz do jego mieszkańców.

System profili konstrukcyjnych bez przeszkód można wykorzystać także do rozkręcenia lub usprawnienia własnego biznesu. Podobnie jak w przypadku zastosowań wokół domu, i tu mamy mnóstwo możliwości. Najprostszą jest zwykły daszek, który osłoni klienta, nasze towary czy nas samych przed deszczem i słońcem. To jednak nie wszystko. Wszechstronność tego systemu pozwala na tworzenie projektów bardziej zaawansowanych, takich, jak: stoiska handlowe, gastronomiczne, ściany działowe, a nawet całe pomieszczenia. - W wykorzystaniu ich ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia - podsumowuje Sylwiusz Żak.

Istnieją różne rodzaje zabudów, spełniających rolę dawnych ganków, charakterystycznych dla stylu dworkowego - od najzwyklejszego zadaszenia nad wejściem, po konstrukcje całkowicie osłaniające front domu. Wybór zależy od możliwości.

Dobrze wykonana konstrukcja niesie ze sobą same korzyści - w czasie największych mrozów zabudowa osłania drzwi wejściowe od wiatru oraz redukuje różnicę temperatur między wnętrzem domu a otoczeniem (to przekłada się na oszczędność energii cieplnej). Latem zabudowa może pełnić funkcję sieni, która zapewni domownikom cień i chłód w upalny dzień. Przestrzeń tę użytkować można niezależnie od warunków pogodowych. Jeśli natomiast dom znajduje się przy ulicy, ściany wyciszą warkot przejeżdżających aut. To bardzo istotny aspekt, szczególnie dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój.

Przeszkloną konstrukcję, wykonaną z lekkich i wytrzymałych materiałów można z powodzeniem dostosować do każdego typu architektury. Dzięki wykorzystaniu szkła energooszczędnego, nie trzeba takiego ganku dodatkowo ocieplać, przez co zachowuje on swój estetyczny i lekki wygląd.

Przeszklona zabudowa to również przestrzeń, która z powodzeniem może pełnić funkcję altany, a nawet zimowego miniogrodu. W chłodny czy deszczowy dzień, razem ze znajomymi zawsze miło spędzimy tam czas. To wspaniałe miejsce również dla wieczornych spotkań - schowani za niewidoczną barierą nie będziemy musieli przejmować się rosą czy uciążliwymi owadami, a jednocześnie będziemy mogli podziwiać ten prawdziwy ogród, za szybą.

Czytaj też: Okna energooszczędne - inwestycja na lata

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto