Trwają rozgrywki w klasie okręgowej. Wygrane na koncie mają Łużyce i Stella

HAK
Grzegorz Bereziuk
Trwają rozgrywki w klasie okręgowej. W minionej kolejce swoje mecze wygrały m.in. Łużyce Lubań oraz Stella Lubomierz. Uciekają także faworyci z Jeżowa Sudeckiego i Gryfowa Śląskiego.

Piast mecz z Łużycami rozpoczął od mocnego uderzenia. W 5. min Majewskiego do kapitulacji zmusił Paralusz. Niedługo później piłka wpadła do bramki gości po uderzeniu Romana, ale gol przez Tomasza Kasińskiego nie został uznany. Zdaniem asystenta znajdujący się na pozycji spalonej Szydlarski absorbował uwagę golkipera Łużyc. Później do głosu doszli goście. Zawodnicy trenera Rafała Wichowskiego przenieśli ciężar gry na połowę Piasta i szybko dopięli swego.

W 21. min do wyrównania doprowadził Sitek. Tuż przed końcem lubanianie mieli rzut karny. Arsiuta obronił „11” wykonywaną przez Bojdzińskiego, ale wobec dobitki Synowca był bezradny. Po zmianie stron wciąż lepsze wrażenie sprawiały Łużyce.

- Nasi przeciwnicy piłkarsko wyglądali lepiej i często gościli na naszej połowie. Wygrali zasłużenie - obiektywnie ocenił Grzegorz Roman, trener Piasta. Stella w meczu z Nysą szybko przejęła inicjatywę. Gospodarze często gościli pod bramką Nysy. Pierwszy gol padł w 20. min a na listę strzelców wpisał się Kocot. Po zmianie stron spotkanie się wyrównało, ale zespół z Lubomierza kontrolował sytuację. Zwycięstwo miejscowych w 69. min przypieczętował Hubski.

Wyniki 19. kolejki: Leśna - Nowogrodziec 1:3, Wykroty - Lubań 1:2, Lubomierz - Zgorzelec 2:0, Gryfów Śląski - Pieńsk 2:1, Bogatynia - Radzimów 1:4, Bolków - Jeżów Sudecki 2:3, Warta Bolesławiecka - Świerzawa 2:1, Szklarska Poręba - Kamienna Góra 1:0. W 20. kolejce (20.04) grają: Nysa - Gryf, Chrobry - Bolków, Hutnik - Granica, Olimpia - Stella, Warta Bolesławiecka - Łużyce, Pogoń - Woskar, Cosmos - Włókniarz, Lotnik - Wykroty.