Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu rozpoczyna 55. sezon artystyczny

Paweł Gołębiowski
Paweł Gołębiowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu rozpoczyna 55. sezon artystyczny. W sezonie 2018/2019 hasło przewodnie brzmi - „7 Kolorów”,

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu rozpoczyna 55. sezon artystyczny. W sezonie 2018/2019 hasło przewodnie brzmi - „7 Kolorów”, a jego realizacją zajmie się Sebastian Majewski, nowy dyrektor artystyczny teatru.

– Wracam po sześciu latach do teatru i do zupełnie innego miasta. Wałbrzych w tym czasie zmienił się bardzo na korzyść – mówi Sebastian Majewski.

Zapowiada, że w planie mają siedem premier, a część z nich, przygotowywał jeszcze jego poprzednik, Maciej Podstawny. – Drugą część sezonu zaplanowaliśmy już z Tomaszem Jękotem, nowym kierownikiem literackim – wyjaśnia Majewski.
W planach „Szaniawskiego” na rozpoczynający się sezon są też: spektakle wyjazdowe i plenerowe, czytania, warsztaty i działania edukacyjne.

Zaczynają już 6 września, od prezentacji zagranicznej spektaklu „Gdyby Pina nie paliła, to by żyła” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego, który wystawią na 12. Festiwalu Central European Theatre w Koszycach na Słowacji.
A w siedzibie, na otwarcie sezonu, wałbrzyski teatr zaprasza na zupełnie nowy, ale już utytułowany i świetnie przyjęty przez widzów i krytykę spektakl „Sienkiewicz Superstar...”, który grany będzie na Dużej Scenie w sobotę i niedzielę 8 i 9 września, o godz. 18.

Pierwszą premierę „Duchologię polską" w reżyserii Jakuba Skrzywanka zaprezentują 21 września. Spektakl realizowany w koprodukcji z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, pokazywany będzie też tam - 5 października.
Wcześniej, bo 4 października, wałbrzyski teatr wystawi u siebie kolejną premierę, sztukę „Dziki" w reżyserii Klaudii Hartung-Wójcik.
Następne premiery to: 9 listopada „Instytut Goethego", adaptacja "Cierpień młodego Wertera", 16 listopada „Po nas choćby kosmos" i 22 lutego „Baba-dziwo". Na marzec zaplanowano „Teraz każdy z Was jest Rzeczpospolitą", sztukę inspirowaną filmem Andrzeja Żuławskiego „Diabeł", a na 14 czerwca „Wesele" Wyspiańskiego, wyreżyserowane przez Remigiusza Brzyka.
Wałbrzyski teatr jako tzw. bonus, przygotuje spektakl składający się z tekstów i piosenek z klasycznego repertuaru literatury dla dzieci i młodzieży. Barwne widowisko powstające w koprodukcji z Teatrem Lalki i Aktora oraz miastem Wałbrzych, zostanie pokazane w czerwcu lub lipcu w amfiteatrze.

W 55. sezonie „Szaniawski” ma też w planie m.in. czytania oraz przypadające na 16 – 19 listopada, Polsko-Niemieckie Dni Dramaturgii dla Młodzieży „Z ogniem w głowie 3" i zaplanowane na grudzień XVI Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, z podtytułem „Nostalgia".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto