18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak wyglądał Śląsk w 1588 roku (MAPA)

PCZ
Mapa Śląska z 1588 r. to przeróbka najstarszego przekazu kartograficznego Śląska (1561) autorstwa Martina Helwiga, dokonana przez Davida Wolckensteina. Łańcuchy górskie Sudetów, Beskidów Zachodnich i Jesieników zaznaczono kopczykami (mało proporcjonalnie). Oznaczono sieć hydrograficzną i miasta, zamki i klasztory plastycznymi uproszczonymi widoczkami. W lewym dolnym rogu znajduje się tekst o krajach sąsiadujących ze Śląskiem (od zach. Łużyce, od płd. Czechy i Morawy, od wsch. Polskę).
Mapa Śląska z 1588 r. to przeróbka najstarszego przekazu kartograficznego Śląska (1561) autorstwa Martina Helwiga, dokonana przez Davida Wolckensteina. Łańcuchy górskie Sudetów, Beskidów Zachodnich i Jesieników zaznaczono kopczykami (mało proporcjonalnie). Oznaczono sieć hydrograficzną i miasta, zamki i klasztory plastycznymi uproszczonymi widoczkami. W lewym dolnym rogu znajduje się tekst o krajach sąsiadujących ze Śląskiem (od zach. Łużyce, od płd. Czechy i Morawy, od wsch. Polskę). fot. Muzeum Miejskie Wrocławia
Unikat ze zbiorów Muzeum Miejskiego Wrocławia zobaczymy na wystawie "1000 lat Wrocławia" w Pałacu Królewskim. Kolorowany drzeworyt wykonano w skali 1:1 100 000.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto