Syców: Obiekt dworca PKS wystawiony po raz kolejny na sprzedaż. Cena spadła do 330 tys. zł

Beata SamulskaZaktualizowano 
Teren i budynek sycowskiego dworca PKS jest w fatalnym stanie. Maciej Pietrzykowski z PKS w Ostrowie Wielkopolskim poinformował, że w wyniku przeprowadzonego przetargu teren nie znalazł nabywcy - pisaliśmy w sierpniu 2018 roku. Przetarg ogłaszany jest od 2016 roku. Cena wywoławcza w maju 2018 r. wynosiła 520 tys. zł. Nabywcę znalazła tylko część działki od ronda po budynek dworca PKS. Jest nim prywatny przedsiębiorca z Sycowa. 13 marca br. PKS znów ogłosił przetarg. Cena wywoławcza spadła do 330 000 zł. Poniżej przedstawiamy treść ogłoszenia o przetargu. Może tym razem znajdzie się chętny nabywca?

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrowie Wielkopolskim sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Batorego 35, 63-400 Ostrów Wlkp., ogłasza publiczny przetarg ustny na sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntów w Sycowie w rejonie ul. Kolejowej o powierzchni 2.180 m2 kw. (KW WR1E/00061703/7, działka nr 96/6) wraz z prawem własności budynków (dworca autobusowego, garażowo-remontowego) i budowli.

Nieruchomość jest położona w ścisłym centrum Sycowa i jest objęta atrakcyjnym planem zagospodarowania przestrzennego.

Sprzedawane składniki aktywów trwałych można obejrzeć w miejscu ich lokalizacji w dni robocze w okresie od 14.03.2019 r. do 27.03.2019 r., w godz. od 8.00 do 14.00, po uprzednim uzgodnieniu terminu ze sprzedającym.

Przetarg odbędzie się w dniu 28.03.2019 r. o godz. 11.00 w siedzibie sprzedającego przy ul. Batorego 35 w lokalu nr 16.

Cena wywoławcza wynosi 330.000 zł (trzysta trzydzieści tysięcy złotych), wadium 33.000 zł (trzydzieści trzy tysiące złotych), minimalne postąpienie 5.000 zł (pięć tysięcy złotych).

Warunkami dopuszczenia do przetargu przez licytatora są:

• wniesienie wadium,

• przedłożenie koncepcji współpracy ze sprzedającym, będącym administratorem dworca autobusowego w Sycowie.

Wadium musi być uznane przez bank sprzedającego przed wywołaniem licytacji. Wadium należy wnieść na następujące konto bankowe sprzedającego: Santander Bank Polska S.A. nr 05 1090 1160 0000 0000 1600 9371. Wadium przepada na rzecz sprzedającego, jeżeli żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej ceny wywoławczej. Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostaną przyjęte, zostanie zwrócone bezpośrednio po dokonaniu wyboru oferty. Wadium złożone przez oferenta, którego oferta została przyjęta, zostanie zarachowane na poczet ceny. Wadium przepada na rzecz sprzedającego, jeżeli oferent, którego oferta została przyjęta, uchyli się od zawarcia umowy.

Koncepcja współpracy powinna zostać przedłożona w formie pisemnej na co najmniej trzy dni robocze przed licytacją i zawierać w szczególności:

• zapewnienie korelacji działalności nabywcy z funkcjonowaniem dworca autobusowego, tj. uwzględnienie, w trakcie planowania i realizacji własnej inwestycji budowlanej, zachowania u sprzedającego funkcji dworcowej, która umożliwi:

• przeprowadzenie wzdłuż południowej i zachodniej granicy działki nr 96/6 układu komunikacyjnego stanowiącego element funkcjonowania dworca autobusowego,

• zapewnienie trzech stanowisk przystankowych dla autobusów, na warunkach uzgodnionych ze sprzedającym,

• wykonywanie działalności częściowo w nowo wybudowanym obiekcie na zasadzie najmu lokali o łącznej powierzchni użytkowej do 70 m2: biurowego dla administracji, dyspozytorni dla dyżurnego ruchu, poczekalni dla kierowców autobusów oraz toalety dla pracowników – przy zagwarantowaniu wysokości czynszu nie odbiegającego od warunków miejscowych;

• zapewnienie sprzedającemu, do czasu uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz w trakcie procesu budowlanego, możliwości korzystania z działki nr 96/6 na zasadach wypracowanych przez obie strony – tak, aby dworzec autobusowy działał nieprzerwanie;

• zgodę na prowadzenie na rzecz sprzedającego w działce nr 96/6 mediów: instalacje/sieci wodociągowe, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, instalacja energetyczna, elektryczna, ciepłownicza lub teletechniczna.

Każdy oferent przystępujący do licytacji w sposób dorozumiany wyraża zgodę na zawarcie w umowie sprzedaży nieruchomości zobowiązań nabywcy zawartych w przedłożonej sprzedającemu koncepcji współpracy oraz następujących postanowień w zakresie poniesienia przez nabywcę kosztów:

• zawarcia umowy sprzedaży,

• uiszczonej przez sprzedającego rocznej opłaty z tytułu wieczystego użytkowania, proporcjonalnie do czasu posiadania tytułu prawnego do gruntu (tj. od dnia sprzedaży do końca roku).

Każdy z uczestników przetargu jest obowiązany okazać na żądanie prowadzącego licytację dokument stwierdzający tożsamość, a w wypadku występowania w imieniu jednostki organizacyjnej także odpis aktualny z rejestru sądowego albo zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej i w razie potrzeby dodatkowy dokument wykazujący upoważnienie do działania w imieniu nabywcy.

Oferta wybrana w trakcie licytacji jest wiążąca do dnia podpisania umowy sprzedaży, która powinna być zawarta najpóźniej w terminie do dnia 10.04.2019 r.

Sprzedaż jest zwolniona od podatku od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nabywca traci prawa wynikające z przybicia oraz złożone wadium, jeżeli:

• nie uiści ceny nabycia w terminie wyznaczonym przez sprzedającego, a najpóźniej w chwili zawarcia umowy w formie aktu notarialnego,

• odmówi podpisania umowy sprzedaży na warunkach wynikających z niniejszego obwieszczenia.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 604 563 221, 62 735 07 09, 62 735 07 11.

polecane: FLESZ: 10 matek, które zmieniły świat

Wideo

Materiał oryginalny: Syców: Obiekt dworca PKS wystawiony po raz kolejny na sprzedaż. Cena spadła do 330 tys. zł - Dolnośląskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3