(© Piotr Warczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uwaga studenci! We wrześniu na wynajem mieszkania będzie już za późno. Podpowiadamy, gdzie trafisz na najtańsze oferty w mieście.

Połowa lipca to ostatni gwizdek dla studentów, którzy chcą zamieszkać we Wrocławiu- przekonują eksperci.

– We wrześniu oferty będą rozchodziły się błyskawicznie, nawet po kilkunastu minutach po pojawieniu się ogłoszenia w internecie- tłumaczy Marcin Płaziński, analityk z agencji nieruchomości Emmerson. – Jeśli chcemy znaleźć tanie mieszkanie w dobrym miejscu, nie możemy odkładać tego na ostatnią chwilę.
Tym bardziej, że teraz studenci powyjeżdżali na wakacje. To oznacza, że właściciele mają wolne pokoje.

STUDIA WE WROCŁAWIU - ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNU

– Bardziej opłaca się wynająć mieszkanie teraz i opłacać je przez wakacje, niż szukać lokalu we wrześniu, bo wtedy ceny poszybują w górę. Można dogadać się z właścicielem, by przez miesiące wakacyjne płacić mniej – przekonuje Płaziński.

Sytuacja na rynku sprzyja najemcom. Mieszkań jest coraz więcej, a właściciele rywalizują o klientów.

Analitycy firmy Emmerson zbadali wrocławski rynek i ustalili, że najwięcej ofert dotyczy dzielnicy Krzyki (35 proc. rynku), najmniej: Psiego Pola (10 proc.). Najchętniej wynajmowane są mieszkania dwupokojowe (51 proc.), najrzadziej- czteropokojowe ( tylko 8 proc). Najdroższą dzielnicą we Wrocławiu jest Stare miasto, gdzie zapłacimy ponad 40 złotych za metr kwadratowy wynajmowanego mieszkania. Najtańszy pokój znajdziemy na Psim Polu, ze średnim czynszem w wysokości 29 zł/mkw.

- W naszej bazie najdroższe oferty wynajmu apartamentów we Wrocławiu opiewają na kwoty między 7 a 9 tys. zł miesięcznie. Na tle Warszawy to nie dużo, tam najwyższe oferty przekraczają 20 tys. zł miesięcznie - mówi Marcin Płaziński. - Ceny we Wrocławiu są mniejsze niż w Warszawie i Krakowie. Za podobną kwotę znajdziemy miejsce w Poznaniu.

Ile zapłacimy za wynajem mieszkania (Cena za metr kwadratowy):

Stare Miasto: 40,4 zł
Śródmieście: 33,6 zł
Krzyki: 32,7 zł
Fabryczna: 30,7 zł
Psie Pole: 28,8 zł

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

miskus (gość)

Najtańsze mieszkania są gdzieś na wsiach, ale tutaj bardziej chodzi o inwestycje. Zobaczcie co się teraz dzieje w nieruchomościach jartomu. Kto by się spodziewał, że magazyny będą tak tanie. Oczywiście dalej chodzi o miliony, ale nie zmienia to faktu, że pod względem inwestycyjnym, prędzej lepszy okres nie nadejdzie.

mimika (gość)

ja szukalam na serwisach ogloszenowych typu http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-10 i musze przyznac ze sa ciekawe oferty i kupna i wynajmu. tylko kase miec albo zdolnosc i brac

gosc (gość)

@Paweł co ty piszesz wogóle?? liczyć nie umiesz?? 40 zł za m2 mieszkania to normalna cena, za mieszkanie 40 metrowe płacisz około 1600 za wynajem.

Paweł (gość)

W owej reklamie emmersona na siłę mówi się o mieszkaniach dla studentów, ale ceny oczywiście dotyczą apartamentów liczone w zł/m2. Podobnie można powiedzieć na temat porównania cen najmu w różnych miastach gdzie mówi się o apartamentach za naście tysięcy. Co to studentów obchodzi...

em (gość)

co to za cena za metr kwadratowy?? Pierwsze slysze, sama wynajmowalam w czasach studenckich mieszkania/ pokoje i z taka miara spotykam sie pierwszy raz