Śląsk pewnie wygrał z Okocimskim

SZUCH
Tomasz Hołod
Śląsk Wrocław pokonał Okocimskiego Brzesko 3:1 i zagra w 1/8 finału Pucharu Polski.

Wrocławianie w nieco słabszym składzie niż przeciwko Lechowi. Szansę otrzymał m.in. wracający po kontuzji Jarosław Fojut. Na ławce trener Orest Lenczyk ma Łukasza Gikiewicza. Snajper po powrocie do zdrowia strzela już bramki w Młodej Ekstraklasie. Może dziś otrzyma szansę w pierwszym zespole.

- Bramka kontaktowa spowodowała, że gospodarze zwietrzyli swoją szansę, więc grało się nieco ciężej. Jednak nasze doświadczenie pozwoliło nam wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Dziś chcieliśmy wygrać, awansować. To nam się udało i dlatego się cieszymy. Jesteśmy liderem ligi, zrobimy wszystko, aby ten stan potrwał jak najdłużej. Na postaramy się grać ambitnie, a to powinno się przekładać na punkty - powiedział po meczu obrońca WKS-u, Mariusz Pawelec.

Tutaj prowadziliśmy relację "na żywo":

90'+3' KONIEC. Śląsk w 1/8 finału!
90'+2' Jeszcze rzut wolny dla gości, lecz obrońcy wybijają.
90' Trzy minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry.
83' Elsner pieczętuje awans Śląska, wykorzystując sytuację oko w oko z Mieczkowskim. Tymczasem trener Lenczyk wpuszcza Sobotę za Diaza.
82' Diaz sam na sam, mija bramkarza i... piłkę z linii wybija obrońca.
81' Ostatnia zmiana w Okocimskim - Wojcieszyński za Darmochwała.
75' Gospodarze nie rezygnują - zamknęli Śląska na jego połowie i atakują. Teraz próbował Pawłowicz.
73' Celeban wchodzi za Sochę.
69' Diaz główką minimalnie obok słupka.
68' Brutalny faul Ceglińskiego na Ćwielongu i kartonik dla obrońcy Brzeska.
62' Fatalny kiks Diaza, który z ośmiu metrów nie trafia do pustej bramki.
61' Kolejna znakomita okazja dla gospodarzy, ale Ogar widocznie jeszcze nie jest rozgrzany.
60' Ogar za Trznadela.
59' Dośrodkowanie Trznadela zamienia na bramkę Oświęcimka. Błąd w tej sytuacji popełnili Pawelec i Wasiluk, którzy zgubili krycie. 1:2.
52' Zmiana w Okocimskim - Cegliński za Jacka.
48' Socha uderza nad bramką.
46' Zaczęła się druga połowa meczu.

45'+2' Koniec pierwszej połowy. W pełni zasłużone prowadzenie wicemistrzów kraju.
45'+1' Ostatnia szansa Okocimskiego, ale w dobrej sytuacji Trznadel trafia prosto w Gikiewicza.
41' W Brzesku wieje nudą - akcje toczą się głównie w środku pola. Zapowiada nam się dalszy ciąg bez historii.
34' Koronkowa akcja Śląska, kończy się na rzucie rożnym.
33' Kontuzjowanego Voskampa zmienia Łukasz Gikiewicz.
31' Pierwsza żółta kartka w meczu, otrzymał ją Radosław Jacek za ostre wejście w Voskampa.
27' Wawryka bliski pokonania Gikiewicza - poprzeczka ratuje wrocławian.
26' Niezła piłka do Voskampa, lecz snajper WKS-u źle ją przyjmuje i nie udaje mu się oddać strzału.
23' Strzela Wawryka, ale piłka wychodzi na rzut rożny. Zagrożenie oddalone.
17' Drybling Diaza powstrzymany przez defensorów gospodarzy.
13' Już 2:0 dla Śląska! Dokładne podanie od Sebastiana Dudka otrzymał Mateusz Cetnarski i w sytuacji sam na sam oddał piłkę do Johana Voskampa. Holender nie miał problemów z trafieniem do "pustaka".
9' Strzał z dystansu Okocimskiego obija słupek bramki WKS-u.
2' No i mamy niespodziewanego gola! Podanie górą pod słońce otrzymuje Mieczkowski, piłka go mija, a zdesperowany golkiper czubkiem głowy wbija ją sobie do siatki! Kuriozalne trafienie.
1' Ruszyli. Śląsk na biało, Okocimski na czerwono.

Okocimski Brzesko - Śląsk Wrocław 1:3
Óświęcimka 59' - Mieczkowski 2'-sam., Voskamp 13', Elsner 83'

Okocimski: Mieczkowski - Pawłowicz, Urbański, Jacek (52. Cegliński), Wawryka - Pyciak, Dynarek, Darmochwał (81' Wojcieszyński), Oświęcimka - Trznadel (60' Ogar), Smółka

Śląsk: Gikiewicz - Socha (73' Celeban), Fojut, Wasiluk, Fojut - Dudek, Elsner, Cetnarski - Ćwielong, Voskamp (33. Gikiewicz), Diaz (83' Sobota)

Żółte kartki: Jacek, Cegliński
Sędzia: Mirosław Górecki