Siatkówka: Gwardia nie zagra o mistrzostwo PlusLigi kobiet (ZDJĘCIA)

Paweł Witkowski
- Przegraliśmy bitwę, wojna nadal trwa - mówił po środowym meczu ćwierćfinałowym play-off trener Impelu Gwardii Wrocław Rafał Błaszczyk. Dzisiaj, 28 kwietnia, wojna już się skończyła, przegraną. Jego podopieczne uległy 0:3 Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza i odpadły z walki o mistrzostwo PlusLigi Kobiet.

W tamtym pojedynku zawiodła zagrywka. - Przeciwniczki poczuły się dobrze w przyjęciu, dobrze w ataku, rozegraniu akcji - mówiła Katarzyna Mroczkowska. - Musimy zagrać trochę spokojniej, z większą wiarą we własne umiejętności - dodała. Tego wszystkiego znów zabrakło i gwardzistki w dwumeczu u siebie z Tauronem nie ugrały nawet seta.

Choć gwardzistki zaczęły nie najlepiej (0:5), w ich grze było widać dużo determinacji. Szybko dogoniły rywalki. W końcówce trwającego niemal 40 minut pierwszego seta kibice byli świadkami olbrzymich emocji. Sędzia Dariusz Jasiński dwukrotnie podejmował kontrowersyjne decyzje na niekorzyść gospodyń. Nie wytrzymał nawet spokojny zazwyczaj trener Błaszczyk, wdając się w kłótnię z Agnieszką Michlic, pełniącą funkcję drugiego arbitra.

Sędzina nieustępliwie pokazywała podwójne odbicie którejś z gospodyń przy stanie 23:22 dla Tauronu. Której? Żadna z gwardzistek się do tego nie przyznaje. Mimo zawziętej walki, wrocławianki już nie potrafiły w tym secie przegonić MKS-u.

Podobnie jak w kolejnej partii, którą gospodynie przegrały również dopiero pod koniec. Przez większość czasu utrzymywał się wynik remisowy. Swoją najwyższą przewagę w tym secie przyjezdne osiągnęły, zdobywając ostatni punkt.

Obrazek, w którym gwardzistki pozwalają odskoczyć rywalkom w końcówce, to nierozłączny element pojedynków z Tauronem. Tak też mecz się zakończył. W trzecim secie wrocławianki wygrywały już 12:5, miały dwie piłki setowe, ale spotkanie przegrały.

Naszej ekipie pozostaje teraz rywalizacja (najpewniej ze Stalą Mielec, do dwóch zwycięstw) o prawo gry o piąte miejsce.

Impel Gwardia Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (26:28, 21:25, 28:30)
Gwardia: Jaszewska, Tokarska, Czypiruk, Efimienko, Wołosz, Witczak, Krzos, (libero) oraz Mroczkowska, Matyjaszek, Barańska, D. Sobolska.

MKS: Mühlsteinova, Szczurek, Plchtova, Żebrowska, Skowrońska, Lis, Strasz (libero) oraz Haładyn, Pura, Kurnikowska, Liniarska, Ikić.

Stan rywalizacji: 3-1 dla MKS-u, który awansował do półfinału. Impel Gwardia zmierzy się najpewniej ze Stalą Mielec o prawo gry o piąte miejsce.

Inne mecze PlusLigi Kobiet. Miejsca 1-8 (do 3 zwycięstw): KPSK Stal Mielec - Atom Trefl Sopot (29.04, g. 18, Polsat Sport). Stan: 0-2. Organika Budowlani Łódź - Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna (30.04, g. 18). Stan: 0-2. GCB Centrostal Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała (30.04, g. 14.45, TV4, Polsat Sport). Stan: 1-1.

Miejsca 9-10 (do 4 zwycięstw): Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia - AZS Białystok (29.04, g. 18). Stan: 0-1.