Siatkarze Aqua Zdroju rozprawili się z Ziemią Milicką Milicz

Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)

Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych mają już za sobą rundę zasadniczą II ligi. Spisali się w niej bardzo dobrze. Wałbrzyszanie zakończyli ten etap rozgrywek na pozycji lidera tabeli. W bieżącym sezonie nie ponieśli też porażki we własnej hali.
W ostatnim meczu rundy byli gospodarzami pojedynku z zespołem MUKS Ziemia Milicka Milicz. Zwyciężyli bez większych problemów 3:1. Aqua Zdrój pierwszego seta wygrał spokojnie 25:21. Druga partia miała podobny przebieg i zakończyła się identycznym wynikiem. W trzeciej części pojedynku zespół z Milicza jednak postawił się. Aqua Zdrój od samego początku seta, gonił gości i remis był między innymi przy stanie 15:15 i 18:18, ale końcówkę partii Ziemia Milicka rozstrzygnęła na swoją korzyść 25:21. Taki wynik zmobilizował podopiecznych trenera Janusza Bulkowskiego. Aqua Zdrój czwartego, decydującego seta wygrał 25:19.

Teraz przed wałbrzyszanami krótka przerwa i pierwsze starcie w fazie pay-off sezonu. Rywalem Aqua Zdroju będzie w niej drużyna Juve Wakmet Głuchołazy. Ten zespół zakończył rundę zasadniczą na ósmym miejscu w stawce, grupy 4, II ligi. W ostatnim meczu uległ na wyjeździe 1:3 Chrobremu Głogów.
Ekipa z Głuchołaz nie powinna być dla naszej drużyny groźną przeszkodą w walce o awans do kolejnego etapu play-off. Kilka dni temu Aqua Zdrój pokonał tego rywala we własnej hali gładko 3:0 (25:18, 25:12, 25:11).