Przemysław Kozioł z legnickiej policji został Wicemistrzem Świata [ZDJĘCIA]

Piotr Krzyżanowski
Przemysław Kozioł z legnickiej policji został Wicemistrzem Świata.
Przemysław Kozioł z legnickiej policji został Wicemistrzem Świata. Zdjęcia Archiwum Policji
Przemysław Kozioł z legnickiej policji został Wicemistrzem Świata. Słowacka Trnava była gospodarzem Mistrzostw Świata 2018 w Trójboju Siłowym Federacji WUAP (World United Amateur Powerlifting). W tych międzynarodowych zawodach, w których wzięło udział 620 zawodników, legnicki funkcjonariusz podinspektor Przemysław Kozioł, zdobył Wicemistrza Świata w martwym ciągu. Naczelnik Sztabu Policji przygodę z tą dyscypliną sportu rozpoczął 30 lat temu. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy i jednym z najsilniejszych mundurowych w kraju.

Każdy, kto uczestniczy w zmaganiach w tej dyscyplinie sportu, bądź jest jej zagorzałym kibicem, zna doskonale tą miejscowość. Już kilka razy odbywały się tam zawody najwyższej światowej i europejskiej rangi. Naszym reprezentantem i jednocześnie filarem polskiej drużyny był funkcjonariusz legnickiej komendy, podinspektor Przemysław Kozioł- Naczelnik Sztabu Policji w Legnicy. To nasz policjant i sportowiec, na którego poziom wyszkolenia i przygotowania do kolejnych zawodów możemy zawsze liczyć. I tym razem nie zawiódł! Pomimo intensywnego i wyczerpującego sezonu startowego, podinsp. Kozioł nie poddał się zmęczeniu i dźwigając w martwym ciągu 240kg, uplasował się na drugim stopniu podium, ulegając nieznacznie jedynie reprezentantowi Niemiec. Został tym samym, według federacji WUAP, drugim najsilniejszym człowiekiem na świecie w Trójboju Siłowym w 2018r. I warto zaznaczyć, że w zawodach tych wzięło udział aż 620 zawodników z całego globu.

Podinspektor Przemysław Kozioł od 30 lat trenuje trójbój siłowy. Policjant jest członkiem Klubu TKKF Śródmieście w Legnicy. Od lat trenuje pod okiem Tadeusza Huli. Jak sam przyznaje jego sukcesy, to wynik ciężkiej pracy, systematyczności oraz determinacji z jaką angażuje się w przygotowanie do startów w każdych zawodach.

Policjant nie spoczywa na laurach. Jego najbliższym celem jest pobicie swoich dotychczasowych rekordów życiowych i zdobycie tytułu Mistrza Świata Federacji WRPF podczas zbliżających się zawodów, które rozegrane zostaną w Złotoryi.

Naszemu Koledze serdecznie gratulujemy ostatniego sukcesu i życzymy pełnej realizacji założonych celów!