Polska - Niemcy 3:1. Reprezentacja Polski w finale mistrzostw świata! [Zdjęcia]

Piotr KalsztynZaktualizowano
Po zaciętym meczu Polacy pokonali Niemców 3:1 i awansowali do finału siatkarskiego mundialu. O złoto zagrają z reprezentacją Brazylii w niedzielę wieczorem.

Co to był za mecz! 12 tysięcy kibiców w Spodku i jeszcze więcej w strefie kibica dopingowało biało-czerwonych w ich drodze do finału mistrzostw świata w siatkówce.

Pierwsze dwa sety wygrali Polacy lecz nie przyszło im to łatwo. W obu wypadkach Niemcy nie pozwolili nam zakończyć seta wraz ze zdobyciem 25 punktów. Pierwszy set to 26-24 dla reprezentacji Polski, a po drugim na tablicy świetlnej pojawił się wynik 28-26.

W trzecim secie Niemcy mieli już przysłowiowy nóż na gardle i musieli zrobić wszystko, aby zwyciężyć. Polacy najwidoczniej byli nieco rozluźnieni i przegrali trzecią partię 25-23. Mówi się, że kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2. Na szczęście w tym wypadku nie sprawdziła się ta siatkarska maksyma. Polska wygrała czwarty set z Niemcami 25:21 i tym samym awansowała do finału.

W drugim meczu półfinałowym Brazylia pokonała Francję po tie-breaku i to właśnie z siatkarzami z Ameryki Południowej zmierzymy się w niedzielnym finale.

Niemcy – Polska 1:3 (24:26, 26:28, 25:23, 21:25)

Niemcy: Christian Fromm (12), Denys Kaliberda (18), Marcus Boehme (8), Gyoergy Grozer (14), Lukas Kampa (2), Max Guenthoer (6) i Markus Steuerwald (L) oraz Sebastian Kuehner, Dirk Westphal (4), Jochen Schoeps (3) i Tim Broshog.

Polska: Piotr Nowakowski (10), Michał Winiarski (6), Karol Kłos (14), Mariusz Wlazły (22), Fabian Drzyzga, Mateusz Mika (17) i Paweł Zatorski (L) oraz Dawid Konarski, Paweł Zagumny i Michał Kubiak (3).

polecane: FLESZ: Umacnia się rynek pracownika. Oto zawody najbardziej pożądane.

Materiał oryginalny: Polska - Niemcy 3:1. Reprezentacja Polski w finale mistrzostw świata! [Zdjęcia] - Dolnośląskie Nasze Miasto