Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Jest spokojnie, nie ma żadnych przecieków - mówił Wojciech Małecki, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Uczniowie długopisy do ręki wzięli punktualnie o godz. 9.

- Stres jest, ale jestem dobrze przygotowany i nie sądzę, aby powinęła mi się noga - mówił nam tuż przed 9 Tomasz Bożek, uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. - Liczę, że trafię na tematy związane z Nad Niemnem. Powtórzyłem sobie również antyczną poezję Homera - dodawał.

Tuż po godzinie 12 rozmawialiśmy z uczniami III LO we Wrocławiu, którzy właśnie skończyli pisać egzamin.

Maturzyści musieli dokonać charakterystyki Bylicy (postać z "Chłopów" Władysława Stanisława Reymonta) i przeanalizować jego relacje z córkami, porównać charaktery Telimeny i Zosi z "Pana Tadeusza" oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące artykułu z "Forum" o hipnozie.

Niemal wszyscy wybrali temat z "Pana Tadeusza", tłumacząc, że Bylica nie był głównym bohaterem powieści Reymonta i niewiele o nim mówiono na lekcjach.
- Egzamin wcale nie był trudny. Spodziewałem się czegoś gorszego - mówi nam Jakub Skotnicki

PISAŁEŚ EGZAMIN Z POLSKIEGO? OPISZ NAM SWOJE WRAŻENIA.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!