Piłkarze Górnika Wałbrzych znakomicie zaczęli rundę wiosenną w IV lidze

Paweł Gołębiowski

Piłkarze Górnika Wałbrzych znakomicie zaczęli rundę wiosenną w IV lidze. Podopieczni trenera Jacka Fojny pokonali na swoim boisku 3:0 Sokoła Wielka Lipa.
Mecz na stadione przy ul. Ratuszowej początkowo był bardzo wyrównany. Wiał silny wiatr, coraz mocniej padał deszcz ale piłkarze utrzymywali solidne tempo. Lepiej radził sobie Górnik, który od około 20. minuty uzyskiwał coraz wyraźniejszą przewagę. Bardzo dobrze spisywał się Szymon Tragarz, który kilka razy przeprowadził groźne akcje lewym skrzydłem. W 24. minucie świetnie zagrał w pole karne, ale Miłoszowi Rodziewiczowi nie udało się pokonać bramkarza Sokoła. Dwie minuty później Tragarz sam, pięknym uderzeniem z około 16 metrów strzelił gola na 1:0. Później obydwa zespoły miały jeszcze swoje okazje do zdobycia bramek, ale wynik utrzymał się do przerwy.
Po zmianie stron Górnik nadal przeważał. W 50. minucie goście faulowali Tragarza w swoim polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Dariusz Michalak. Było 2:0. Taki wynik utrzymał się do 71. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Tomasz Wepa. Goście próbowali jeszcze zaliczyć chociaż honorowe trafienie, ale wałbrzyszanie nie pozwolili im na to.

W innych meczach kolejki: Piast Żerniki Wrocław – Nysa Kłodzko 2:0, Polonia Trzebnica – Piast Nowa Ruda 0:3, Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 4:0, Sokół Marcinkowice – Bielawianka Bielawa 1:1 Orzeł Prusice – Unia Bardo 1:0, Zjednoczeni Żarów – Śląsk II Wrocław 1:4, GKS Mirków/Długołęka – MKP Wołów 3:2.